buchete lalele

Started by lovetulip, May 12, 2009, 09:34:35 PM

Previous topic - Next topic

stefana

Eu am o propunere, Vio :)
Intrucat sunt vreo 6 bucuresteni care au de primit bulbi de la tine conform promisiunii ( numarul buchetelor ghicite x 3= bulbii castigati de participant) as zice ca sa nu mai pierzi vremea cu facut colete pentru fiecare. Daca Marmoset este castigator premiu 3 (nu stiu pe cine au cazut sortii ca parca erau 2 forumisti cu acelasi nr de buchete ghicite, 12) trimite intr-un singur pachet pentru toti si vedem cum ii recuperam de la ea. Ce zici ? (e doar o propunere :D ).

Marmoset

Sigur, Stefana, eu cu draga inima ma ofer sa primesc coletul. Asta, desigur, daca doreste si Vio acest lucru...
Indiferent de rezultatele concursului, eu ma ofer sa primesc coletul pentru bucuresteni.

lovetulip

Va trimit ce am promis.Dar va rog,putina rabdare.

Marmoset

Vio, a venit premiul de la tine! Deseara, in drum spre casa, trec sa ridic coletul! Multumesc mult, mult de tot!  :-* :-*

stefana

Irina, sa te vad acu ;D Lalele nu aveai in colectie ::)

Ella

Quote from: Marmoset on October 05, 2009, 02:44:33 PM
Vio, a venit premiul de la tine! Deseara, in drum spre casa, trec sa ridic coletul! Multumesc mult, mult de tot!  :-* :-*

Bai, tu iar ai castigat?   ;D

Felicitari castigatorilor!

Marmoset

http://picasaweb.google.ro/Aubergine.Marmoset/MixDeFloriSiPlante#5326757260009883234

http://picasaweb.google.ro/Aubergine.Marmoset/MixDeFloriSiPlante#5326757868888731410

Stefana, am mai avut cateva lalele, tinand cont ca, dintre florile de gradina, sunt preferatele mele! Doar ca n-o sa le mai chinuiesc in casa, in ghivece, ci ii voi trimite mamei bulbii, sa-i puna pe mormantul lui tata. Si-am sa opresc cativa pe care o sa-i ofer cu drag unei prietene foarte bune de-a mamei de aici, care sta la curte si in a carei gradina imi face o deosebita placere sa beau din cand in cand cate o cafea! De vreo 2 ani se lupta cu cancerul, o lupta, zic eu, in care a reusit sa puna boala la respect si-a aratat ce vointa are sa traiasca si sa se insanatoseasca! Marea ei dragoste sunt florile, eu am mai cumparat de la Vio bulbi de lalele pentru dansa si tare, tare fericita a fost cand i-am oferit!
Asta a si fost ideea cu care am participat la concursul asta, Ella, desi eram ferm convinsa ca nu voi castiga, insa...vad ca m-am situat pe locul 3, impreuna cu o alta forumista care e plecata acum din tara. Si lucrul acesta a facut ca premiul sa-mi revina mie.
Inca o data...multumesc, Vio! Ai facut fericita mai multa lume decat ti-ai fi imaginat!  :-*

Valentina

Nasule...multumesc mult....am plantat deja bulbisorii :-* :-* :-*

bella_donna

Multumesc mult, Vio, am primit bulbii.
Sunt incantata  :D