Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: Codruta on March 05, 2009, 12:27:20 PM
Nu credeam ca ai pile si la cei din Star Trek :D Varianta ideala asa ca o accept. Doar sa ma anunti cand e teleportarea ca sa nu ma ia din pat :D

Evident că te anunţ (telepatic  :P). Nu de altceva, dar n-am chef să apari cu "lighiuoana" aia  pe tine   :D

Ştef dragă, să ştii că, între timp ne-am mai civilizat   :P   Locuiesc pe Str. Prof. Ion Dorobanţu   :D :D

doina

Fetelor am vorbit astazi cu Nico si a spus ca vrea sa vina si ea , cu sot si cu copilas pentru ca este  bine. O sa va rog , ( ea nu poate intra pe forum decat tarziu azi sau maine ) sa-i postati  niste puncte de reper ca sa stie sotul eu cum sa ajunga la intalnire , va veni pe autostrada , de la Calarasi .

opiadc


          Eu nu te pot ghida, imi pare rau! :) O sa te ajute fetele!
   
       Deci,vreau sa spun ca sunt in extaz  :D :D :D :D :D :D :D: asa multe persoane nu s-au strans niciodata la Bucuresti; sa recapitulez: Ozi, Nicol, GetaV, Pene, Myky, Stefana,Doina, Nico.Agat, Georgette?-asa am inteles, si cu mine! Deocamdata!Poate se razgandeste si Fleur! :D :D Cu putin noroc o sa mai avem un participant, scump la vorba, dar 'concentrat'! :D :D :D :D

Erwin

Numa fete? Nici un baiat macar de prasila? :-P
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

ozimandias

Doina, autostrada asta de Calarasi care e mama? Ca io o stiu doar pe cea de Constanta si pe cea de Pitesti... Au reusit astia si au mai facut o autostrada?  ;D

Acum serios vorbind, care e, cea de Constanta, nu?


georgette

Quote from: Erwin on March 05, 2009, 08:20:05 PM
Numa fete? Nici un baiat macar de prasila? :-P
Hai,teleporteaza-te si tu! ;) :D

georgette

Quote from: opiadc on March 05, 2009, 08:15:12 PM

          Eu nu te pot ghida, imi pare rau! :) O sa te ajute fetele!
   
       Deci,vreau sa spun ca sunt in extaz  :D :D :D :D :D :D :D: asa multe persoane nu s-au strans niciodata la Bucuresti; sa recapitulez: Ozi, Nicol, GetaV, Pene, Myky, Stefana,Doina, Nico.Agat, Georgette?-asa am inteles, si cu mine! Deocamdata!Poate se razgandeste si Fleur! :D :D Cu putin noroc o sa mai avem un participant, scump la vorba, dar 'concentrat'! :D :D :D :D
cin sa fie ..cin sa fie! ;) :D :D

georgette

Quote from: opiadc on March 05, 2009, 08:15:12 PM

          Eu nu te pot ghida, imi pare rau! :) O sa te ajute fetele!
   
       Deci,vreau sa spun ca sunt in extaz  :D :D :D :D :D :D :D: asa multe persoane nu s-au strans niciodata la Bucuresti; sa recapitulez: Ozi, Nicol, GetaV, Pene, Myky, Stefana,Doina, Nico.Agat, Georgette?-asa am inteles, si cu mine! Deocamdata!Poate se razgandeste si Fleur! :D :D Cu putin noroc o sa mai avem un participant, scump la vorba, dar 'concentrat'! :D :D :D :D
Da Monik..am fost cuminte si mi a dat voie bossul ;) :D dar la intoarcere imi voi pune corsetul de piele neagra.pelerina de batman si ...voi pregati o masa ca-n povesti! :D :D :D
banuiesc ca stiti bancul...

stefana

Nu-l stim :D
La mine o masa ca-n povesti inseamna un lighean de cartofi prajiti si niste fripturi de pui babane... deci rapid de pregatit  ;D

nico.agat

  Da Ozi este cea de Constanta  ,o sa vin si eu ,nu mai vreau sa pierd asa ceva :-*

ozimandias

Quote from: georgette on March 05, 2009, 09:17:02 PM
dar la intoarcere imi voi pune corsetul de piele neagra.pelerina de batman si ...voi pregati o masa ca-n povesti! :D :D :D
banuiesc ca stiti bancul...
Nu il stim. Il stim pe ala cu Superman:
Vine sotul acasa si incepe:
- Draga mea, o zi teribila...
Sotia, cu o spanceana ridicata:
- Da, Superman?
- Da draga... sa vezi, la serviciu.. bla..bla
- Da Superman?
- Auzi, da' de ce-mi tot spui Superman?
- Pai numai ala poarta chilotii peste pantaloni!

Nico, il intreb pe sot si-ti spun acum.


stefana

Eu m-as pricepe sa ghidez de la aistalalta autostrada, de la Pitesti  :D :D

ozimandias

Nico, fii atenta:

La intrarea in Bucuresti intrati pe un bulevard mare, lat, cu linie de tramvai in stanga (adica pe mijocil strazii, in stanga voastra). Mergeti pe el, drept inainte, destul de mult pana la McDonalds-ul de la Dristor. Aici, la Dristor e o intersectie mare in X, cu linii de tramvai tot in X, adica va mai intersectati cu un tramvai. Aici, la Dristor faceti stanga. Si iarasi mergi pe acel bulevard (Mihai Bravu cred ca e) pana la Big (sau Piata Sudului). O sa treceti pe langa Mr. Bricolage. Va dati seama ca ajungeti la Big ca veti urca o panta, veti vedea. Intersectia asta de la Big iar e foarte mare (prima mare rau dupa Mr. Bricolage). Aici la Big faceti drapta si iar mergeti drept, treceti de Oraselul Copiilor (iar e un McDonald) si cam doua statii de masina mai in fata (sau poate trei) e o cladire mare, Mall-ul. O s-o vedeti voi. Vedeti pe unde parcati. Pana in Mall cum veniti voi e tot o cladire mare, parcare.
Va descurcati voi, daca nu, dai telefon. Daca ai nevoie de un nr. de telefon spune.

In alta ordine de idei, Hornbachul imi promisese ca pana astazi aduc orhidee la 20 lei. Nu au adus pana la ora asta. Daca maine gasesc e cineva care doreste?

ozimandias

Ar mai fi o varianta pe centura, dar imi spune sotul meu ca e mai convenabila asta, de ti-am spus-o.

doina

Ozi , vreau eu  :P , chiar daca mi-am zis ca nu   ;D  , dar au adus si la mine in oras cu 45 ron  >:( si abia m-am abtinut ............

stefana


ozimandias

Nu Stefana, nu am spioni. Dar am sunat din ora in ora.... Acum aia ma recunosc si dupa voce  ;D

Doina, ok. Vreo preferinta de culoare? Una, doua?


PS: eu sper maine sa gasesc. Ca daca nu... va agit si pe voi degeaba. Insa m-am gandit ca vin atatea fete din orase unde nu e Obi, Hornbach...

Io acuma trebuie sa opresc calculatorul ca se culca copilul.
Maine dimineata pana sa plec la cumparaturi intru aici si vad ce mi-ati transmis si voi actiona ca atare.

Noapte buna!

GetaV

Cred ca cel mai bun reper este "Cimitirul Belu" ca pe asta il stie toata lumea.

doina

Ozi as vrea sa aiba  nuante  de galben-portocaliu , sau niste 'arlechini' cu pete rosii-grena .  :-*

myky

ozi, pe unde zici ca aduc orhidee, ca eu nu dau de anuntul tau????????

stefana

Quote from: ozimandias on March 05, 2009, 09:44:11 PM
In alta ordine de idei, Hornbachul imi promisese ca pana astazi aduc orhidee la 20 lei. Nu au adus pana la ora asta. Daca maine gasesc e cineva care doreste?

mamaruta

Eu vreau orhidee..eu..nu conteaza numarul....am observat ca si al meu sot nu vede cand mai apare cate o orhidee....bine, eu nu le las pe masa, sa ii sara in ochi...doar i le arat cand sunt inflorite...

ozimandias

Mada, tu esti pe lista de multa vreme.
Singura problema, v-am spus, aduc doar cateva mai ... altfel.

Doina, am inteles. Galbene sunt, o sa vad. Arlechini... mai rar. Ii promisesem cuiva din noiembrie ca-i iau arlechin si abia acum am reusit.

Deci altcineva nu mai doreste?
Iar tie, Doina, una, da?

Va spun cand ma intorc. Tare mi-e teama ca nu voi gasi... Mie imi trebuie pentru scoala... eu musai acum, la prima ora trebuie sa iau  >:(

myky

mai cara, tie nu ti-e dor de sora ta?????????????
sa-i faci si tu o vizita? ;)

doina

Da Ozi , una , multumesc  :-*  Trebuie sa vad intai cum ma descurc cu ea  ::)