Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

Marmoset

Liana, sunt dementiali Hibiscusii tai! Sa-ti traiasca sanatosi si sa te bucure cu multe flori!
Ei, n-ai nicio datorie la mine, fii linistita!  :-* Dar nu pot sa nu spun ca ultimul Hibi e nebunie curata...  :o ::)


stefana

Irina, fa-i si o fotografie in lumina de pe balcon :) (daca ai timp, bineinteles). E prea interesanta floarea, iar in interior nu e luminozitatea buna .

GetaV

Marmo,schimb la schimb  ;D,cu bolero ???

Marmoset

O sa fac o poza cu lumina mai buna  :)
Doamna Geta, va dau butas, cum sa nu, numai sa creasca puturulea asta, ca-i harnic la facut flori, dar la lastarit e codasul codasilor!  >:(

vickylucia

Felicitări, fetelor, sunt minunaţi! Să vă trăiască, să înfloricească şi să bucuraţi şi pe alţii........

CLAUDIA

Superbi! unul mai frumos si mai harnic ca altul.
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/


liana

Quote from: Marmoset on August 10, 2009, 12:34:01 PM
Liana, sunt dementiali Hibiscusii tai! Sa-ti traiasca sanatosi si sa te bucure cu multe flori!
Ei, n-ai nicio datorie la mine, fii linistita!  :-* Dar nu pot sa nu spun ca ultimul Hibi e nebunie curata...  :o ::)
Multumesc mult. Ma bucur ca va plac.
Ultimul hibi l-am cumparat din Kaufland, pe eticheta scria ca e roz simplu, dar a inflorit cum il vedeti. Deocamdata nu are lastari ca infloreste tot timpul, dar dupa ce creste un pic, primul lastar e al tau. Daca iti place, iti pot pune la prins varful de la asta e un pic diferit dar mie imi place mult.

Nicol Caloian

 Pai bine Liana, tocmai pe frumosii astia i-ai ignorat?!  ;D Meritau sa fie vedete dupa cat sunt de frumosi. Vorba lui Marti, salivez cand ma uit la unii din ei.

Marmoset

Liana, stai, mami, lasa planta sa creasca, sa se indeseasca, nu-i nicio graba! Din cel galben cu ochi grena am si eu, multumita fdanei.
Sarut mana de intentie, esti o scumpa!  :-*

Marmoset

Quote from: Nicol Caloian on August 10, 2009, 09:19:03 PM
Pai bine Liana, tocmai pe frumosii astia i-ai ignorat?!  ;D Meritau sa fie vedete dupa cat sunt de frumosi. Vorba lui Marti, salivez cand ma uit la unii din ei.

La propriu...  ::)

Nicol Caloian

Marmo, super floare, super culoare!

Edit.
:D  :D Ha, am postat in acelasi timp!

stefana

Trebuie sa va arat si eu un hibi care a fost galben simplu, anul trecut, a inflorit galben batut (un fel de Koenig) in iunie, iar zilele trecute a avut boboc verzui si nu a reusit sa-l deschida :( (dar se vedea ca va fi galben-galben). Canicula o fi fost de vina ca nu l-am vazut deschis de tot   :-\

Marmoset

Am patit-o si eu cu bobocei care nu reuseau sa se deschida complet si n-am stiut din ce motiv!  :( :( Acum, citind postarea Stefanei, probabil ca tot de la canicula...

gomez99

in mod sigur nu le place soarele in crestet. probabil ca se incinge si ghiveciul. cum i-am trecut la semiumbra, cum au indesit inflorirea.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

penelopa

Da'  hibiscusu' meu sălbatic ?   ................ vă place?  :D
http://penelopa.sunphoto.ro/flori_si_animale_2009/IYIEBSKDEWTJYCQPCUN

sicamin

Pene  e foarte frumos hibi tau ....salbatic ,  dar nu doresc seminte ca am si eu destui "hibi" din astia ,ca nu mai pot scapa de ei.
Vad ca si al tau are companie placuta . :D Oare cand vom scapa de buruieni?

penelopa

.... în veci, Sica !  :D
De când mi-a zis Myky că buruiana asta e ....hibi,  am început s-o ocrotesc.  :D

GetaV

Pene ai grija ca este f.otravitor ;D :o ::)

fdana

Quote from: stefana on August 10, 2009, 11:40:52 PM
Trebuie sa va arat si eu un hibi care a fost galben simplu, anul trecut, a inflorit galben batut (un fel de Koenig) in iunie, iar zilele trecute a avut boboc verzui si nu a reusit sa-l deschida :( (dar se vedea ca va fi galben-galben). Canicula o fi fost de vina ca nu l-am vazut deschis de tot   :-\
Asa arata bobocul la hibiscusul meu Valencia.Este mai verzui pana se deschide.

penelopa

Quote from: GetaV on August 11, 2009, 09:12:22 PM
Pene ai grija ca este f.otravitor ;D :o ::)

:o :o  Aoleuuuuu!!!!!
Atunci, la jumulit şi cu el !

ani

Va prezint hibi "burning love":
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Codruta

Pene, e tare simpatic otravitorul tau ;D iar cel a lui Ani chiar ca arde privirile :)

myky

Quote from: penelopa on August 12, 2009, 08:34:18 AM
Quote from: GetaV on August 11, 2009, 09:12:22 PM
Pene ai grija ca este f.otravitor ;D :o ::)

:o :o  Aoleuuuuu!!!!!
Atunci, la jumulit şi cu el !

deci, ma lasi.
ce puii mei iti otraveste!
si decat stir mai bine hibi d-asta.
vezi ca si datura e otravitoare, o arunci si pe aia. si leandru si mai ai una, da-mi scapa numele.
:D :D :D
faza e , sa te speli pe maini,.

a, si mai stii ca ti-am zis de un siriacus alb, batut, e ca al tau, ala de la poarta. am reusit sa-l prind. :D