Cerere de Inforatii!!

Started by Anonymous, July 01, 2006, 09:26:02 PM

Previous topic - Next topic

IONUT

#15
Eu i-as intreba daca au realizat o astfel de ciupercarie pe undeva, fie ea si un solarel de 10mp, ala ar fo trebuit pozat, sau macar facute poze pe calculator asa ca niste scheme si era mai bine.
Oricum siteul e nou si nu cred ca au prea avut activitate.

Rodica Ene

#16
Dupa cum vad eu pe acest forum sunt niste producatori f. bine informati. Site-ul nostru nu functioneaza in totalitate pt. ca este in constructie dar am pus pozele ca sa-si dea oamenii seama despre ce este vorba. Detalii despre preturi pot sa dau celor care sunt intr-adevar interesati . Detalii tehnice: latime 8.5 m, lungime 27 m, 2 rinduri de vata minerala  a cite 10 cm fiecare, folie UV 250 microni , 7 ani garantie, structura din arce  galvanizata, distanta intre arce 1.5 m. In aceasta iarna la -6 C , in interior 23-24 sau cit avem nevoie. Racire pe freon si aer proaspat( iarna), incalzire, umidificare, dezinfectie cu abur(centrala de joasa presiune).
Cine este interesat ne poate vizita la Draganu- Arges, E81.
Cit despre site-urile starine..nu este suficient doar sa stii ca exista companii care construiesc astfel de ciupercarii.
Toate cele bune

Felix

#17
Bun venit pe Totalmush.com, Rodica Ene.

Intr-adevar , majoritatea membrilor TotalMush sunt foarte bine informati..asta e si ideea sitului :)

De unde ati luat folia cu 7 ani stabilizare UV si la ce pret ?
Temperatura cu ce consum energetic o realizati ?
Ce tip de centrala aveti ?

Am inteles ca folositi compost cumparat de la Pilze Nagy..daca aveti poze le puteti pune in sectiunea dedicata pozelor.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

Rodica Ene

#18
Folia este cumparata din Franta, pretul ..mai tirziu, trebuie sa verific, constructia este  facuta in 6 luni(oct 2005- martie 2006).
Consum centrala 4 l/h  
Centrala de joasa presiune
Compost Pilze nagy, 25% medie/100 kg compost, max 29%
Poze ..un pic mai tirziu..astazi

IONUT

#19
BINE ATI VENIT PE SITE D-NA RODICA ENE !  Era cazul sa fie si cineva din latura aceasta in domeniul nostru.

Quote from: "Rodica Ene"... dar am pus pozele ca sa-si dea oamenii seama despre ce este vorba.
Dar de ce nu ati pus poze cu lucrarile dv? mi se pare ca ar fi fost super-original si .. muuult mai atractiv ptr dv si ptr o imagine a firmei si calitatii manoperei muult mai bune. Va rog sa nu va suparati pe mine dar astfel de situatii nu prea atrag clienti ci din contra , si vb din experienta..  Acum, ca ati comunicat cu noi in continuare e de apreciat si asteptam cu nerabdare oferta dv completa.

Quote from: "Rodica Ene"Detalii despre preturi pot sa dau celor care sunt intr-adevar interesati . Detalii tehnice: latime 8.5 m, lungime 27 m, 2
rinduri de vata minerala  a cite 10 cm fiecare, folie UV 250 microni , 7 ani garantie, structura din arce  galvanizata, distanta intre arce 1.5 m.
Si noi suntem intradevar interesati !!! Va rugam sa nu ne fierbeti si sa dati un pret ptr solarul mai sus pomenit. Banuiesc ca nu are ce secret sa fie ca doar e acelasi pret ptr toata lumea.

Quote from: "Rodica Ene"In aceasta iarna la -6 C , in interior 23-24 sau cit avem nevoie. Racire pe freon si aer proaspat( iarna), incalzire, umidificare, dezinfectie cu abur(centrala de joasa presiune).
Va dau eu solutia ptr racire, si va iesi mai ieftin beneficiarul la consum, caci instalatiile pe freon consumna in cel mai fericit caz 5 kW insa la spatiu asta depaseste 12kw.

Quote from: "Rodica Ene"Cine este interesat ne poate vizita la Draganu- Arges, E81.
Cit despre site-urile starine..nu este suficient doar sa stii ca exista companii care construiesc astfel de ciupercarii.
Toate cele bune
Pana sa ajungem la Arges (am si rude in zona) tre sa intram in detaliii mai convingatoare.
Aveti dreptate ca nu este suficient doar sa stii ca exista companii care construiesc ciupecarii, tocmai aici pisez problema. Apropo .. mai sunt in tara firme care construiesc ciupercarii sdi lanegru si la alb .. cu o marja mareee de adaptare , in sensul ca nu folosesc neparat sdolarii termoizolante.. .

Multumim muult de interventie pe siteul TotalMush, scuzati va rog furtuna de intrebari, si asteptam .. noi detalii. Domane ajuta !