Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Quote from: geodezia on June 04, 2010, 07:49:45 AM
Neata si la noi cer senin dar vesti rele . ne desfiinteaza asa ca iar oameni pe drumuri
Imi pare tare rau Geodezia  :'(
Si pe noi ne desfinteaza dar ne pastreaza in aceleasi functii numai ca la Calarasi , la 70 km de actuala locatie .
Toti 10 ( atati suntem aici ) vom face naveta , care este groaznic de grea , tot drumul sunt numai comune .

vernil

Traim in mijlocul unei tornade ... sa speram ca vartejul ne va lasa pe un mal lin. Sa nu ne pierdem speranta!

geodezia

Am sarit hopul .au mai aminta pina in octombrie .Si am facut si eu ce-o fi iesit dulceata gem de capsuni.,D-l Pipi a si luat in gura o lingura de gem si urla ca il arde .Am ris .ZIc Stai sa suflu,
Unde domnule in gura ?

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Buna dimineata!!

Zi senina, fara tornade va doresc...  ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Bonjour! Eu imi doresc o tornada, metaforica, pe la Dealul Spirii  ;D

geodezia

Nu e buna ca eu nici pina acum nu reusii sa ma trezesc bine .M-am culcat asaeara pe la 12 si ma sculai la 5 ca parca am ceas desteptator in cap firar sa fie .Simbata si duminica la fel la ora 4.47 fixe ma trezesc si umblu ca capiata prin curte ,fac  ce fac si pe la 10 ma ia cu somn de am dormit pina le 14 , Da azi o dadui rau in bara de-aia am fata lunga lunga ....si din cauza patrunjelului

einsteinitza

Maaama, deci e lunga lunga ;D Lasa, ca ti-ai comandat scula si iti vine inima la loc. ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Super magazinul ala gardena .Oau debia astept sa imi vina . mai luai si din ala de plantat bulbi ca de mult caut daa cum gasii ma dotai cu de toate .cred ca o saptamina nu imi vin in fire

einsteinitza

Da, si eu sunt asa cand comand ceva, parca nu am rabdare deloc. :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

astept astept ce sa fac

sicamin

Buna  ziua de acum ,sau sera deja,dar ma simt inca rau ,ca sant racitaaaa. :'( Acum cand a venit caldura ,eu stranut si beu pastile si ceaiuri,in loc sa merg in gradina la lucru. ;D .Sotul zice sa-mi mute compul in pat ,ca nu pot fara forum ,nici cand sant pe moarte. :D

Ionela

Sica, insanatosire grabnica! :-* :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Sica , fa-te bine ca nu se poate gradina fara tine ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Sica bea ceaiuri si chiar o tuica fiarta , ajuta  ;)

geodezia

Buna dimineata . a venit buna si la mine SIca frectie cu ben gay cel mai bun si aspirina si te faci beton . Hai mai repede ce acum te imbolnavisi taman cind e vremea numai buna pentru gradina ? Cred ca musafirii te-au bagat in boala sau ciinele care a facut baie unde nu trebuia !Hop sus

sicamin

Buna dimineata fetelor ! va multumesc pentru incurajare  :-* .Fiul meu a plecat la scoala ,iar sotul s-a dus sa-mi aduca ceaiul  :D cu indicatia stricta sa stau in pat.De gradina inca nu poate fi vorba ca numai daca ma ridic putin ma ia ameteala.Ma uit pe geam si mor de ciuda ca afara e asa frumos si eu stau in casa :'(.
Doina diseara trec pe tuica fiarta  :D ,daca nu o scot la capat cu ceaiurile si pastilele. ;)

Rux

Fara sa ma dau atotstiutoare  iti spun din experienta mea si a familiei mele . Cind sintem raciti ,bem cam trei patru ceaiuri Hapciu ,pe zi ,cite doua  plicuri la cana . Te rog sa ma crezi ca face minuni . Multa citronada ,vitamina C si paracetamol sinus sau simplu .Bai fierbinti la picioare si cam atata. Pana acum a mers.
Evident ca o tuica merge intotdeauna ... pentru  incurajare!
Insanatosire grabnica  si astept sa ma inviti in gradina ta  la o cafea.

einsteinitza

Buna dimineata, se anunta o zi torida.Totusi, la Bucuresti e cam innorat.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Buna dimineata!

Activati mecanismele de reducere a temperaturii caci astazi se preconizeaza stress de canicula ::) Un cer senin la Iasi cat vezi cu ochii si soare deplin... ceea ce inseamna ca la orele amiezii vom avea un infern! >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

si la noi soare frumos sculat ora 5.15 minute sapat vinete udat ardei care rezista eroic caldurii si ii gasesc dimineata sculati si tantosi iar la castravetii din sera am retezat virfetele conform indicatiilor pretioase de la topicul de castraveti .sper sa am recolta .....

ati

Buna Dimineata
An sfarsit am ajuns si eu aici 
Am foarte mult  de lucru .
Sa aveti o zi minunata ca deja grade avem  ;)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vernil

Buna dimineata, prieteni! Sa fiti iubiti de cine vreti voi!

geodezia

de PDL de PSD si alti PPPPPPP...........