Denumire forum - Discutii si propuneri

Started by Felix, April 02, 2007, 03:01:07 PM

Previous topic - Next topic

E bine "Gradina Florilor" sau mai cautam ?

Da
8 (72.7%)
Nu
3 (27.3%)
Ma Abtin
0 (0%)

Total Members Voted: 4

Voting closed: October 31, 2007, 07:55:02 PM

diana


penelopa

"Bai Felixe",  tu crezi ca eu am zgandarit "total mushul" asta la origini sa vad de unde provine? Cand Diana s-a infiltrat pe Lista lui .. Shindler si ne-a poftit pe un nou forum de plante,  eu si Elena am alergat cu limbile scoase sa ne inscriem si acolo am vazut clar: Diana,  locatie -  Iasi. Noi si acum ii zicem  "Forumul Dianei din Iasi". N-are decat sa se supere unchiul Thom (si tu) pana n-oti mai putea! Dallas ca va trece!

cara

Quote from: penelopa on April 23, 2007, 01:30:34 PM
...Dallas ca va trece!

frumoasa omofonie, pene! si perfecta in contextul dat!
palaria sus, vorba dianei! :D

penelopa

Merci, tu!  Palaria insa,  lasati-o la locul ei ca altfel o sa va bata soarele-n cap!

cara

Quote from: penelopa on April 24, 2007, 10:03:47 AM
Merci, tu!  Palaria insa,  lasati-o la locul ei ca altfel o sa va bata soarele-n cap!

prea tarziu! m-am expus deja la radiatii...
cu efecte ireversibile!  :D :D :D

Felix

Floris ? Cum vi se pare a suna ?
Intreb si eu ...ma gandesc si al propunerile voastre...vreau sa vedem impreuna ce si cum suan mai bine si in acelasi timp sa fie si cat mai simplu si usor de retinut.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

myky

draga domnule admin, ioooo cred ca matale faci misto de noi, lasa-l dom-le asa, ce-are, GRADINA MEA, i-auzi ce frumos suna, ce tot trebuie sa alambicam saracu forum
P.S. poate ne raspunzi si noua la chestia aia cu ciupercile, ca noi tot mai visam ciuperci in beci, iete-te  ca fac si rime

myky

pai da "buei cara" tocmai asta e spilu' (asa se scrie, nu stiu) ca nu e pentru piata, n-auzisi ca e pentru consum propriu, si da unde iau io "3 fire da ciuperci"

sicamin

Ai dreptate myky ,nu ne da nimeni ''o mana de spori''  sa ne facem si noi damblaua cu ciupercile astea.
In legatura cu denumirea forumului  si eu sant de parere ca e bine GRADINA MEA.

cara

păi bre, mai este un site care se cheamă GradinaMea si d-aia tre' să-i schimbăm numele!  ;D
să nu ne-ncurce poporu' român!

sicamin

 Atunci sa-i  spuna FLORIS  ca parca e mai aproape de  tematica noastra si ii mai romaneste.

simonaelena

Quote from: cara on April 28, 2007, 08:48:45 AM
păi bre, mai este un site care se cheamă GradinaMea si d-aia tre' să-i schimbăm numele!  ;D
să nu ne-ncurce poporu' român!

Daca tot ai spus asta, hai sa va povestesc cum am "aterizat" eu aici.
Ma inregistrasem pe GradinaMea si intram din cand in cand sa vad postarile, insa destul de rar. La un moment dat m-am ratacit prin gradina si am dat cautare cu google. Fara sa fiu prea atenta, am intrat pe forum, am vazut eu ca nu seamana, dar m-am gandit ca s-a schimbat intre timp. Cand sa ma loghez..........nu eram inregistrata. Mi-am spus: a innebunit lupu' si m-am inregistrat din nou (asa credeam eu).  Apoi am gasit cealalta gradina si iar am bantuit pe acolo. Pana cand intr-o zi am gasit un mail, prin care eram invitata sa vizitez acest forum. Am intrat si am vrut sa ma inregistrez, si.... surprise!!! nu ma pot inregistra pentru ca mai este un user cu acest nume. Pai userul eram tot eu, dar daca n-am realizat ca ma inregistrez aiurea, cine-i de vina?

