DEX online

Started by Erwin, September 19, 2008, 11:15:21 AM

Previous topic - Next topic

Erwin

Nu stiu daca voi folositi, dar e foarte util. Deh, mai sunt cuvinte pe care nu le stiu.

www.dexonline.ro

Simplu si eficient!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

doina

Erwin , e super  :D . Am avut un program dar cand mi-am schimbat calculatorul de la serviciu nu l-am mai instalat , multumesc. Si eu cred ca e necesar.  ;D

cara

Sa fii sanatos colega , eu il folosesc de cand a aparut.  ;D ( cum crezi ca am scapat de analfabestism? :D)

vernil

www.dictionar.romedic.ro/ - medical
www.geocities.com/dmarioara/Dictgeo.htm - geografic
www.dsclex.ro/dict/dict.htm - juridic



Nicol Caloian

www.dictionar.ro (romana, engleza, franceza, spaniola, italiana, germana).

Claudiu

O chestie care mie mi se pare buna la engleza (desi nu stiu cand scap de analfabetism in domeniu, cica ar fi peste 1 milon de cuvinte si in ultima vreme invat trei si uit patru)

http://www.answers.com/topic/mold

E deschis exemplificativ la mold. Scrieti altceva si GO (scuze doamnelor) adica clicaiti pe butonul GO.

Se invata usor folosirea lui.

Puteti scrie si nume de tari, de orhidee, de vipere - asa puteti afla ca Viperesti e o comuna in judetul Buzau. Deci puteti cauta de la sensuri diferite pt cuvinte englezesti - (explica tot in engleza da daca nu gasesti sensul in alte dictionare e foarte util), pana la ca va trece voua prin cap.

penelopa

Eu am DEX-ul meu personal "onlimba" si n-am de gand sa-l intinez cu niciun neologism din afara  :D