Mare ţi-e grădina, Corcodel, şi mulţi îi sar gardul în loc să intre pe poartă!

Started by Corcodel, March 25, 2009, 03:29:38 PM

Previous topic - Next topic

mihail

-Degetul era a lui Ozi ,in intersectie.
-Filmul este despre un Papa,Ioan al nu stiu citelea,care a uimit lumea,dar pe care,din pacate,noi nu l-am mai prins.I s-a spus Papa Bun !S-a stins repede,unii speculind ca moartea sa nu a fost deloc naturala.Daca aveti posibilitatea incercati sa-l vedeti,va va unge la suflet.
Este partea a doua,este neimportant daca nu ati reusit sa o vedeti pe prima.
-Corcodel cu unele chestii nu se glumeste.Ce io ti-am zis sa-ti traiasca Patriarhul ?

ozimandias

Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 10:45:53 PM
Lasa ca o sa vedeti voi la mine peste vreo doua saptamani crin cum n-a mai vazut vreodata forumul asta.
Adevar graiesti! Chiar ca n-a mai vazut forumul asa crin.
Pun pariu ca o sa-ti faci si gard sa nu ti-l fure vecinii  ;D
Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 10:48:54 PM
Quote from: mirela_ on April 16, 2009, 10:43:09 PM
Apropo de Papa. Azi a fost ziua lui papa Benedict.

Sa-ti traiasca!
Uite, ca sa vezi ce baiat bun sunt, crinul pe care o sa-l trimita vernil, o sa il fac cadou.
Sa nu te puna pacatu.
Lasi Perisul fara crini?


Corcodel

Quote from: mihail on April 16, 2009, 10:49:21 PM
-Degetul era a lui Ozi ,in intersectie.
-Filmul este despre un Papa,Ioan al nu stiu citelea,care a uimit lumea,dar pe care,din pacate,noi nu l-am mai prins.I s-a spus Papa Bun !S-a stins repede,unii speculind ca moartea sa nu a fost deloc naturala.Daca aveti posibilitatea incercati sa-l vedeti,va va unge la suflet.
Este partea a doua,este neimportant daca nu ati reusit sa o vedeti pe prima.
-Corcodel cu unele chestii nu se glumeste.Ce io ti-am zis sa-ti traiasca Patriarhul ?

Daca e cu Papa Bun ... ma uit, da de la serviciu.


Corcodel


mihail

Corcodel,daca nu ti-a placut imi spui si eu in toamna iti dau un copac!
Nu mi-ai raspuns despre Cornel Popa.

ozimandias

Da' nu am inteles pe cine ai intrebat.
fiecare astepta sa raspunda celalalt  ;D

Corcodel

Quote from: mihail on April 16, 2009, 10:54:45 PM
Corcodel,daca nu ti-a placut imi spui si eu in toamna iti dau un copac!
Nu mi-ai raspuns despre Cornel Popa.

nu-l stiu. eu am fost la clasa lui geo saizescu.


mihail

Cornel Popa,este acum,se pare ,regizor la Pro tv.Este din Iasi,ne cunoastem foarte bine,scrie si carti.

Corcodel

Quote from: Vernil on April 16, 2009, 10:56:21 PM
Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 10:53:59 PM
Quote from: mirela_ on April 16, 2009, 10:51:31 PM
Corcodel, stiu ca esti baiat bun ;D

...si sufletist, mancatias...

mancati-as  :D Du-te la culcare, puiule, ai obosit!

nu ma duc, manca-ti-as... ca vreau sa termin de sapat groapa pentru crinul de la tine...

Corcodel

Quote from: mihail on April 16, 2009, 10:57:53 PM
Cornel Popa,este acum,se pare ,regizor la Pro tv.Este din Iasi,ne cunoastem foarte bine,scrie si carti.

poate-l stiu din vedere, dar dupa nume... ???
am mai avut unu-nclasa, ii zicea zeffirelli, da nu era din iasi

vernil

Lasa, ca sapi si maine. Nu te stresa prea mult, ca e pacat!  :D Auzi, dar de ce iti sar gardu' oamenii ? Tu nu ai poarta ? Sau ai doar poarta ?

Mihai


Corcodel

hai sa ne mutam in gradina la Penelopa ca i-a cazut netu', si facem varza pe-acolo.
cine se inscrie?

ozimandias

Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 11:01:02 PM
nu ma duc, manca-ti-as... ca vreau sa termin de sapat groapa pentru crinul de la tine...
trai-ti-ar  ;D, nici nu esti pe lista barbatilor activi ( pe forum)... Asa ca apuca-te si inmulteste crini!

Corcodel

Quote from: ozimandias on April 16, 2009, 11:15:55 PM
Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 11:01:02 PM
nu ma duc, manca-ti-as... ca vreau sa termin de sapat groapa pentru crinul de la tine...
trai-ti-ar  ;D, nici nu esti pe lista barbatilor activi ( pe forum)... Asa ca apuca-te si inmulteste crini!

nu-i nevoie, crinul ala de la vernil, cica se face o ditamai tufa... :o
va dau la toti 

myky

Quote from: Corcodel on April 16, 2009, 10:45:53 PM
Quote from: ozimandias on April 16, 2009, 10:40:24 PM
Deci m-ati ametit de cap.

Corcodel, te-ai scos.
Vernil are o mare pasiune pentru crini. Si daca-ti da unul, poti fi sigur ca e extrem de frumos. Si daca stii sa ai grija de el se va inmulti... si vei avea (in sfarsit) o gradina de vis.  ;)
:D


Edit later: ci-n se-aseamana s-aduna. am scris in acelas timp de papa bun  ;)

Lasa ca o sa vedeti voi la mine peste vreo doua saptamani crin cum n-a mai vazut vreodata forumul asta. Asta daca nu se mai aseaza cainele pe el ca anu' trecut.
O sa se mire pana si vernil.

daca nu-i pui si sistem de alarma, tot degeaba :D

vernil

Corcodel, nu ma lua ca punct de referinta pentru nimic din ce vei avea tu in gradina. La mine, in cartierul muncitoresc Titan, canta deja vrabiutele o legenda despre un mucho hombre, alias Corcodel. Ma intreb care va fi trilul mierlelor si al privighetorilor, atunci cand se vor imperechea  :D ... Trebuie sa gasesc un translator competent ...  :D


penelopa

Să faci o poză la  iezuleţul tău şi când vor colcăii mormolocii în el! :D

ps. Da' ce poze artistic-prelucrate ţi-ai tras, bre, la 2009 :o :o .... parcă eşti în Vestul Sălbatic!  ;)

Corcodel


cara


myky

iti dai seama cu ce suflet bun ti l-a dat. :D
daca rupi o frunza ( de la baza) si o pui in pamant langa planta mama, in primavara o sa ai mai multi pui. si daca iti plac suculentele (plantele, bre), sa-mi zici.