Numar minim de cuvinte

Started by Felix, November 30, 2008, 01:25:39 PM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

OFF-topic!!! 4= stabilitate perfecta(4 puncte de sprijin)
                     = atotcuprinzator( patru puncte cardinale)
                     = capetele crucii....
Vernil,nu te panica...... O sa fie ok totul !!!!  "rabdare si credinta"
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Felix

Mai vedem...nimic nu-i batut in cuie..totul se ajusteaza din mers ;)
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

gabriela jalba

esentele tari,sint in flacoane mici,dar putem face si kilograme de apa de colonie daca crezi ca e necesar!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

Quote from: gabriela jalba on December 06, 2008, 10:58:42 AM
esentele tari,sint in flacoane mici,dar putem face si kilograme de apa de colonie daca crezi ca e necesar!!!!


da, parfumurile tari se tin in flacoane mici.
si otrava la fel!

:D

gabriela jalba

Ce-ti veni cu otrava?!!! :o :o :o :o :o    Mintea omului fuge mai repede la rau decit la bine :cu tonele,dar mai diluata  ???? Ce s-a intimplat Cara ??? M-ai socat! Chiar m-a surprins replica ta !!! si nu la modul placut....pacat !!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

draga mea, imi pare rau, umorul meu o fi beteag!   ::) :D

cand am citit ce-ai zis, mi-am amintit ce zicea un beneficiar de-al nostru despre nevasta-sa, care era mignona, el fiind foarte solid.
zicea ca esentele rare se tin in recipiente mici. si completa razand: si otrava la fel.

noa, amu ca m-am explicat, poate nu ma pui pe raboj, cu bulina neagra!  ;D


vernil

Uneori, in exprimari virtuale, apar situatii cand  lasi impresia ca spui ceva rautacios, fara sa vrei. Ma numar printre cei care par a lasa urme de otrava. So what! This is life!

Francesca

As spune si eu citeva cuvinte daca imi permiteti.Dupa parerea mea gasesc ca ceea ce s-a spus este bine , legat de cele 100 de caractere.Eu zic ca daca ai ceva de spus despre o planta, depasesti cele 100 caractere impuse.Numai daca nu ai ce transmite nu ai cum sa scrii mult.Daca dai un sfat sau spui ceva util  , despre ingrijirea plantelor, achizitii....ma rog, tot ceea ce este legat de acest subiect...nu ai cum sa scrii putin, din contra o sa fie cazul sa mai rarim unele postari, probabil.Sper sa nu se supere nimeni acum .........dar asta cred eu.

daveco

Quote from: gabriela jalba on December 06, 2008, 07:22:46 PM
Ce-ti veni cu otrava?!!! :o :o :o :o :o    Mintea omului fuge mai repede la rau decit la bine :cu tonele,dar mai diluata  ???? Ce s-a intimplat Cara ??? M-ai socat! Chiar m-a surprins replica ta !!! si nu la modul placut....pacat !!!!

gabi, cara mai bine-si musca limba decat sa "deranjeze "pe cineva. la fel si io ::)
oricum,da-n experienta mea da viata,nu-i o amicitie care sa fie bine s-o pierzi. am avut intentii bune.

Felix

Este greu sa nu superi pe nimeni..niciodata..de fapt, cred ca este chiar imposibil :)
Am redus limitarea...la 5 cuvinte si 35 de caractere...sa poata scrie oricine...macar o propozitie :))).
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

vernil

Felix, nu ai avut in viata momente cand nu puteai lega 2 vorbe, ca sa fii coerent ? Mai sunt situatii cand spui "wow" si exprimi mai mult decat fraze intregi. Un exemplu: fotografiile cu violete postate de Miha sau de Cara. Nu poti spune decat "felicitari" sau si mai  simplu - wow !  :D
Cam despre asta este vorba  ;D


stefana

Cred ca felicitarile si wow-u' se inteleg din oficiu la frumusetile care ne sunt aratate.
Numai ca aceste exclamatii incalzesc sufletul celui care a postat imaginile, primind astfel feed-back-ul si scris  ;D.
Exemplificand, daca eu as posta o floare de hibiscus superb si nimeni nu ar zice nimic, as fi dezamagita  :-[  ;D  ;D

ozimandias

Quote from: stefana on December 11, 2008, 12:35:32 PM
Exemplificand, daca eu as posta o floare de hibiscus superb si nimeni nu ar zice nimic, as fi dezamagita  :-[  ;D  ;D

Stefana, si eu am spus ca dupa ce pun poza unei flori (mai nou si a unei mancari  :D) intru de 100 de ori sa vad cum ati cazut pe spate. Si sincer un wow e super bun. Insa cand va apucati sa-mi spuneti cat de minunata sunt eu ca am asa flori, cat de fericita trebuie sa fiu... cat de... cat de... ma faceti sa rosesc.
Si eu raman la parerea ca un cuvant, cateodata e mai mult decat suficient.

