poze de impresionat poporul

Started by cara, March 29, 2007, 07:51:27 AM

Previous topic - Next topic

gabi_gabriella

Foarte frumos Cara , mai ales ca l-ai si prins. Cam asa era si la noi, ireal, dar n-am avut aparatul la mine :(

costieanuconstantin

frumos, asta e :  locu' .momentu' , scula ,  si  OMU " !!!
cara ,daaa , tu nu ai somnic !!!??

fdana

Stiu ca a venit toamna insa eu sunt mai "lenesa" cand vine vorba de pus pozele,totusi cateva poze din vara,facute intr-un satuc uitat de lume (unde se pune harta in cui):













costieanuconstantin


cara

 ;D 
iar am pandit rasaritul! azi avea alte culori...


Claudiu

Quote from: cara on October 23, 2009, 07:53:31 AM
;D 
iar am pandit rasaritul! azi avea alte culori...

Da' nu e frig? Frumoase poze. Cerul e fascinant.

fdana superba floarea soarelui iar berzele sunt delicioase (la privit :) ). De ce nu afisezi pozele in format mare? E pacat de asa poze frumoase sa nu fie puse mari. Nu incarca forumul.
Copiezi "IMG code" fie din pagina cu poza din album, fie daca esti pe pagina cu imagini micute cand esti cu mouse-ul pe poza se deschide o lista derulanta verticala si copiezi tot "IMG code" si il pui aiic. Daca nu resusesti intreaba.

fdana


Claudiu

fdana lasa cate un rand gol intre codurile pozelor si va fi mai bine. Mersi pentru afisare :)

gabriela jalba

Claudiu,esti ok!!!!!! Sa fii sanatoooos,si sa umbli prin lume,peste tot !!!  Daca acum 20 de ani,as fi avut cu 10 mai putin,poate "golaneam" si eu pe glob. Casa e acolo unde esti. Nu ma intereseaza orasele,viata citadina; as fi umblat "la tara" si prin munti.
...vint din pupa!!!!!! Sa ne scrii mereu pe unde umbli. Eu chiar daca nu fac comentarii,citesc ce scrii. Cind drumurile tale vor trece prin preajma,convoaca-ne!!!! Sper sa vrea Dzeu sa ne intilnim. Atentie la kg. in plus !!!!!
Sanatate maxima!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Claudiu

Trebuia sa spun poate mai din timp dar nu-mi gaseam cuvintele. Cred ca uneori cel mai bine e sa o spui simplu.
Multumesc pentru cuvintele si gandurile bune cu care ati raspuns la ceea ce Pene a numit "spovedania" mea.
Cred ca e cel cald forum din cate exista sau mai bine spus asa cum zice Pene e o familie. Ma bucur ca v-am gasit si ma simt onorat ca m-ati primit in familie.

Quote from: penelopa on October 22, 2009, 12:21:22 PM
Şi am văzut că ştii de glumă! 
Ce ar fi viata fara cate o gluma?
Scriitor nu-s, doar ma mai joc din cand in cand cu creionul, adica tastatura, pe hartie, adica monitor.

Quote from: stefana on October 22, 2009, 01:00:08 PM
... Am dat un search pe google "Lonely Star" si am gasit 83.100.000 pagini :D .

Doar asa putine? :)
Nu am avut nici o intentie de a crea vreun mister. Daca ai fi cautat cum am zis Lone Star State, pagina wiki ti-ar fi zis imediat ca e vorba despre Texas.

Am zis ca o sa pun niste poze sa-i incalzeasca pe cei ce vor veni infrigurati de la Neamt. Dar se pare ca n-au venit infrigurati de acolo. Nu conteaza tot le pun. :)
Pozele sunt facute in vara in Palo Duro Canyon al doilea canion ca marime din SUA, dupa Marele Canion al fluviului Colorado. Palo Duro Canyon are o lungime de aproape 200 de km si este un canion larg, latimea lui atingang uneori si 32 de km si este situat in nordul Texasului , relativ aproape de de orasul Amarillo.

Poate sunt mai intersante pentru cei carora le plac mai mult cactusii caci am fotografiat in special opuntii. Cu click pe oricare poza se intra in album unde am mult mai multe poze. Penntru cine nu stie, poate vizualizarea e mai usoara daca se selecteaza o pagina din album (una in care se vad mai multe poze mici) si se selecteaza optiunea slideshow din dreptunghiul mic galben din dreapta.







Domnisorul sau domnisoara asta, ca inca nu am identificat, m-a inatmpinat inca aproape de intrare intr-un loc amenajat :)



curcani salbatici





















in gaura aia era ceva interesant, dar n-am vazut ce :)













Raul Rosu









Furnicile astea au capul mai mare decat fundul si pisca rau :)


























stefana

Superbe fotografii... dau frau liber fanteziei  ::).
Bineinteles ca am aflat imediat ca e vorba de Texas (printre primele pagini era una din wikipedia).

vickylucia

Frumoase imagini, mai ales sa vezi cactusii in patria lor, nu in ghivece! Peisaje  frumoade avem si noi, in tara, doar ca nu sunt valorificate. ca in alte tari.

gabriela jalba

De doua zile vreu sa va pun o poza facuta miercuri,ori inainte de adjud,ori inainte de Focsani(optez pt Adjud) . O poza ciudata!!! eu si Romel am zis :uite pe acolo au venit extraterestrii!  dati clik in dreptunghi. Se va mari poza.


Edit: nu se mareste...asta se intimpla numai in calculatorul meu....
Acum am citit  http://stirileprotv.ro/exclusiv/stirile-tale/poarta-spre-cer-si-in-romania-ciudatul-fenomen-fotografiat-in-slobozia.html
La "galerie poze",poza din mijloc seamana cu a mea.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lala

Wow Gabi,ce spirit de observatie ai!!!!! :o :o :o :o :o :o :o

gabriela jalba

Cred ca era inainte de Focsani,ca parca-mi amintesc ca Romel a zis ca o vede si Lala.;Kilometri buni am avut-o in dreapta  Apoi s-a "mutat" in stanga.( si greu m-am hotarit sa fac poza...Romel a vrut sa opreasca si nu l-am lasat;am facut mai multe prin geamul masinii,si numai in doua am prins-o)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

ia ce poze am facut eu din masina, la 140km/h, azi la intoarcerea acasa:

;D


ozimandias

 :D
Tu conduceai?  :o

(din cate te cunosc, da  ;D)

A... si inca ceva... cati KM sunt intre poze, ca sa pot calcula viteza... (ca mi se pare ca a apus prea repede...  ;D)

Nicol Caloian

Ozi, mi-ai luat-o inainte. Cam tot asta voiam s-o intreb pe Cara.

cara


martipan

Cu piciorul apasat pe (,) pedala,su mainile pe volan si cu aparatul intre dinti,apasand butonul cu limba  ;D :D :D :D :D !!!

ozimandias

Deci, Marti, nu cunosti... imi pare rau...
Piciorul drept pe acceleratie, piciorul stang ridicat, genunghiul sub  volan, iar mainile sunt libere... poti sa faci ce vrei tu (poze, cautat in poseta etc...)

cara


martipan

Deci din ipoteza ta,Ozarina,se desprind urmatoarele concluzii :
-> clar nu sunt femeie ;D :D :D ;D !
-> clar ca m-am dat de gol ca nu am carnet  :D :D :D !

Nicol Caloian

Mamaaa, Ozi, ce tehnici de sofat promovezi!  :D  :D

GetaV

Nicol.exerseaza ,punem in masina mai multe suporturi :D :D :D :D