Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

martipan

Eu o ziceam in virtutea acelor copii de la care Vio a luat-o pe cea sacrificata !
Atata timp cat ai grija de ea,mi se pare ok,mai ales daca o sa incerci si o eliberare,asa cum ti-am si scris mai inainte,insa asta cere multa planificare si sfaturi pe care nu ai de unde le lua,deci mai bine ai creste-o pana la batranete ;) !

gabriela jalba

Sa va fie de bine intilnirea!!!! Toata ziua,pe gradina la treaba,m-am tot gindit la voi. Tare as fi vrut sa vin si eu!!!!Romel imi tot zicea sa-mi pun pijamaua si periuta de dinti in sacosa si in tren!!!! Mare a fost tentatia!!!!! .....nici eu nu pot minca carne de miscator pe care il stiu. Nici din piata nu pot sa cumpar gaina vie si sa o tai s-o nmininc. Mininc pulpe congelate ,umflate cu hormoni !!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

costieanuconstantin

la mine cand se taie orataniile ,in ziua aia plec de acasa

einsteinitza

Acum ,ca m-am intors,trebuie sa va aduc aminte de intalnirea din toamna de la Slanic,ca sa nu credeti c-am uitat,ca nu mai e mult pana se face mustul si pastrama ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

diana


einsteinitza

Astept propuneri,dar sa fie si in perioada de must,ca am struguri si-i pacat sa nu-i degustam ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

diana

Daca va fi  in octombrie, imi convine si mie;D

einsteinitza

Atunci sa fie inceputul lui octombrie.Hai,spuneti,propuneri.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicol Caloian

Pai, Corina, din experienta, cand ti se coc strugurii ca sa poti faca si mustul pe care sa-l degustam?  Si vom putea veni si noi cu ce mai da Domnul pentru astfel de momente.  ;D  :D  ;D

Fleurf

 Anul asta cred ca strugurii se coc devreme ca a fost foarte cald. Cred ca mai degraba prin septembrie va fi vremea mustului dar se pot recolta si mai tarziu daca nu se tine seama de pierderi.

Abia acum am gasit timpul sa postez pozele din concediu. M-am intalnit la Zalau cu Monica (Opiadc) si i-am vacut o vizita Mirelei la Lechinta. Mi-a facut mare placere intalnirea cu amandoua, doar timpul a fost prea scurt. 

[attachment deleted by admin]

larisa

Ce mult ma bucur ca v-ati putut intilni ,sper sa ajung si eu la Mirela ,anul acesta ,ne stim de 2 ani doar din scrisori ,messenger si forum

Fleurf

 Pt cei care nu stiu sotul meu este cel mai scund de langa Myrela.
Pacat ca suntem atat de imprastiati si ne intalnim asa rar. Fac abstractie de bucuresteni care se pot intalni mai des.

vernil

Fleurf, uneori distantele (mici) care ii despart pe forumistii bucuresteni sunt mai greu de strabatut decat cele dintre orase. In capitala, mai degraba mergi pe jos decat sa te incumeti sa folosesti masina. O distanta care o parcurgi noaptea (cand traficul este mai scazut) intr-un sfert de ora, in orele de varf iti poate lua si 2 ore  ::)

Sper sa pot ajunge si eu la intalnirea de la Slanic. Am programare la concediu in septembrie, dar daca stiu ca ne intalnim in octombrie, mut perioada mai la sfarsit.  ;D

