Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

mamaruta

Trebuie sa il intrebam pe vio ce putem face duminica...chiar ca nu putem sa ne intalnim cu mihail si larisa, sa vedem gradina totalmush si gata...plecam, pa. Tre' sa ne gandim la ceva....o sa iau legatura cu vio, sa vedem ce parere are.
Adu tort, ca eu mananc. Cafea nu stiu daca avem unde sa facem, da' vin putem sa bem, normal! Pentru tine pastram si niste slana din Ardeal! Si vinars!

mihail

pai putem face niste ness,cu apa fierbinte ne-om descurca noi....te rog vorbeste cu Vio,nu vreau sa se supere.Multumesc.
Trebuie sa inteleg ca la Vio dureaza foarte putin sau putin,deoarece toti vor sa plece spre casa ?

stefana

Eu cred ca voi nu stiti ce e duminica !!
Si cine imi stie numele intreg din buletin intelege ce vreau sa zic (vio, mai mult ca sigur  ;D )

Am editat ca sa pun emoticoanele, ca am vazut cat de "aroganta" parea replica   (si iar apareau neintelegeri  ;D :D )

mamaruta

Probabil ca va dura putin....ma gandesc la bucuresteni, care vor sa plece acasa. Eu nu ma grabesc, oricum nu pot ajunge acasa duminica seara, asa ca o sa poposesc undeva, pe drum. Gabi Jalba e si ea aproape de casa....gabi-gabriela ce se mai grabeste, Asa ca, noi ne putem retrage la un han, ceva, o terasa....si sa mai stam de povesti. Ne sfatuieste vio, cu siguranta.
Stim ce e duminca: Floriile! si Pastele catolic!

ozimandias

Cum am putea sa nu stim.
E ziua lui Vio!
Cred (sincer) ca de-aia ne si adunam, nu?
Da io masca din cap jos n-o dau! Vio, mie sa-mi aduci masca la pensiune. Cand ajung la tine sa o am deja pe ochi. Si am mai intrebat: combinezon ai?
:D :D :D

lovetulip

Sunt masti pt toata lumea.Stabilim programul cand ne adunam cu totii.

                                                                         Vio

gabi_gabriella

Noi plecam spre casa luni dimineata .Oricum luni avem liber :) asa ca ..profitam

larisa

Nesul il aduc eu ,ca altceva ,nu stiu cam ce as mai putea lua ,

mihail

...e si ziua sotiei,o cheama si Camelia....dar nu se leaga ea de chestia asta...

gabriela iuliana

 :)Sper sa ajungem si noi,dar inca nu stiu sigur deoarece sotul e sambata noaptea la munca.Nasule pot sa-ti scriu pe pm ,vreau sa te intreb mai multe amanunte ,ca sa stim unde sa ajungem.Vad ca se anunta o intalnire superba,regret enorm ca nu putem veni de sambata ca sa cunoastem mai bine pe toti cei care vin :(,dar vom vedea... :)

mihail

esti si tare departe.....doarme si el acolo doau -trei ore..si-i ca nou.
Nou-noutz.

gabriela iuliana

Da ,asa e,dar daca ajunge la 8.30 sau 9.00 acasa cand mai doarma ,si cand mai ajungem acolo e posibil ca toti sa fie plecati,nu?,pentru ca am inteles ca nu va dura mult la vio.

mihail

aha...deci la Vio dureaza citeva minute,poate o ora ??....atunci mai are rost sa vin acolo ? sau mergem undeva ,in apropiere sa stam citeva ore (macar 2-3 ) de vorba ?

gabriela iuliana

Pai nu stiu exact,asa am inteles din ce am citit mai sus,sunt persoane care se grabesc sa plece acasa,nu?,scuze te rog daca am spus ceva gresit. :-[

mamaruta

Mihail, nici o grija...stam de povesti, bem cafele, poate facem si un gratar...cine vrea sa ajunga acolo...se grabeste sa vina!

ozimandias

Mihail, la Vio nu are cum sa dureze cateva minute (parerea mea).
Numai sa ne resuscitati pe noi din lesinurile repetate langa lalelele lui Vio si tot va dura un timp  ;).
Asa ca stai fara grija.


