Concurs cu premiu surpriza :)

Started by Felix, December 01, 2008, 11:31:18 PM

Previous topic - Next topic

Carui participant ii acordati locul 1 ?

rox94ana
1 (3%)
dorinas
2 (6.1%)
gabriela jalba
0 (0%)
stefana
0 (0%)
zi_inflorata
2 (6.1%)
cara
4 (12.1%)
diana
1 (3%)
penelopa
14 (42.4%)
vio
9 (27.3%)

Total Members Voted: 16

Felix

Felicitari Penelopa ! Ai castigat  !
Acum, sa vorbim despre premii:

1. Un butas prins de Hoya retusa sau H. kentiana,la alegere - sponsor anonim :)
2. O Grewia -  sponsor Vernil
3. 10 varietati de violete africane, frunze/plantute - sponsor Diana
4. O carte extraordinara despre plante si gradini - din partea mea
5. O colectie unica de seminte - din partea mea
6. Un numar de 5 violete fara nume  de la Cara
7. O peperomia(inflorita) - de la Cara
8. O Kalanchoe alba - de la Cara
9. 3 Streptosi - de la Cara
10. O Passiflora alba - de la Stefana

Penelopa..poti alege TOTUL...sau selectiv, ce iti doresti sau ce ti se pare mai interesant ;)
Adresa ta o astept pe PM..alegerile le poti face publice ....varianta in care nu alegi nimic nu exista si  se pedepseste cu banare pe timp nelimitat(glumesc) :))))
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

Claudya

felicitari penelopa :) ai primit florii frumoase : :-*  ma bucur  ca nu ai primit si niste seminte de corcodele :P

martipan

Eu ma intreb cine sa fie donatorul anonim de hoya  ;D ...hmmmm,oare e cineva aici,pe forum,care sa fi promis deja un premiu frumos Penelopei si sa fie posionat de hoya  :D :D :D ;) ?
Buna treaba,ditamai cadoaiele,bravo Pene !

penelopa

Dragii mei, mă chinui de 2 ore să intru pe  CONCURS dar Net-ul  (de acasă).... nu mă lasă   >:(
Voiam să vă mulţumesc   :)  ..... celor care m-au votat, celor cărora le-a plăcut povestea mea dar nu m-au votat, celor care nu m-au votat  şi, mai ales, lui Felix şi Dianei fiindcă, aleg premiile lor:
-  seminţele unice ale lui Felix     ;D
-  violetele Dianei   :-*

Restul ....las pentru restul concurenţilor   ::)

Corcodele, vei regreta!
Când vei trece pe strada mea şi vei vedea minunăţii de violete la geam,  ţi se va blegi freza  :)
Când vei vedea minunăţiile care vor ieşi din seminţele lui Felix, te vei împuşca  ;D )  ( apropos, ai permis de armă ?..... sau foloseşti un pistol cu apă....de ploaie   :P  )

diana

Felicitari Penelopa, draga mea!!!  :-* :-* :-* Nici nu stii cat ma bucur ca ai ales violetele!  :D  ;) Sunt convinsa ca vei deveni dependenta de ele, in cazul in care nu esti inca! ;D
Sa-mi dai adresa pe PM! Le vei primi in luna martie in cazul in care nu gasesc o cale mai simpla sa le trimit mai devreme ;D (e posibil sa plece sora mea in Olanda si ...trece sigur pe la aeroport ;D)

penelopa

Îţi mulţumesc din suflet, Diana!
Violetele au fost .... iubirea mea cea dintâi, numai că, le-am pierdut odată.... pe toate, cu foaaarte mulţi ani în urmă (stăteam la bloc unde  le-a prins iarna într-un fel de balcon închis -  lojă, parcă îi zice ) şi, de-atunci n-am vrut să mai am violete până acum... cînd v-am cunoscut pe voi.
Fiindcă am şi condiţii bune pentru ele şi, fiindcă, în general, frunzele s-au prins la mine, mi-a picat iarăşi pata pe ele  :)

cara

bre, Pene, te-ai luat dupa Felix si n-ai poftit la violetele mele  ;D

i-am zis ca ofer violete la care nu le stiu numele, dar au pedigree. el o scris concis: "violete fara nume"   :D

deci si-ale mele erau de soi, bre!  ;D

rox94ana

Quote from: Corcodel on February 05, 2009, 08:49:54 PM


Ceea ce ma mira e ca materialul lui rox94... (unul chiar foarte interesant), este pe ultimul loc in clasament.
(eu unul oscilam intre tine si rox) . Bafta, si inca o data: daca nu vrei premiul, ma ofer sa te ajut. :)

