Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

geodezia

Domnu Mihai o salcie din asta am vazut recent la cineva in curte nu exagerez deloc avea arie de acoperire cam 30mp sub ea nu mai crestea nimik era un monstru frumoasa foc dar pwentru mine suprafata asta e o gradinita .. mare frate nu era crescuta ca la dvs copacel era pur si simplu tufa mare mare de tot  frumoasa foc monstru .da macar tine asa tot anu sau asta e perioada de inflroire si pe urma culorile devin verzi la toata planta ?

Mihai

Aspecte din gradina...........

anasstasia

Imi plac foarte mult acele vase mari.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


Mihai


claude

Da' oalele alea goale ce fac, astepti sa le umplem noi?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

 =)) =)) =))
Daca le umplu cu pamint pe alea ,voi fi nevoit sa imi cumpar un stivuitor.

claude

Pai stabileste-le un loc definitiv si planteaza in ele ceva de-astea de stancarie rezistente la ger, care sa nu sufere iarna...Sau sunt un fel de...bijuterii de ocazie, in sensul ca le muti prin gradina dupa cum ti se-nvarte neuronul esteticii in fiecare zi?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Mie mi se par frumoase asa goale, plus ca eu cred ca rezista mai mult asa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Claude,nu stiu cum ,dar ai nimerit ideea.Da,le mut in functie de inspiratie.
Corina,multumesc!

trandafira

Mihai, vad ca ai cornus in gradina, este tare frumos mai ales noaptea, il are vecinul in gradina, langa gardul meu si langa el a pus un bec. In lumina becului, planta pare ca a luat foc, atat de rosie este! Dar ai grija, se face copac si asta foarte repede......(din experienta, ca au venit crengile la mine in gradina si deja acolo nu mai pun nimic ca e umbra)

Mihai

Geo ,nu ma mai domni atata,ca nu e meritul meu =))
Sa stii ca salcia aia daca nu o tai de doua ,trei ori pe an ,e mai mult verde.Nu stiam asta, pana nu a spus Corina ce şi cum. :-bd


einsteinitza

Eu cornii ii tai scurt de tot primavara, fiindca crengile se indesesc si cele tinere sunt mult mai rosii si mai frumos colorate ca cele batrane, parca sunt un morman de bete de foc.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

The Pilgrim


Radu

Wow... te urăsc profund, extern şi etern.
Adicătelea, mor de invidie.  +hypno

Abia aştept să înflorească trandafirul meu străbun.
Dacă nu face impresie, mă autosinucid.

anasstasia

Crede-ma, daca este trandafir MACAR asupra mea si tot va face impresie.   ;D

Rux

Mihai ,pentru trandafirul asta ,te invidiez (in sensul bun) !

Eu l-am avut ,dar ,dupa cum stiti ,am avut(si am )  si cainii . L-au rezolvat !
Insa nu am putut sa-l uit !

Mihai ,bravo tie  !




Mihai

Multumesc! +hug
Dar mai aveti putina rabdare ,ca urmeaza si altii.............
Nu ma compar eu cu Es,dar se gasesc ceva bunatati in gradina mea.

einsteinitza

Cu mine? Eu nu prea am englezesti, sau am dar nu multi, iar dupa iarna asta sigut nu se compara nimeni cu mine! Imposibil, nu are cum! +hypno +hypno
Chiar credeai ca te poti compara? Nici poveste, pai cine mai are trandafir de 10 ani de trei centimetri? :o :o =)) =)) =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Pai da, il gasesti pe Antike ala....

flordel

Quote from: Radu on May 21, 2012, 09:40:23 PM
Wow... te urăsc profund, extern şi etern.
Adicătelea, mor de invidie.  +hypno

Abia aştept să înflorească trandafirul meu străbun.
Dacă nu face impresie, mă autosinucid.
OK, sa nu te "autosinucizi" fara sa vad si eu cum se face, si nu muri de invidie ca precis Mihai are o gramada de buruieni pe acolo pe care nu le pozeaza. :P
Ne arata vasele ale misto si salcia care trebuie taiata (ce bine c-a zis ca nu-mi mai iau in veci ;D) si nu ne pozeaza buruienile. Sa nu spui ca n-ai.... =))

geodezia

eu m-am gindit aprofundamente la vasele d-l Mihai .. nu sunt bune de islaz ? adica ceva pesti mai mult broaste brotacei ca incepe sezonul .. frumoase frumoase da acolo un pitic sa se impiedice de ele sa le buseasca nu e .. ? bineinteles ca ma roade invidia .. na de ce sa nu plimbe omul vasele goale ca eu le plimb( vasele cu flori de 70 kile numai bune de indoit salele) pline. fiecare cu doaga lui
lasa-le bre goale ca daca sunt  pline te rupi de spate .. sunt f interesante si asa

bine ar arata super cu ceva balarioare atirnind din ele asa un rosa Nozomi sau niste petunii  da cind te gindesti cit pamint intra in ele  te lasi pagubas