Am rezolvat problema climatizarii spatiilor...

Started by Anonymous, October 15, 2005, 09:27:07 PM

Previous topic - Next topic

Anonymous

Va propun un echipament care se dimensioneaza functie de marimea spatiului dumneavoastra de cultura si de cantitatea de compost procesata.Acest sistem rezolva problema ventilatiei,umidificarii,incalzirii si racirii.Prin posibilitatea setarii temperaturii intr-o gama larga permite incubarea in spatiul de fructificare eliminind astfel manipularea multipla a sacilor.Echipamentul este full-electric,necesita bransament trifazic.La cerere se pot executa la 220v sau  adauga optional baterii de incalzire pe agent termic in camera de tratamentare aer a centralei de climatizare.Pentru detalii sunati la 0746391858.

Anonymous

#1
Pentru un spatiu de 400 m3..ce consum de energie ar avea echipamentul dvs. si cam ce pret ar avea acesta ?

Anonymous

#2
Da, ce consum are echipamentul dvs. dimensionat ptr un spatiu de 100 m3 , alimentat la 220v.(ca nu am bani de trifazic)

IONUT

#3
ACEEAŞI PROBLEMĂ, CÎT MĂ COSTĂ PENTRU 100 MP, PE MONOFAZIC ?

IONUT

#4
De ce nu ne răspunzi ???

   Cât consumă acest sistem pentru o anumită suprafaţă ??? CONCRET TE ROG.
   Şi cît tre să plătim la zi ???

   Aşa mi-a mai propus cineva "ciupercărie la cheie" care m-ar fi costat la curent 500000 lei vechi la zi , minim !!!

Andrei

#5
Eu am reusit sa fac la mine incalzire&ventilatie&umiditate full electric ( spatiu cultivat 30 m2) si lunar platesc curentul cca 200 Ron . De la o temperatura de 6 grade celsius ajung la 30 grade in cca 25-30 min . Daca sunteti interesati va trimit niste poze sa vedeti.

Felix

#6
Uimeste-ne :) ..dar sa stii ca 30 de grade in spatiu este cam prea mult pentru buna desfasurare a culturii.
Pune poze..poti deschide subiect nou pe tema asta..sau poti posta in continuare la acesta...cum doresti.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

lidia

#7
pe site-ul coldtech arata ca  cel mai mic echipament duce cam la 7200 euro...

ioana tudor

#8
Quote from: "Andrei"Eu am reusit sa fac la mine incalzire&ventilatie&umiditate full electric ( spatiu cultivat 30 m2) si lunar platesc curentul cca 200 Ron . De la o temperatura de 6 grade celsius ajung la 30 grade in cca 25-30 min . Daca sunteti interesati va trimit niste poze sa vedeti.
Noua mea adresa de e-mail este : mailto:tudorvioana14@yahoo.co.uk">tudorvioana14@yahoo.co.uk