Imi pare bine ca ti-a placut. Eu nu particip la concursuri pentru premiu, ci pentru ca imi place. Nu conteaza pe ce loc sunt clasata.

penelopa

Quote from: cara on February 07, 2009, 02:01:57 PM
bre, Pene, te-ai luat dupa Felix si n-ai poftit la violetele mele  ;D

Soro, nu puteam sa mai poftesc la ce mi-ai mai promis odata   :P ....... sau te-a lovit  "Roza" lu` Margelatu` ?  ;D
Adica, ce daca a trecut mos Craciun  :) .... nu vine Iepurasu` ?  :D

dorinas

Felicitari Pene si sa te bucuri de premiu, sa ai casa plina de violete si sa-ti germineze toate semintele de la Felix ca sa murim de invidie  :P cand om vedea "produsul finit". ;D


gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Quote from: myky on February 07, 2009, 08:02:18 PM
>:(

Ce e, Myky, te-a pleostit deja ... invidia  :D
Lasa, soro draga, ca daca  am io vei avea si tu   :-*

myky

Quote from: penelopa on February 08, 2009, 07:56:54 AM
Quote from: myky on February 07, 2009, 08:02:18 PM
>:(

Ce e, Myky, te-a pleostit deja ... invidia  :D
Lasa, soro draga, ca daca  am io vei avea si tu   :-*
nu invidia m-a pleostit, altceva, si nu la adresa ta.
si ai grija cu vocabularul, ca iar se ofuscheaza careva :-[.

penelopa

Dragă Myky,  aista-i limba mea şi mă mîndresc cu ea, oricine s-ar ofusca ! :D :D :D

Şi acum, să argumentăm alegerea premiilor de către Maaarele câştigător, adică.. IO  ::)

-  în primul rând,  nu  sunt atât de calicâ încât să iau eu totul. Sincer, am vrut ca fiecare participant la concurs să primească   ceva fiindcă toate materialele  au fost bune.
-  Cara, nu am poftit şi la violetele tale fiindcă,  oricum,   voi avea  violete şi de la tine   ;)  ...... mi-ai promis când moş Crăciun (Dorinas  ;) )    ţi-a adus un camion de violete  :D
Apropos, vezi, daca că nu poate Iepuraşul să vină la mine, vin eu la Iepuraş  :-* - dacă se mai face excursie de 8 martie la Poiană,  vin special  :)

cara


penelopa

Felix, cum facem cu premiile rămase ? Vrei să le "împart"  eu ? ... sau, cum zici, că tu eşti iniţiatorul concursului .  :)

Erwin

Quote from: penelopa on February 07, 2009, 07:56:23 AM

Violetele au fost .... iubirea mea cea dintâi, numai că, le-am pierdut odată....

Toti am avut cate o iubire dintâi :))

Penelopa, pentru tine 2 versuri eminesciene:

"Si te-ai dus dulce minune
Si-a murit iubirea noastra" (cea dintâi)
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

penelopa

Eeeei, da, Erwine!  .... şi când o reînvia ... "înzecit".... dulcea minune   ::)

Corcodel

felicitari penelopa  ai primit florii frumoase :  ma bucur  ca nu ai primit si niste seminte de corcodele

Semintele de corcodel sunt scumpe, si apoi daca tot a "insamantat-o" Felix,  ce rost mai avea. Cine stie ce mai iesea daca se-amestecau semintele.

penelopa

Seminţele tale, Corcodele, nu mă încântă fiindcă am curtea plină de corcoduşi şi vara... de corcodele, de nu mai ştiu ce să fac cu ele (exclus, ţuică  >:()

penelopa

Şi acum, a venit Ghiocel din poveste ......... să vă mulţumească:

Felix

Acum ca totul s-a incheiat cu bine...sa trimiti adresa te pe PM ..ptr premii :)
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

penelopa

Îţi mulţumesc, Felix!  ..... şi ţie şi prietenilor (adevăraţi)  de pe acest forum !

Şi, credeţi-mă, că niciodată n-aş face, intenţionat, ceva  rău sau .... tendenţios  pentru  Mushuroiul pe care îl iubesc atât de mult!!!!

Felix

Dupa cum v-am promis..articolele scrise de voi au aparut pe sectiunea principala a sitului.

Le puteti accesa aici:
http://www.fungi.totalmush.com/

..cautati linkul cu Articole Utile :))

Era sa uit...participantii care si-au dorit sa aiba acces de moderator ..l-au primit...iar cei ce au dorit E-mail pe TotalMush(gen user@Totalmush.com)...l-au primit.
Zilele acestea va primi si Penlopa premiul de la mine(in curand si de la celilalti sponsori) :)

Felicitari !! :)
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci