Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Normal ca vin  :-*, cum sa ratez sa te cunosc, am inteles ca esti glumeata forumului  :-*

Ozi, cum ne intalnim, sa vin inspre tine.

Nicol Caloian

Pai nu mi-am oferit serviciile de sofer? Sunt 4 locuri in masina, Stefana, Vernil plus cine mai vrea.

vernil

Esti cea mai buna prietena la care ar putea gandi cineva ... Sa traiesti si sa fii fericita, sa fii rasplatita pentru toata bunatatea ta!

Nicol Caloian

Ramane sa stabilim punctul de intalnire si ora de plecare.
Cine mai "liciteaza" pentru cele doua locuri ramase?

ozimandias

Quote from: Nicol Caloian on August 07, 2008, 05:51:07 PM
Cine mai "liciteaza" pentru cele doua locuri ramase?
Eu cu Ana Maria!

Nu, am glumit, insa hai sa ne intalnim, sa mergem impreuna. Si la mine in masina mai sunt doua-trei locuri (daca se anunta cineva, fac si eu curatenie in masina, daca nu... nu  ;D).
Luam si noi un mic, o maslina... ceva?
Iar caprioara ce mananca? Morcov? Dovlecei? sa ma duc sa cumpar.
Cat despre:
Quote from: stefana on August 07, 2008, 02:29:04 PM
Ozi. Sa te vad cum reusesti sa o iei de langa caprioara, sa plecati inapoi acasa  ::).
, si asa am multa treaba acasa. Cred ca Pene a facut tarcul un pic mai mare  :D.

penelopa

Măi, căprioara încă n-am luat-o acasă la mine (dar nu-i nicio problemă s-o vizităm - mi-am anunţat deja vecinii) şi nu prea ştiu ce manâncă ea. Am văzut că-i plac covrigii simpli şi... pâine  :o  Probabil şi morcovi .... dar morcovi am eu în grădină. Îţi ofer, Ozi, plăcerea să recoltezi morcovi direct de la sursă  ;D
La grătar nu mă pricep. Ştiu doar să prepar ce se pune pe grătar ...... şi cum bărbaţi n-avem.
S-ar putea să vină un coleg de birou  ( devenit conţăran de-al meu ) iubitor şi el de plante si, poate, un viitor forumist  ;) ... dar, parcă nu l-aş pune la treabă.
Facem o petrecere în pijama .... de vară  8)

Nicol Caloian

Daca vreti cu adevarat, gratarul pot sa-l pregatesc (mama zicea ca am sarutat un tigan, de aceea reuseam mereu sa fac focul  :D  :D  :D!)


Lume, lume, deci pentru maine, 9 august, care va mai anuntati pentru picnicul de la Pene?

stefana

Nicol, eu nu vin singura  :-*, nu ma trece cu un singur loc. Sa vad pe cine mai scot din casa, dezlipindu-l de calculator  ;D.

Nicol Caloian

Sorry! Asa am inteles. Cate locuri ocupi tu? ( :D  :D  :D)

ozimandias

Quote from: Nicol Caloian on August 08, 2008, 09:30:11 AM
Daca vreti cu adevarat, gratarul pot sa-l pregatesc (

Eu nu tin neaparat.
Dar, oricum, hai sa ne hotaram. Sucuri? (macar  ::))... si o maslina... nu luam?

sicamin

Fetelor ,va doresc distractie placuta ! sant sigura ca va veti simti bine la Pene. Am avut ocazia sa o cunosc personal si stiu ca este o persoana deosebita. I-mi pare rau ca nu pot fi si eu cu voi ,dar voi gasi sigur o ocazie si eu sa va vad pe cat mai multe "musuroiste" :D

vernil

Regret sincer ca nu voi putea veni la intalnire, voi pleca sambata cu sotul meu si probabil ca voi lipsi toata ziua. Va doresc distractie placuta! Vor mai exista si alte zile sa ne intalnim.

stefana

Suntem doi, adolescentul are alt program  ;D

costieanuconstantin

Facem o petrecere în pijama .... de vară





daaa , o petrecere de vara ,fara pijama, nu se poate ;D ;) :D

Nicol Caloian

Costi, Costi, daca vrei sa ne vezi in costum...... de baie, de ce nu vii si tu? Sau ai interdictie?

ozimandias

Vreau sa va spun ca m-am intors dintr-un colt de rai. Multumesc Pene si felicitari pentru ce ai realizat.

vernil


myky

pene este o tipa extraordinara, ma bucur ca o cunosc, parca ne stim de o viata.
si sotul ei e "de gasca"

vernil

Ce rau imi pare ca nu am putut sa ma impart in doua  >:(

ozimandias

Pentru inceput, doua caprite.
Restul pozelor sunt la Stefana. Asa m-am socat la Pene, ca n-am facut macar o poza. Si credeti-ma, aveam sute de minunatii sa pozez (pe langa noi  ;D).

[attachment deleted by admin]

stefana

Ne-am intors de putin timp si inca nu am descarcat fotografiile  :-[. Aman pe maine dimineata.
A fost o bucurie tot timpul petrecut la tine, Pene, iti multumim si eu si Cornel pentru primirea deosebita.
O imagine din livingul lui Pene, spre gradina cu "celebrul" gard  ;D




[attachment deleted by admin]

Nicol Caloian

Ce sa mai adaug in plus fata de ceea ce au spus Ana Maria si Stefana? Ca a fost o zi asa de relaxanta, ca am dat iama in corcodusii lui Pene si ne-am (mi-am) umflat burta cu fructe, ca are o sumedenie de flori frumoase si bine ingrijite, ca n-am stiut cand a trecut timpul si ne-am trezit ca s-a intunecat, ca......?
Multumim Pene pentru o zi deosebit de placuta!

stefana

Cateva imagini de la geamul livingului, din gradina si ... atractia din vecini, puiul de caprioara:
http://s69.photobucket.com/albums/i53/stefanaboji/Gradina%20Penelopei/

vernil

Pene, sper sa ma primesti si pe mine altadata, ai flori superbe! Chiar este o peirdere pentru mine aceasta intalnire  >:(

Wow! Imi vine sa plang cand ma gandesc ca am mancat caprioara  >:( ... Iar fetita - Ana - Maria a crescut si este o adevarata domnisoara  :-*

Bravo voua, v-ati distrat !


costieanuconstantin

sa nu-mi spui ca puiul de caprioare e la gheorghe ;D ;) :D

imi doresc si eu o asa curte, asa o curte se obtine cu multa munca si sudoare :)