Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

Munca şi iar munca.........

Mihai

Ajutorul meu de nadejde :-bd

penelopa

"Ajutorul" tot in cosulet, pe terasa afara doarme  ? ???

Mihai

Da,fiindca stapanul +ham,nu a fost in stare sa ii construiasca o cuşca.....
Dar are paturi,mancare la discreţie şi afecţiune ;)

claude

Hmmm, ajutorul pare cam epuizat  :D  Vad ca ati avut de munca, nu gluma...puteai doar sa batucesti poteci cu picioarele, ca az-maine vine primavara si se topeste, faceai economie la durerile de sale  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

 =)) =)) =))
Si maşinile cum le scoteam?
Cu elicopterul?

Opal


anasstasia

Mihai, sint suparata pe tine! Cum sa nu ti pisica in casa??? E pacat de sufletul ei sa o lasi afara pe timpul asta. Bine, eu as tine pisicile in permanenta in casa (recunosc ca sint subiectiva), insa macar acum, cind sint temperaturile acestea...Nu te supara pe mine, insa nici nu pot sa ma uit la pozele cu ea, imi e tare mila cind o vad si stiu ca sta afara...

Opal

Ii faceai o baie si ii dadeai cu solutie antipureci si ii instalai cosul in baie sau in bucatarie
In baie sa-si faca si nevoile e preferabil
Maimuticile mele au adunat 2 pisici
Pe una o suspectez ca are deja pui in burta
La cei 10 caini care ii avem numai pisici si pui nu-mi trebuia\
Barbata-miu le-a luat acu 2 ani papagali
Si soacra-mea broaste testoase si pesti
In curand  fac ghereta si vand bilete
Aproape in fiecare zi vin cu ceva copii de pe la scoala

claude

Ahaaaa...Eu m-am pupat singura pentru ca am avut prevederea de a o lasa la poarta, desi ma gandisem sa o bag la adapost, daca o duceam cred cqa si la ora asta eram afara cu lopata, sa fac drum  ;D

Anastassia, o pisica crescuta afara n-are nici o treaba sa stea afara, chiar si iarna, mai ales daca are paturi si e hranita bine n-are chiar nici o problema  ;)

Opal, ce de suflete ai pe-acolo  +apl  Cum te descurci cu toate?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Opal

Ce sa fac
La toata familia ne lipseste cate o doaga si uite ca deschid Zoo
Cumnata-miu zice ca sa adun si cativa pitici si fac concurenta circului
Adevarul e ca nu ma indur sa le refuz copiilor bucuriile astea
Si pe noi ne-au lasat parintii,bunica si matusile sa adunam ce ne doream

flordel

Ei, eu nu fac Zoo, dar o doaga tot lipseste... ;;)

anasstasia

Claude, nu sint de acord, insa asa cum am mai spus, eu sint subiectiva. Iubesc pisicile mult prea mult, asta e problema mea...

flordel

Le iubesti, dar nu te-ai uitat la postarea mea de la Ograda Zoo, special pentru iubitorii de pisici! ;D
La tine m-am gandit.

anasstasia


sicamin

Anasstasia ,si pisica mea sta afara ,dar are amenajat pe terasa un loc al ei. Vecina insa are 8 pisici si nici una nu sta in casa,sant "musafire" la mine pe terasa. :D
Mihai ,daca tot am intrat in gradina ta ,macar sa te laud ca ai muncit mult  lopatand atata zapada . +apl

geodezia

D-l Mihai .. nu te cert ca si eu am labusii afara si imi pare rau da d-l Fritzi e la cinste si loc de onoare prin toate paturile din casa .. de aia nici nu suporta alte mite pe linga el .. ar dauna reputatiei dinsului.. sincer cind il dau afara mai ales acum cind zapada e cit e si nu vine la geam schincind imi fac griji incep sa il strig si ma cert singura ca l-am dat afara ca unde o fi saracul copilas ..si cind vine ne pupam si ne iubim parca am fi fost despartiti o groaza de timp .. cred ca de asta e si posesiv asa vede ca il alint si il iubesc ca pe un copil  =))

einsteinitza

Geodezia, neaparat sa iti scrii amintirile, macar pentru fete, iti spun eu ca la un moment dat se vor bucura si vor aprecia stilul tau de a povesti.
Scuze Mihai! ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

am incercat .. cind ma concentrez sa scriu imi ies numai balauri nu iese nimik coerent sau frumos asa ca stilul asta sporadic imi da ceva cursiv fara intemperii caligrafice .. cind ma concentrez incerc sa fiu sofisticata incondeiata si imi ies aiureli. oricum multam Es ma bucur ca va palc povestioarele mele

flordel


claude

Geo, nu te concentra la scris, tine doar undeva un caiet si un pix si cand iti trec idei prin creieras scrie-le in timp ce le gandesti, fara sa te chinui sa fii sofisticata si sa le legi una de alta  ;)
Cand citesc povestile tale zambesc mereu, parca imi scoate cineva din priza neuronul ala agitat, automat se relaxeaza  :D +hug
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Da, am aceeasi senzatie, sunt atat de vii povestile tale, parca vad personajele in fata ochilor.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Cred ca mi se trage din 2 surse treaba asta
1 mama mea dumnezeu s-o odihneasca . a fost profesoara de romana si conducea o catedra de nici nu stiu cum sa le zic intr-un sat izolat Palilula adica tot ce tinea de literatura romana franceza engleza chestii din astea .. dupa aceea din cauza bunicului au cautat-o la dosar si au out invatamint a devenit bibliotecara si ma punea sa citesc cu zi cu noapte eram ca un mic soarece de biblioteca .. cind nu eram cu tata la jiu la scufundari si cu caprele eram in biblioteca .. bine si cind eram cu caprele aveam intotdeauna o carte in mina nu stateam niciodata
a doua sursa nu stiu daca va aduceti voi aminte cind erati mici ca seara la ora 8 era intotdeauna la radio o emisiune Noapte buna copii .. ce faceam ce nu faceam intodeauna ajungeam sa o ascult dar nu pentru povestile spuse acolo cit pentru melodicitatea glasului povestitorului de fapt era o femeie .. niciodata nu imi aduceam aminte subiectul dar dupa ce se termina povestea intotdeauna imi iesea un suspin din piept asa ca o boare dupa vocea femeii respective ..
acum cind aud la radio prezentatoarele si crainicele cum se rastesc cum vor sa para grozave cu vocile cit mai groase imi pare rau dupa aceea voce grozava pierduta in neant si pe care nu o mai ascult eu
ca trebuie sa stiti ca am si o voce ciudata adica aveam un coleg care ma tot suna si discutam diverse subiecte ..la un moment dat mi s-a aprins beculetul ce are asta de ma tot suna .. si intr-o zi vorbind si vorbind de una singura l-am intrebat ceva .. tipul nu mi-a raspuns
zic ma ce mama draq nu raspunzi eu vorbesc singura aici ca te intrebei ceva ce nu zici nimik
zice fata vorbeste ca de-ai stii ce imi place sa te ascult

tot asa imi zice si rontzi ca am voce de povestitor .. placuta matasoasa si ca aluneca bine in ureche
hi hi hi



claude

Asa e, Geo, imi amintesc si eu cum stateam, mai ales iarna, langa soba, mancand dovleac copt si ascultand 'Noapte buna copii', era minunat, zau ca avea o voce care te ungea pe suflet, parca picura miere
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot