Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Da,vine pe 16 si pleaca pe 18,deci i-am rezervat doua nopti.E foarte bine,daca tot face drumul sa si vada ceva,sa si palavragim ca pe fuga,hai mananca hai vezi gradinile,nu intelegi nimic.Asa,va mai recreati putin.
Eu fac vineri cald,daca veniti tarziu direct in paturile calde si sambata tinem chef odihniti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

mamaruta

Sa il intreb si pe mateu...si mai vb pe MP.

penelopa

Es, vreau si eu  o noapte: 17 - 18 mai. Numai ca nu stiu ce fel de camera sa-ti zic sa-mi rezervi ?  :D   Vin cu soferu` ( dl. sot   :D) si nu suporta sa doarma singur intr-un pat. Daca e loc pentru 2 intr-un pat... vreau camera cu un pat, daca nu.... cu 2 paturi  ;)

Nicol Caloian

Corina, inca o camera pentru noaptea 17-18. Daca Pene vine su soferul, eu vin cu copilotul ( :D  ;D  :D) si ca de obicei, el va fi cel obosit  :D  :D. Camera poate fi cu un pat (dar sa incapem amandoi) sau cu doua, cum se va putea.

einsteinitza

Nu am camere de un pat.Deci,inca doua cu pat dublu.Noaptea de 17mai.Stiu eu care,nu va faceti griji.Puteti veni si cu copiii ,nu trebuie sa faceti eforturi sa le gasiti stapan ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

stefana

Si eu o sa vin sigur  ;D.
Sa vad ce ai mai modificat   8), sa admir gradina (de langa piscina) de care nu poti sa te saturi, sa merg iar la salina ... abia astept  :-*
Mie mi-a placut mult unde am stat data trecuta la pensiune, dar sunt curioasa cum e in casa cealalta.

einsteinitza

Stefana,vrei camera?Cand vii?Ce biiine!Sper ca aduci si cupilul!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

stefana

Sambata dimineata o sa vin. Indiferent de vreme  ;D. Copilu' m-a depasit in lungime de mult si are vocea in schimbare (cresc tinerii din ziua de azi  ::) ceva de speriat).

Trebuie discutate si detaliile privind aprovizionarea, doamnelor. Sa nu fie aduse "dubluri"  ;D.

lovetulip

laudate gradini...ispita mare.

einsteinitza

Si ce mai astepti,Vio,un week-end e binemeritat.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Haideti dragilor,in vizita,aveti trei gradini de vizitat,nu mai leneviti ca a venit primavara.La soare,macar ca veniti doar o zi,hai doar atatia?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

stefana

Corina, acum lumea se gandeste la treburile de Pasti, 1 mai ... hehehe, pana pe 18-le viitor mai e ! Daca se hotarasc tarziu si nu o sa aibe camere, ii cazezi in pod  ;D. Nu vor fi aceleasi conditii de confort, dar distractia conteaza  :D, nu-i asa?
Vio, poate reusesti sa te "rupi" de activitati si ajungi! Pana la Ploiesti e greu, ca de acolo... o aruncatura de bat  ;)


einsteinitza

Putem sa mergem cu masina dupa cei care vin in Ploiesti.Ma angajez sa ii aduc.Se pot de asemenea lipi de cei cu masina care vin prin Ploiesti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


einsteinitza

Bravo,Vio,te asteptam,ce bine.Imi dai sfaturi cu privire la lalele.
Vio,stii ceva de lalele care infloresc timp de peste o luna?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Es ,eu chiar vreau sa merg la salina. Am o chemare catre ele!!! cind s-a facut prima strigare(acum,vreo luna),m-am uitat pe net si am vazut ca merita vizitata.Poate te orientezi de un program de acolo.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Gabi, pentru mine a fost o surpriza de proportii (si la propriu).
Eu n-am mai vazut niciodata asa ceva  ::) si este unul din motivele pentru care vreau sa merg neaparat la Slanic.

gabriela jalba

Pe aia de la Praid,azi vazut-o?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mamaruta

Eu am fost la Praid, e spectaculoasa salina, intr-adevar. dar....si cea de la Slanic e musai de vizitat. Am fost acolo, sunt vreo 30 de ani de atunci....si tot mai tin minte senzatia de colosal...
Einstein, pune si la mine 2 nopti. Vin de vineri dupa-amiaza.

gabriela jalba

 :-* :-* :-* :-*!!!!Ce ma bucur ca va adunati!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Am inteles ca aceea este "prelucrata" mai bine pentru turisti  ;D. N-am ajuns inca la Praid, dar pentru cine nu a vazut o salina din asta in viata lui, e ceva cu totul special  ;).

gabriela jalba

Am fost la Cacica,dar...pacat !!!! e lasata in paragine. Nu merita drumul ! in schimb au acolo o catedrala catolica suuuper!!! La praid merg,de 3 ani in fiecare vara.Ma-m bucurat cind am aflat ca si la Slanic-Prahova este.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Eu am vazut-o pe cea de la Praid si pe cea de la Tg. Ocna. Cred ca totusi mi-a placut mai mult cea de la Tg. Ocna pentru sculpturile in sare care erau acolo. Cred ca am vazut-o si pe cea de la Slanic dar cand eram mica si nu-mi mai amintesc mare lucru. A o buna ocazie sa o vad din nou.

penelopa

Eu n-am vazut inca nicio salina dar nici nu tin neaparat sa vad  ;D
In schimb, Vio, sotul meu vrea neaparat sa te vada. Asa ca, pofteste la Es, in mai .......... ce mai stai pe ganduri   :D