Ieri am pus o intrebare la "papa bun". Fetele mi-au raspuns si eu am vrut sa spun "multumesc". Nu era firesc? Ce mai era de spus... Vai cat sunteti voi de pricepute si eu nu.... sau ce. Iti dai seama ca un multumesc nu a vrut sa mi-l ia.

Si inca o "limitare" pe care am descoperit-o la mai bine de un an de cand sunt aici (nu ma deranjeaza, dar o semnalez): nu poti trimite decat 6 PM-uri intr-o ora. Iar cand a fost oferta  de orhidee, vorbeam pe PM cu 5-6 persoane odata... dadeam vesti, primeam OK-uri... Ei, nu m-a lasat. Imi spunea ca am depasit nush ce limite... Puteam vb. si pe mess, fireste, insa eu nu prea folosesc messul. Pe telefon costa...
M-am simtit ingradita.
Insa probabil ca nu ma voi mai lovi curand de chestia asta, ca eu nu cred ca trimit 6 PM-uri pe luna  ::)

stefana

Cu PM-urile tale 6/ora   :o, am priceput acu' si eu de ce exista la unele forumuri chat  ;D ;D (pe hoya il avem dar nu prea l-am folosit)

ozimandias

Si aici era chat. Dar nu cred ca mai e.

penelopa

Uuuuf, că tare mai sunteţi greu de mulţumit, neastisfăcutelor  ;D
Eu am trecut foarte uşor peste acesată "limită" şi nici n-o mai simt acum. Simplu: scriu ce vreau şi dacă mai trebuie ... mai adug şi .....gata!
Decât să mă lamentez,  mai bine  îmi întăresc "mulţumirea" sau "uimirea" cu câteva cuvinte.

ps. Poate-mi ziceţi veca de dulce  ;D ... acum, în postul Crăciunului  :D

ozimandias

Pene, eu nu sunt nesatisfacuta! Din contra, as putea spune!  :D
Nici eu nu ma cramponez (acum) de limitari. Dar daca noi nu ne cramponam, Felix de ce ar face-o?  ::)

vernil

Eu am o idee, sa stabilim o intalnire la Iasi. Sa-l cunoastem personal pe Felix_ (oare unde e liniuta, in fata numelui sau dupa  ::) ), sa-i vorbim, asa cum stim noi cel mai bine a o face, apoi sigur Felix va limita numarul de caractere la cat vrem noi. Ce ziceti ?

cara

daca _Felix  (cu liniuta in  fata!  :D) seamana cu colegul meu macar un pic, tot ceea ce ati putea obtine in urma unui astfel de demers ar fi sa va zambeasca gales si sa ridice numarul minim de litere la 101!

vernil

Pai atunci il rugam sa-si schimbe numele si naravul, adica sa scrie Felix_ (cu liniuta in spate). Gasim noi o solutie, doar nu ne sta in cale un numar ... Iar mi-am amintit de 69  >:(

cara


hai ca m-ai facut sa rad in hohote!

vernil

Quote from: cara on December 11, 2008, 10:52:59 PM

hai ca m-ai facut sa rad in hohote!

De obicei sunt optimista, dar _Felix_ ma doboara ...

cara

n-are cum, daca privesti la stele!  :D

vernil

Amu' ce mi-am luat ochii de la TV, de pe Realitatea TV, unde au oferit premii de excelenta pentru activitatea ilustrilor romani in viata, oameni care s-au remarcat (actori, politicieni, sportivi, scriitori etc). Mai ales Dinica, m-a uns pe suflet cu dragostea pentru Romania si cei ce locuiesc in ea ... Doamne, merg musai la teatru, sa-i vad cat mai sunt in viata ....

Ionela

Doamne, ce discutii se purtau acum 2 ani :D :D :D  Si ce idei cu limitari la numar de cuvinte... Bine ca n-am stiut eu astea, ca oricum nu le-am respectat niciodata :D :D Eu uneori vreau sa pun si pun doar un icon :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8