De cand v-am gasit, intru zilnic, macar sa citesc, daca nu apuc sa postez (din lipsa de timp). Imi place aici, atmosfera e placuta si discutiile se situeaza la nivelul oamenilor obisnuiti, fara a se taxa prostioarele pe care le debitam cel mai probabil din nestiinta.

Probabil sunt off topic, daca e asa rog un moderator sa mute postul acolo unde se potriveste.


cara

onorată instanţă, depun mărturie că inculpata e harnică!  ;D ;D ;D

simona2


Felix

Quote from: myky on April 27, 2007, 02:40:05 PM
draga domnule admin, ioooo cred ca matale faci misto de noi, lasa-l dom-le asa, ce-are, GRADINA MEA, i-auzi ce frumos suna, ce tot trebuie sa alambicam saracu forum
P.S. poate ne raspunzi si noua la chestia aia cu ciupercile, ca noi tot mai visam ciuperci in beci, iete-te  ca fac si rime

Nu fac misto de nimeni :)))
Ideea ptr care vreau musai sa schimbam numele forumului este ca mai exista si altul la fel...ca nume.
Coincidenta este intamplatoare...la data respectiva habar nu aveam de existenta celuilalt..insa nu vreau sa se faca confuzii...nici pentru noii membri.

Referitor la ciuperci...imi cer scuze....stau tare prost cu timpul insa promit ca o sa deschid un subiect pe teme asta si o sa discutam pe larg despre cultivarea ciupercilor ca hobby.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

floare mica

Mie imi place Gradinamea..Poate va place ABC..plante si flori, Floarea din gradina, Ghidul florilor,
Lumea florilor, Catalogul florilor, Viata florilor, s.a.m.d. :)

myky

Quote from: _Felix on April 30, 2007, 04:23:13 PM
Referitor la ciuperci...imi cer scuze....stau tare prost cu timpul insa promit ca o sa deschid un subiect pe teme asta si o sa discutam pe larg despre cultivarea ciupercilor ca hobby.
multumim, asteptam cu interes, da' nu teorie ca pe asta o gasim pe forumul de specialitate, spui asa ca la "aia mici"


gabriela jalba

...pina acum nu am deschis topiucul asta....chiar nu stiu de ce....vin si eu cu o idee "gradinarul amator "...banal...,dar mai prelucrati voi....gradina : "Surprize! Surprize!"  / raiul verde  / dumbrava ..cu minuni  / mirajul verde / hobby vegetal /gradina ,viata mea !!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Quote from: _Felix on April 30, 2007, 04:23:13 PM

Nu fac misto de nimeni :)))
Ideea ptr care vreau musai sa schimbam numele forumului este ca mai exista si altul la fel...ca nume.
Coincidenta este intamplatoare...la data respectiva habar nu aveam de existenta celuilalt..insa nu vreau sa se faca confuzii...nici pentru noii membri.
Referitor la ciuperci...imi cer scuze....stau tare prost cu timpul insa promit ca o sa deschid un subiect pe teme asta si o sa discutam pe larg despre cultivarea ciupercilor ca hobby.

Ii dau perfecta dreptate lui Felix. Foarte greu se ajunge aici, ajungi pe la alte forumuri, adica cel cu ciupercile. SUnt intru totul de acord cu el, trebuie gasit alt nume acestui forum.
Am ajuns aici prin bunavointa unei forumiste cu care activam pe alt forum. Scuze, insa numele de totalmush este greu de tinut minte si nici nu are o semnificatie clara. Poate intr-o limba straina noua, ceva legat de ciuperci?

Am o sugestie, forumul s-ar putea numi GRADINA FLORILOR

Solariana

Sau "Glasul florilor", "Simfonii florale/horticole"...

larisa

Pai eu nu am mai citit de mult pe aici.Ce  ati zice de ;il mio giardino care inseamna tot gradina mea,universul culorilor,
e-verde{ca sa parafrazam  egradini}sau passi-unea mea.destul pentru azi ca -mi lezez celulele cenusii

dorinas

Cred ca Vernil are dreptate, Gradina Florilor suna bine si in acelasi timp se pastreaza o parte din denumirea veche.

Felix

Si mie imi place...trebuie sa facem un sondaj..."Gradina Florilor" :)
Votati in formularul din partea de sus a paginii.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci