ÎNDEMNURI de la ciuperc?rie la .. piscicultur?

Started by Anonymous, May 23, 2006, 05:37:25 PM

Previous topic - Next topic

Anonymous

#15
da  merci  mult pentru  urare   si  cine  stie  si  cu  bureti  poate  intr-o  buna  zi voi  face  si  acest  lucru  daca  nu  comercial  ,macar  pentru  consumul  propriu.toate  bune!! sa  te  bucuri  de  viata  si  de  copil  ori  copii  daca  ai  .si  sper  sa  aud  vesti  bune  de  la  tine  si  ceilalti .chiar  sint  curios  sa  stiu  si  sa   ma  pot  bucura  in  ce  stadiu  te  afli cu  lucrarea  .proiectul.. si  cum  te  descurci   intr-o  buna  zi  cine  stie  poate  ne  vom  intilni  sa  vii  intr-o  vizita  la  iasi  tu  cu  bureti  eu  cu  pestele  si  restul .,sa  facem  o  chindie  ,in  semn  de  reusita  .pe  curind  !!

tomi01_2000

#16
Quote from: "vororadu"da  merci  mult pentru  urare   si  cine  stie  si  cu  bureti  ......................................... .pe  curind  !!
daca deja ai incaput sa stii cate ceva, fa macar de hobby 25 de saci acolo sa ai ciuperci proaspete!!
Bafta
Tomulescu Ionel Silviu -Jud. Buzau, Loc. Rm Sarat - spatiu de cultura actual de 60 mp
- conditii cultura naturale

IONUT

#17
Ei oameni buni... ! Se pare că cei care fac calcule şi-s cu picioarele pe pământ observă că Doamna Ciupercă, NU-I chiar aşa uşor de întreţinut la luxul la care se preteză. Ei.. şi are pretenţii exacte, nu aşa... aer , umiditate , temperatură .. pe măsură. Nu-i aşa simplă combinaţia. HE HE.. .

Anonymous

#18
ionut  nimeni  nu  a  spus  ca  e  usor  si  am  stiut  acest  lucru  dar,nu  asta  a  fost  motivul  pentru  care  am  renuntat la  ciuperci.caci  si  acest  iaz  cu  tot  cu  cabana  pot  spune  casa  ,buna  oricind  de  locuit ma   facut  sa  scot  din  buzunar  50de  mii E  cred  ca  nu  e  prea  putin  si  cu  acesti  banii  as  fi  putut  infiinta  o  ciupercarie  oare  ?eu  cred  ca  da  insa  pestele  pentru  mine  (PESCUITUL)e ca  un  drog  deci,  o  pasiune  intrata  in  singe  si  faptul  ca am  putut  cumpara  aceasta locatie  e  o  realizare imensa pentru mine si,nici pestele  nu  e  asa  usor de  intretinut  asa  ca  fiecare  cu  ce  stie  .dar  citiva  saci cum  spunea  si  tomy macar  pentru  mine  tot  voi  pune  .toate  bune  !!

IONUT

#19
Bine Vororadu, succes. Poate vom putea organiza o partidă de pescuit pe lacul tău, bineânţeles , venim şi noi cu ceva bureţi.  :D

Anonymous

#20
eu  as  numi-o piscicultura ,acvacultura toate bune !!