Welcome, Guest. Please login or register.

Username: Password:
Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Down

Author Topic: La inceput de drum  (Read 50286 times)

popivl1

Re: La inceput de drum
« Reply #60 on: November 14, 2011, 12:38:53 PM »

Te poti adresa la Agentia de Plati pentru Dezvoltare Rurala si Pescuit din judetul tau. Cred ca poti accesa masura 112 "Instalarea tinerilor fermieri", dar mai intai citeste ghidul de finantare pentru aceasta masura pe www.apdrp.ro, ca sa vezi daca indeplinesti conditiile. Bafta si ciuperci mari. Cu stima Iulian Popescu, judetul Valcea, com. Berislavesti. 

sorinvecinu

« Reply #61 on: January 23, 2012, 09:32:08 AM »

de unde pot procura miceliu si la ce pret  as vrea sa infintez o ciupercarie  .daca ma puteti ajuta cu sfaturi

ovidw

« Reply #62 on: May 17, 2013, 09:20:41 AM »

EU SUNT tocmai din judetul Tulcea !Firmele de creeare a compostului asigura transportul?Cunoasteti vreo firma din Bulgaria sau din aproprierea judetului?

Felix

• Administrator-fgn
    • http://www.TotalMush.com
« Reply #63 on: May 18, 2013, 10:37:21 AM »

Pentru transport trebuie sa vorbesti direct cu cei ce vand miceliu.
In general il pot trimite, contra cost, insa pe caldurile astea sa stii ca e cam riscant.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

ovidw

« Reply #64 on: May 19, 2013, 10:30:38 AM »

pAi si cunoasteti o fabrica de compost din bulgaria?ee mult mai aproape de mine decat ungaria,si as putea sa dau o fuga chiar eu

nicoleta miu

« Reply #65 on: July 20, 2013, 04:46:14 PM »

Buna ziua.
Sunt din Judetul Valcea si mai avem foarte putin pana finalizam constructia cladirii pentru ciupercarie. Vrem sa producem Agaricus bisporus.
Insa, pana terminam de construit, am vrea sa exersam si sa "stricam" cativa saci de compost, ca sa ne obisnuim cu tehnica de lucru si sa nu fim luati pe nepregatite.
Problema noastra este ca nu gasim un furnizor de compost de cantitati mai mici. Sub 12 tone nu am gasit. Si acest furnizor ce l-am gasit e din Serbia, pentru compost faza II.
Aveti idee de vreun furnizor de compost insamantat Agaricus bisporus, faza III, care sa livreze si cantitati mai mici?
Multumesc

TheNutz

« Reply #66 on: August 03, 2013, 11:48:25 PM »

cantitsti mici? cat de mici?
Sunt trei feluri de a face ceva: o faci tu, angajezi pe altcineva, sau le interzici copiilor tai sa o faca.

nicoleta miu

« Reply #67 on: August 11, 2013, 06:15:05 PM »

Pai noi vrem acum sa incercam intr-un locatie mica de 4 mp si cred ca 3 m inaltime. Nu imi dau seama cati saci ar veni, sau blocuri, daca sunt blocuri.
As vrea sa cuplez "transportul" meu cu alt transport in zona. Se poate?

vasile

• Va salut din moldova
« Reply #68 on: August 23, 2013, 03:39:02 PM »

Buna ziua doamnelor si domnilor pentru inceput vreau sa multumesc pentru acest forum....Eu sunt din Moldova ,si deja de multa vreme sunt interesat de aceasta ramura iar acum nu demult am achizitionat o incapere nu prea mare si doresc sa incep afacerea,de aia ma adresez dumneavoastra cu o rugaminte sa ma indrumati cu niste sfaturi de initiere...Deocamdata vreau sa incep cam cu 10 saci de Champignonpentru a intra in proces am nevoie sa stiu dak e bine sai prokur akum pentru perioada rece a anului...Mam informat putin si eu si primele masuri de precautie stiu cum sa le iau adika ceia ce tine de curatenie umeditate,dar iata nu stiu cum sa fac ku temperatura si aerul,in incapere am o soba(Cuptor ca la bunica) pot face fukul pe timp de iarna ca sa mentin temperatura dorita?

vasile

• Va salut din moldova
« Reply #69 on: August 23, 2013, 03:43:36 PM »

si ceia ce tine de aer..cind intru si es din inkapere este sau nu suficient sa se aeriseasca15 m2
Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Up