Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

Mihai

Antike 89,un urcator plantat anul trecut in toamna,nu are miros.

Acesta nu stiu cum se numeste dar este minunat,desi mic,are cam 30 de cm ,este plin de flori.

Silver Sterling,despre care nu pot sa spun decat ca este o mare dezamagire pentru mine.

Schnuppe

Cred ca totusi lumea are prea mari asteptari de la Sterling Silver , daca ar fi combinat cu alte plante si daca ar fi plantat in grup ar fi de efect , mie mi se pare frumusel in fotografii , l-am si vazut in realitate , e totusi interesant dar nu merge numai asa singur , trebuie o grupare . Eu vad fiecare trandafir ca o fotografie .

Mihai

Pe mine ma enerveaza faptul ca pe cutie era o culoare si in realitate a iesit altceva.
Minciuna asta comerciala ma deranjeaza.

Schnuppe

Toti " face asa " , ar trebui sa te obisnuiesti . Inainte de a comanda un trandafir scormoneste mult pe net sa vezi multe poze din gradini cu soiul respectiv , majoritatea arata mult mai banal fata de prezentarea oficiala .

Mihai


Crinii din cercul de pietre :D

Au inflorit leandrii,numai doi am si eu si ma laud :D

Coacaz alb......

Coacaz rosu.....

gabi_gabriella

Frumoasa si eleganta floare are leandrul tau !!
Si la mine au inceput sa se inroseasca coacazele rosii (strugureii )

penelopa

Da' coacăz negru, n-ai. ;)

penelopa

Ete şi leandrii mei.  ;)
http://penelopa.sunphoto.ro/Flori_si_alte_chestii_2010/16546204
ps. I-am pus la tine ca să ţi-i eclipseze pe ai tăi. :P

einsteinitza

 :D :D :D :D
Foarte frumos contrastul dintre crinul alb si fluturele ala negru cu alb
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GetaV

Eu sunt mai miloasa si nu te eclipsez ,Pene ;)

Mihai

Quote from: penelopa on June 20, 2010, 10:02:19 PM
Da' coacăz negru, n-ai. ;)

:D :D :DBa am ,dar s-au dus bateriile de la aparat cand am ajuns in dreptul lui.

Hemerocallis

Coada soricelului galben.Nu mai tin minte unde si la cine am vazut coada soricelului cu inflorescente rosii.Daca se ofera cineva sa imi doneze asa ceva eu nu ma supar :D

einsteinitza

E, dar sunt de fapt ciclam
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Quote from: GetaV on June 20, 2010, 10:16:46 PM
Eu sunt mai miloasa si nu te eclipsez ,Pene ;)

Doamne, ce norocos sunt  :D

penelopa

Am şi eu o Codiţă de şoricel, de la Es, dar n-a înflorit încă şi nu-i ştiu culloarea. :)
Dacă ai răbdare, s-ar putea să fii şi mai norocos. ;)

edita

Mihai eu am coada soricelului mai multe culori si chiar vreau sa mai scot din ea ca a cam invadat gradina.Daca doresti iti pot da eu.

penelopa

Ţi-am yis eu că poţi fi şi mai norocos!  ;)
Edita,  vreau şi eu. O poţi trimite la mine (când e cazul) şi, uite-aşa, poate  se va îndura să dea ochii cu mine (Mihai) ;D

edita

Penelopa cu cea mai mare placere,chiar zilele trecute am scos cu radacina pentru o matusa.Trebuie sa ma invatati cum sa le trimit si le si scot.

penelopa

Mă interesez şi te anunţ. Mulţumim! :-*

edita

va avertizez ca trebuie tinuta in frau , e foarte invaziva.

Mihai

Quote from: penelopa on June 21, 2010, 12:26:21 PM
Ţi-am yis eu că poţi fi şi mai norocos!  ;)
Edita,  vreau şi eu. O poţi trimite la mine (când e cazul) şi, uite-aşa, poate  se va îndura să dea ochii cu mine (Mihai) ;D

Bun,sunt de acord cu ceea ce ai spus.
Dar sa stii ca ti-ai asumat un risc,deoarece sunt foarte curios si imi place si ce ai tu prin gradina....................... ;)

einsteinitza

Si pe urma deviati spre mine ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Nuuuuu.........inainte de asta.
Pai cum altfel sa-mi imbogatesc colectia? :D



Es,am o intrebare :acest trandafir seamana cu Westerland-ul tau?
Vreau sa-ti spun ca are un miros ametitor si infloreste incontinuu.

Ionela

E splendid! Cred ca si Geodeziei ii place ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Pai nu ai altul care am determinat ca e W?
Nu vad tot, nu vad bobocii, nu vad mare lucru, o floare deschisa la maxim, atat.
Daca mai faci cateva poze  cu alte pozitii ;D si cu dosul florii sau un boboc iti spun, nu pot doar cu o floare sa vad. Oricum, petalele nu trebuie sa fie carnoase, ci subtiri, aproape transparente, foarte fine, floarea nu tine prea mult, iar coditele alea de care iti ziceam sunt specifice. Ar trebui sa fie si buchete nu flori singulare, dar e mic si inca nu face chiar ca la carte ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Westerland e si asta , uita-te la frunzis si la floare . Am zis si daca am zis asa ramane ! Si in afara de asta Mihai e si smecher , i-a pus suport pentru ca stia ca e W. si se da naiv pe aici prin zona . Este incredibil de periculos tipul , mare mare atentie , va momeste cu gradina si apoi vedeti voi ce va asteapta . Sau credeati ca piticul ala e chiar pitic ... naivilor !