poze de impresionat poporul

Started by cara, March 29, 2007, 07:51:27 AM

Previous topic - Next topic

Claudiu

Quote from: DanaT on April 16, 2009, 11:15:22 AM
Claudiu, unde sunt lanurile de bumbac? Exista in Romania asemenea lanuri?
Singurul loc in care le-am vazut eu a fost Carolina de Nord, si intr-adevar sunt superbe...

Tot intr-o calatorie le-am vazut si eu, numai ca un pic mai la vest.
Am vazut ca ai scris de aparat semiprofi si obiectiv de 300. Ce fel si cum merg?
Poate ar fi bune cateva idei privind foto la flori si si la pasari :)


DanaT

Aparatul e un Nikon D80. Obiective, am momentan 2 la el, unul 18-70 si unul mai 'telescopic' sa-i spun asa, 70-300.
Doar ca e greu de carat pe poteci de munte pe unde vreau eu... Si din cauza asta nici nu am studiat foarte intens cum sa-i folosesc facilitatile...

Marmoset


mihail

La flori trebuiesc niste inele !

Felix

Asta va place ? :)
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

costieanuconstantin

cu un" aranjament " din asta,se umple gradina, ochii si sufletu' !!! :) :'(

Nicol Caloian

Felix, unde ai facut poza? Imi place ideea.


Felix

"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

Marmoset

Intr-adevar, impresionant...  :o :o :o Oare cand om vedea si la noi in tara astfel de minunatii?  ::)


Nicol Caloian


mihail

eu le gases cam extravagante(fortate),nu zic ca nu sint frumoase,Doamne fereste!...dar prefer "gardina asezata" gen englezeasca,sau cea frantuzeasca ori febletea mea,gardinile imparatilor de al Viena.

cara

in urma cu vreo ora:


vernil

Nu poti face o poza cu secera Lunii ? se vede asa frumos, cu secera in jos. Abia ce a trecut de faza de Luna noua

cara

noa, cu dedicatie pentru vernil:


stefana

Ce idee buna ati avut! De la mine nu se vede acu' luna :( si e superba imaginea...

cara

darling, ideea e 100% a lui Vernil, deci sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului!  ;D

Mihai

Ideea e buna dar realizarea pot spune ca este si mai buna ;D.....ce aparat ai folosit?

cara

canon 400 D cu lentila de 300.
10" timp de expunere  ;)

costieanuconstantin

eu , daca ma sui pe scara, ajung la luna ,ca e deasupra codlei , la dreapta magurii , bun ochi si aparat ai !!!!

vernil

Cara, ce foto reusita! Peste 12 zile e Luna plina  :D

cara

Quote from: costieanuconstantin on April 27, 2009, 10:43:01 PM
eu , daca ma sui pe scara, ajung la luna ,ca e deasupra codlei , la dreapta magurii , bun ochi si aparat ai !!!!

sa n-o furi, ca poate vrea Vernil s-o mai pozez!  :D

Mihai