einsteinitza

Muta,Vernil,cat mai la sfarsit,voi incerca sa plasez intalnirea cat mai convenabil pentru toti,iar in privinta mustului,strugurii mei inca nu dau semne,la Slanci noptile sunt mai reci,deja stam cu maneca lunga seara.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Lala!!!! Imi cer scuze ca scriu abia acum de intilnirea noastra. Pe 14 aug. I-am facut o vizita lui Lala. A fost in fuga....asa ca mai toate "vederile" mele. Timpul scurt,dar ne-am iubit de cum ne-am vazut. Ea are o gradina ce da impresia de salbatica,dar in fiece coltisor vezi ca a umblat mina ei. E o minune. abia astept sa ajung si eu sa-mi fac un colt identic.
Dimineata zilei respective a debutat cu un frumos rasarit vazut de la izvorul Racaciuni (Bacau)                  . Fiindca am avut treburi ,am ajuns la Lala pe la amiaza. Ce mi-a placut mie,e ca peste tot avea "luleaua turcului" ( spre disperarea ei). Cum tot m-am straduit pina acum,si nu am reusit sa orind,sigur ca ..." Hai sa scoatem un pui "
                        Dupa reale eforturi,ma facui cu doi puiuti ( Lalaaaa!!!!! s-au fiert in masina :'( :'( :'( :'(.....frunzele s-au uscat si nu da semn de viu...) Ei!!!!! acu' ne facu si noua poza...,mai zimbitoare,...              . Pina a pleca,am mai surprins citeva imagini din gradinita ei                Lala si-a facut o casa noua si e pe sfirsite. Sarbatorile de iarna le va face acolo. Pina prin august 2009 eu zic sa-i dam un ragaz sa-si amenajeze gradina,sa-si mute florile....si cum si-a facut si terasa ca sa aiba unde se intilni cu fetele....eu zic sa n-o lasam sa ne astepte....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Ella

Stai ca n-am inteles, Lala este din Racaciuni- Bacau? Daca-i asa, Lala draga esti la o "azvarlitura de bat" de sora mea. :)

lala

Nu Ella,nu sunt din Racaciuni!E foarte complicata situatia mea!Sunt din Bicaz,dar toata tineretea am umblat (ca tiganu cu cortu")pe santierele hidro si de 8 ani m-am stabilit in "tarile calde"adica langa Focsani.Am fugit de sub barajul de la Bicaz din cauza umezelii si frigului.Zona este superba,dar sa stai in concediu si atat. ;D ;D

lala

Gabi s-ar putea ca in primavara, sa-ti faca surpriza si sa iasa.....chiar daca nu mai da semne de viata.Luleaua turcului e ca balaurul cu 7 capete......ai vazut ca a iesit si in hol!! :o :o Spune-mi ce sa fac, trimit pachet(o caruta)cu lulea sau mai treci pe la mine? ??? ???

vernil

Am reusit si eu sa prind luleaua turcului dupa ce am tinut lastarii 4 luni in apa  ::)

myky

voi vorbiti despre luleaua turcului, adica Campsis radicans, daca da, eu am prins planta ca pe vita de vie

Ella

Quote from: lala on August 24, 2008, 11:48:58 PM
Nu Ella,nu sunt din Racaciuni!E foarte complicata situatia mea!Sunt din Bicaz,dar toata tineretea am umblat (ca tiganu cu cortu")pe santierele hidro si de 8 ani m-am stabilit in "tarile calde"adica langa Focsani.Am fugit de sub barajul de la Bicaz din cauza umezelii si frigului.Zona este superba,dar sa stai in concediu si atat. ;D ;D

Asta-i viata, te poarta unde nici nu te gandesti. Cand sunt in Romania, merg in fiecare luna la sora mea, de asta ma bucuram ca esti aproape. ;D

georgette

Gabi  zici ca vii la En? Atunci sa incerc si eu sa vin ..poate asa spargem gheata! ;) pe care nu reusim de atitia ani.. :D :-*

penelopa

Eşti tare dulce, Lala! Şi grădina ta e ... dulce.
Deabia aştept s-o pot vedea şi eu.
Mă bucur tare mult că eşti cu noi.

Şi pe tine, Geta,  mi-ar plăcea să te cunosc ... "în realitate".

lala

Pene nu uita ca m-ai "amenintat" cu o vizita,cand treci la soacra!
Se simte ca esti amarata,nu vreau sa fii asa!! :-*

georgette

Pene,daca vii si tu atunci chiar ma fac luntre si punte si vin!! Totul e sa nu se suprapuna cu parastasul de 1 an al tatalui meu care va fi pe 11 octombrie..daca totusi atunci va hotarati sa tineti intalnirea,nu stati dupa mine!!!