Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

Ella

Sierra

                       

opiadc

Quote from: GetaV on April 08, 2009, 10:35:22 PM
Asa o fi  dar pe topic este comanda Floriana si eu aici m-am uitat.

       Hibi am comandat de la Gommer, prima adresa trecuta de Ella si mie mi-a facut o impresie extraordinara omul asta:corect, s-a tinut de cuvant, a trimis plantele ambalate exceptional, inradacinate, toate au ajuns in stare perfecta!  :D Un profesionist,cu alte cuvinte!
   Floriana este o firma din Italia, unde am facut comanda de bulbi;confuzia cred ca apare pt ca eu v-am expediat deodata amandoua comenzile! :D
    Deci, Vernil, eu ti-l recomand din toata inima pe dl Gommer!  :) Daca vrei detalii , citeste la Fuchsia incepand cu pag 49.

ozimandias

Simt nevoia unui emoticon care lesina...
Ella... e un vis.
Doamne, tine-ma departe si de boala asta...

opiadc


            E foarte periculoasa! :D :D :D :D, sa stii...upa ce te-a prins.... :D :D :D ....

Ella

Quote from: ozimandias on April 09, 2009, 09:32:06 PM
Doamne, tine-ma departe si de boala asta...


:D :D :D esti invitata mea :D :D :D

ozimandias

Ella, multumesc, dar nu.  :D
Si pur si simplu nu pentru ca am ajuns la limita superioara a spatiului...

miha

Superb , Ella... si ce frumos l-ai urmarit...  ;)

Quote from: ozimandias on April 09, 2009, 09:32:06 PM
Simt nevoia unui emoticon care lesina...

Emoticonul ala imi trebuie si mie...  :D

Ella

Miha, l-am urmarit, pt. ca ieri eram foarte dezamagita, bobocii nu au tradat culoarea pana nu s-au deschis un pic. Credeam ca este alb  >:(

miha

Quote from: Ella on April 09, 2009, 09:42:39 PM
Miha, l-am urmarit, pt. ca ieri eram foarte dezamagita, bobocii nu au tradat culoarea pana nu s-au deschis un pic. Credeam ca este alb  >:(
Lasa-l ca e tare frumos... nu ai de ce sa te intristezi...  :) sper ca te-a surprins...placut...

Codruta

In poza se vede ca e bobocul galben dar intr-adevar nu iti poti imagina in ce splendoare se transforma pana nu se deschide floarea. E superba.

Ella

Nu m-a surprins, stiam cum trebuie sa fie, este cumparat de la un furnizor canadian, de la care am inca 4, cumparati in toamna. Daca asta inflorea altfel decat trebuia, iti inchipui ce era de mine, pana ii vedeam si pe ceilalti 4 cu flori ;D

Bobocii au fost albi, pana s-au deschis, uite :D    

miha

Deci poti sa stai linistita, pana infloresc ceilalti... furnizor serios...  ;)

Ella

Asa este! ;)


Quote from: Codruta on April 09, 2009, 09:59:41 PM
In poza se vede ca e bobocul galben dar intr-adevar nu iti poti imagina in ce splendoare se transforma pana nu se deschide floarea. E superba.

Merci! :-* este superba ;)

Nicol Caloian

Ozi voia un emoticon care lesina, dar mie-mi trebuie unul care -si da duhul! E demential Ella!

Nicol Caloian

Astazi s-a deschis si floarea de la hibi piersica:
http://nicolcaloian.sunphoto.ro/hibiscus/WYMDERKYCDPVXSKMCKA
Am sa-l etichetez ca sa stiu alta data. Mai am de "descoperit" care e roz, care e galben, si inca vre-o trei ... surpriza!

Ella

Fain! si nu-ti da duhul,  te rog, fiindca vreau sa te provoc la un schimb, eu nu am "piersica" de asta, am piersica, dar altfel, vrei? :-*

Marmoset

Ella, e dementiala floricica aia! Pur si simplu adorabila!  :o :o :o :-* :-*

Nicol Caloian

Quote from: Ella on April 09, 2009, 11:56:50 PM
Fain! si nu-ti da duhul,  te rog, fiindca vreau sa te provoc la un schimb, eu nu am "piersica" de asta, am piersica, dar altfel, vrei? :-*

Vrei calule ovaz?  ;D
O sa-ti pun un butas ca sa faca radacini pana vii tu.

Ella

Merci! :-* Eu am deja doi butasi la inradacinat, unul este al tau, celalalt este promis. ;)

ani

Ella, este minunat, sa te bucure cu multe flori. Furnizorul canadian trimite si in Romania?
Nicol, este foarte frumos si vesel hibi, la mai multi!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Ella

Merci!
Nu, eu am facut comanda prin floraria de aici, nu trimit pachete nici in Canada, dar nu au refuzat sa-mi puna comanda in masina florariei. M-au invitat la ei, ii vizitez in iunie ;).
Daca iti place Sierra, mai pot taia un butas, numai sa termine de inflorit.

ani

Multumesc, ma gandeam eu ca este prea departe. Numai daca nu stresezi planta si poti sa tai, eu nu pot spune "nu" unui hibiscus, o sa dorm pe presul de la usa!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Ella


Codruta

Frumoasa piersicuta, Nicol. Succes cu descoperirea surprizelor! ;)

Marmoset

Quote from: ani on April 10, 2009, 08:39:23 AM
Multumesc, ma gandeam eu ca este prea departe. Numai daca nu stresezi planta si poti sa tai, eu nu pot spune "nu" unui hibiscus, o sa dorm pe presul de la usa!

Oare carei plante i-am putea zice "nu"?  :)