Graham Thomas - de parc (englezesc)

Started by einsteinitza, September 17, 2008, 07:39:25 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

la mine are 2 ani .. si mi-a facut ceva flori ..la inceput mi s-a parut ca nu creste ..acum cind m-am dus acasa dupa 1 luna l-am gasit catarat pe spalier cu toate ca il lasasem de juma de m ..bine nu numai pe el l-am gasit mare ci si cei 2 rosu si alb care i-am pus pe o pergola mica ..am gasit-o plina de lastari ..

einsteinitza

Depinde si de zona, multi dintre englezestii mari mrg ca urcatori scunzi.
De ex la mine nu merg, e mai rece , dar nu mege nici Westerland care la campie are tendinte.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

nicol

Plantat in toamna lui 2009, de la Rosafruct. Lastarii erau cam rasfirati in toate directiile, asa ca am apelat la chestia oribila care se vede in fotografie. Iarna 2011-2012 l-a afectat tare, incat am ramas cu o "tufa" de vreo 50-60 cm. Vara 2012  s-a dezvoltat greu, a avut cateva flori la sfarsitul lui mai si atat!  :(

sandaveturia

Uau!! Super!!! Ma mananca si pe mine palma sa scot din calculator 2 poze de asta vara... :D

flordel

Scoateti, scoateti sa avem si noi la ce ne uita! ;D

GElax

Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

sandaveturia

Revin si eu cu poze. E regele gradinii mele in acest moment:

anasstasia


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sandaveturia

La iarna o sa ma uit cu melancolie la poze...

geodezia

Sanda l-ai taiat de la suprafata sau la 50cm ?
e ff frumos


sandaveturia

Am taiat in primavara usor, mai mult ce a fost inghetat. E cat mine de inalt.

geodezia


nicol

Si e plin de flori!!!!!  :o Arata de nota 10 plus!!!!!! +apl

dms9

GT in primul an(2013) , pozele nu sunt prelucrate . Anul acesta a crescut foarte mare    ;D

geodezia

uitai cit a crescut si e plin de boboci
initial am facut piping la creaca ca era cheala si dupa ce au dat lastari am eliberat creaca si creste si el normal
acum are deja 2 m
http://geodezia.sunphoto.ro/martie_aprilie_2014/96858535

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

e mare si i frumos mai trebuie sa infloreasca
la picioare are o clematita si aia se catara pe el

Schnuppe

Quote from: dms9 on March 29, 2014, 10:02:49 PM
GT in primul an(2013) , pozele nu sunt prelucrate . Anul acesta a crescut foarte mare    ;D

Bravo !  Cea mai natanga postare din toata sectiunea trandafiri . Meriti un premiu !

dms9

un calduros wellcome de la cel mai mare snob al trandafirilor? multumesc  ! pft  esti jalnic  domnule Antal B !mi mila  de trandafirii tai ca trebuie sa stea in gradina unui nesuferit !