PS: chiar, neste saruri are cineva? Eu simt deja fiori in stomac. Nu stiu daca din cauza ca ma intalnesc cu voi sau din cauza ca voi vedea atatea lalele...  ::)

larisa

Si mie mi s-a facut stomacul ghem.dar numai la gindul ca acum va pot cunoaste si in realitate  si nu doar virtual,DE florile lui Vio nici nu mai spun

gabi_gabriella

Quote from: ozimandias on April 09, 2009, 09:31:26 AM

PS: chiar, neste saruri are cineva? Eu simt deja fiori in stomac. Nu stiu daca din cauza ca ma intalnesc cu voi sau din cauza ca voi vedea atatea lalele...  ::)

Ai uitat o varianta - " sau din cauza ca vei vedea atatea albine  :D "

mihail

eu ma ofer sa fac respiratie gura la gura,chiar daca nu este cazul...sau masaj "cardiac"...la balcoane!Sic.
Am doar o mica conditie,"lesinatele" sa nu aiba mai mult de 25...hai 28 ani...iar "balcoanele" sa fie cel puti 3B

Vio,te rog posteaza astazi lista musafirilor.Multumesc.

lovetulip

Quote from: mihail on April 09, 2009, 12:37:58 PM
eu ma ofer sa fac respiratie gura la gura,chiar daca nu este cazul...sau masaj "cardiac"...la balcoane!Sic.
Am doar o mica conditie,"lesinatele" sa nu aiba mai mult de 25...hai 28 ani...iar "balcoanele" sa fie cel puti 3B

Vio,te rog posteaza astazi lista musafirilor.Multumesc.

Mada cu Mateo
Pene cu Florin
Stefana cu Cornel
AnaMaria cu Stefan
Nicol cu Virgil
Gabriela cu Cornel
Ani cu sotul
Mihail
Larisa
Gabi cu Romel
Vio cu Doina

lovetulip

Quote from: gabriela iuliana on April 09, 2009, 08:44:03 AM
:)Sper sa ajungem si noi,dar inca nu stiu sigur deoarece sotul e sambata noaptea la munca.Nasule pot sa-ti scriu pe pm ,vreau sa te intreb mai multe amanunte ,ca sa stim unde sa ajungem.Vad ca se anunta o intalnire superba,regret enorm ca nu putem veni de sambata ca sa cunoastem mai bine pe toti cei care vin :(,dar vom vedea... :)

Fino draga,ti-am lasat nr de telefon pe Mp.Ai batut drumul Iasului de multe ori spre casa.Daca vii,suna-ma din timp.

                                                                                                                                                                           Vio

ozimandias

 :D
O sa vin si eu la intalnire asa ca toata lumea: cu o multime de plante, lastari, frunze, plicuri, cutii si cutiute!
Mi-a dat Myky pentru voi 3/4 din ce avea (mint. 4/5 mi-a dat  :D). Asa ca de data asta nu mai vin cu mana goala!

In alta ordine de idei, puiuti de dendrobium vrea cineva? Nu mai stiu ce culori am (ori alb ori visiniu, am pus din amandoi si nu mai stiu care cum e). Si altceva de la mine vrea cineva?

penelopa

Ce tot ceri, băi Mihaile, lista aia din 3 în 3 postări?  :D
Poţi să faci tu tot felul de  ecuaţii că  "necunoscutele" sunt toate ........ fără vârstă  ;D
Tu adu' tortul ăla  chiar dacă duminică se stă puţin la Voi. Eu stau până luni în Vaslui  :) ........ am timp suficient pentru tort   :D  ..... fără concurenţă  :D

mihail

..oricum n-ajunge...de citi vin,o sa vezi tu la momentul oportun...n-am intrebat de flori de cuc!

penelopa

Dragule, la urma urmei, nu ne întâlnim pentru mâncare! :) ........... şi n-a murit nimeni de foame la nicio întâlnre  Mushuroi!!! ;)