Gazon

Started by lala, May 09, 2008, 01:18:57 PM

Previous topic - Next topic

cara

printre lalelele de la Vio!  :D :D :D

lala

credeam ca numai eu am mainile de salahor(dar curate)cand ma duc pe la banci si prin alte locuri mai simandicoase, le tin mai la"dos"
numai cine lucra in gradina stie cum e,dar tare bine ma mai simt dupa gradinareala;) ;)

ozimandias

Quote from: viovaslui on September 03, 2008, 05:20:42 PM
Pitici de gradina ti-ai luat? :D :D :D
Quote from: cara on September 03, 2008, 09:45:57 PM
bre, tu ce faci? razi de mine?

Draga Cara, sa inteleg ca nu-ti plac piticii de gradina, desi unii sunt chiar draguti:
?
Vroiam sa ma asigur ca stii toata oferta, ca sa nu-ti para rau porma. Deci, mai poti achizitiona catei , mistreti , cai si caprioare si altele (vezi albumul meu  ;D)
Pozele-s facute de fiica mea, care mi-a spus ca atunci cand vom avea gradina cumpara cate unul din fiecare  ;D.


cara

Ozi draga, cred ca piticu' ala glumetz, cu rata-n brate se potriveste fix la mine! urgent adresa firmei, te rog!  :D

ozimandias

 :D
Te rog frumos trateaza cu fiica mea... Nu vreau sa ma bag in asa afaceri... pitice. Eu le vanez pe cele uriase  :D

lala

fac bagajul  pt concediu si nu prea am timp,dar nu ma pot abtine...cara in piata la focsani este un pitic "mortal"calare pe un porc(si-l trage de urechi), vrei adresa???? ;D ;D ;D

cara

 :D :D :D  sigur, dimineata plec spre Focsani!  :D

cara

aaaaa - ten - ti - uuuuuu - neeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


iaaaaaaaa:






lovetulip

Quote from: cara on September 08, 2008, 06:58:47 PM
aaaaa-ten-ti-uuuuuu-neeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


iaaaaaaaa:
Ai fost in weekend la iarba verde?

ozimandias

Nu Vio, cred ca ar dori Cara sa ne spuna ca vine primavara  ;D. Si noi nu ti-am trimis bulbi...


cara

sunteti lipsiti de imaginatie sau lipsiti de inima!
m-am 'nervat pe voi!
baaaaiiiii, ala e gazonu' meu viguros ca gardu' si 'nalt ca bradu', daaaaa?

si ce daca nu se vede decat cu microscopul acum, o sa se faca el mare si-o sa va muste de picioare, asa sa stiti!  >:(

Ionute, vino tu prietene si lauda-ma ca in 5 zile de la insamantare am asa un gazon fain!  ;D

deci bai, voi astia care radeti de mine, da, am semanat miercuri seara, si de-atunci am udat intr-una, cu pauze de cate doua-trei ore plus noaptea si uite ce frumusete de iarba am! na!  >:(

ozimandias

A.... gazonul .... scuze....Felicitari, ce sa zic... Asa mandrete de gazon mai rar! Adica asa de rar... ;D

Cara draga, glumesc. Mi-am dat seama din prima, dar am vrut sa te necajesc. Vorba cuiva ( ::)) pizma...

cara

 :D

dragii mei, ma tachinati voi, da' sa stiti ca numa' daca traiti experienta pe pielea voastra puteti intelege mandria care te cuprinde dupa ce ai intins cu mainile tale, in strat subtire, 16 tone de pamant si pe urma l-ai acoperit cu un strat subtirel de nisip, carat cu galeata de aceleasi manute, sa vezi firisoarele milimetrice de iarba ca-si scot capsorul din pamant!

vai, parca am nascut un copil!  :D

lovetulip

Daca pt un fir de iarba te bucuri asa mult,daramite cand vor iesi lalelele in primavara?Vezi sa nu nasti...gemeni.

cara

 :D :D :D
mereu mi-am dorit gemeni, daca-o sa mi se-ntample acum o sa mi se implineasca un vis!  :D

lovetulip

Ai timp.La 32 de ani ai tai.Mult noroc.

cara

iote d-aia te iubesc io, mai Vio, mai!
(si pentru lalelele alea ce-o sa-mi rasara la primavara!  ;D )

ionut

Cara,doar cateva zile am lipsit,gazonul tau a si ..iesit,iti inteleg bine de tot bucuria si te felicit pentru performanta,va trebui sa l mai uzi din cand in cand daca nu ploua,daca nu ti ai cumparat inca masina de tuns gazonul va trebui sa o faci cat de curand,sunt cu motoare cu ardere interna sau cu motoare electrice,vezi care te avantajaza,succes in continuare

cara

multumesc, ionut, sunt mai mandra ca o mama eroina!  ;D

nu mi-am cumparat inca masina de tuns, dar trebuie musai sa plec in cercetare, ca uite ce iarba mare am!  :D

gabi_gabriella

Quote from: ionut on September 09, 2008, 09:53:56 AM
daca nu ti ai cumparat inca masina de tuns gazonul va trebui sa o faci cat de curand,sunt cu motoare cu ardere interna sau cu motoare electrice,vezi care te avantajaza,succes in continuare

Mai sunt si mecanice .Nu fac asa galagie si nici nu depinzi de cablul electric . Poate un dezavantaj ar fi ca daca lasi iarba sa creasca prea mult , e greu sa o tunzi cu masina mecanica , (nu stiu cu celelalte cum e ) dar daca o tai la timp e ok .

Cara, Succes cu gazonul ! sa-ti iasa "buruieni" cat mai putine !!

mamaruta

Cara, asteptam poze zilnice cu mandretea ta de gazon! Poate ma faci sa vin pana la tine sa il masor...
Poza la'' firul ierbii''m-a dat gata!

cara

amu' noaptea nu ma mai pot duce sa-l pozez, da' maine is pe burta in iarba, sigur!  ;D
azi arata ca mustacioara unui adolescent cu vocea in schimbare, manca-l-ar mama!
(sau nu....  :D )

cara

s-a facut ziua, har Domnului, nu ne-o inghitit gaura neagra, deci la prima ora poza gazonului la 7 zile de le insamantare:


gabriela jalba

Eu am impresia ca ai manifestat un inalt grad de imprudenta,vis-a-vis de carat pamintul si nisipul...!!!!!! Se putea foarte bine sa nu te poti bucura acum de firisoarele de iarba. Tu te cam joci cu viata ta :viteza!!!!!,munca grea,...Dzeu sa aiba grija de tine si sa te umple de bucurie!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara