Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Pai nu o pune, improvizeaza, distrati-va ,relaxati-va. O ie alba, o codita impletita, cateva flori in par, cam asta ar fi modelul,dar tu stii sigur mai bine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Bonjour! Sper sa scapam teferi din vara asta! Parca am fi in cuptoarele unei otelarii  >:(

Ionela

Fiasco total >:( >:( O sala prea mica pentru atatia copii si parinti, fara aer conditionat si fara aer la modul general. Curgeau apele pe bietii copii, nu mai puteau de sete si de foame :( Organizarea la pamant... Flori s-a suparat ca o forteaza cineva sa manance tot din farfurie si s-a pus pe bocit. Nu s-a lasat pana nu am plecat chiar inainte de venirea tortului, asa incat am pierdut tocmai finalul - singura parte care probabil a meritat. Nu a mai vrut nici baloane, nici face painting, nici dans.... nimic.

Ca sa nu mai spun ca nu s-a incarcat acumulatorul camerei si nu am putut filma, aparatul foto a decis acum sa dea faliment, copilul meu a fost asezat in asa fel incat nu l-am vazut decat in momentul cand a iesit in fatza sa isi spuna rolul. Norocul meu ca e cea mai cantareata dintre toti, are si vocea cea mai puternica, asa incat am auzit-o perfect, de parca ar fi avut microfon (ca nici microfon nu era, desi cand s-a facut rezervarea teoretic erau de toate). Si ca totusi Diana a reusit sa filmeze crampeie din timpul serbarii, asa incat am vazut si eu cate ceva in reluare :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

De-aia ti-am zis eu sa te detasezi, sa o luati usor, stiu cum e ;D ;D ;D
Bietii copii
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna ziua ! Intru mai rar ca nu pot sta la comp.fara ochelari (pana i-mi fac altii  ;D ) ,ca am niste dureri de cap,groaznice. :'( Abia mi-a trecut raceala si am altceva >:( .
Ionela ,poate acum ti se pare un fiasco ,serbarea fetitei ,dar peste ani si ani,cand le vei revedea,va veti distra impreuna uitandu-va la poze sau film.

einsteinitza

Asa e, are dreptate Sica.

Dar in general la noi, toate partile implicate se implica atat de adanc, incat nu mai vad partea frumoasa. Copii trebuie sa fie perfecti, decorurile perfecte, in loc sa fie de la cap coada un amzament, o joaca lejera de-a costumul, oricum ar fi, se ajunge la exagerari si la traume sis tresuri. Dupa mine,se pierde exact ce trebuie sa fie, jocul.Nu e o inspectie, e un joc, unde cel mai mult trebuie sa se joace copiii.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

ES ,nu demult am revazut si eu o serbare a fiului meu ,de la gradinita.I-mi amintesc cat am fost de suparata ca fiul meu tragea de un coleg ,care plangea si nu vreea sa spuna poiezia,pana l-a dus langa microfon si a stat cu el ,soptindui cand se incurca. Acum radea de se prapadea si el si zicea ca el nu a facut asa ceva,desi se vedea clar pe caseta. :D .Sigur ca radeam si eu ,dar eu spre deosebire de el ,mai i-mi aduceam aminte .Atunci mi se parea o fapta urata ca l-a fortat sa spuna poiezia ,iar copilul nu vreia ,dar acum gandesc ca fiul meu ia facut un bine si l-a incurajat ,stand cu el si ajutandu-l unde gresea.

einsteinitza

Eu ma refer la organizare.Cum sa nu stii cati oameni vin si ca nu incap, ca e zi de canicula si ca nu pot sta afara, ca nu e aer conditionat si sunt conditii improprii.Asta nu inteleg.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

diana

Teribila zi...teribila vara! >:(
Cat priveste petrecerea copiilor... am promis ca  fac antireclama! ;D Si copilul meu e implicat direct  ;) Desi am dus-o pe Alexia constransa de votul tuturor parintilor ( inclusiv al Ionelei ;D), celebrul Magic Party e varza! M-a nemultumit total "tratatia" ... snitel de pui (super uleios) si cartofi prajiti (de un secol, reci si imposibil de mancat) iar ca bautura Ice Tea (cu ceai verde). La toate astea se adauga si ce a scris Ionela. Finalul a fost indulcit de un tort (proaspat) ::) Dar am stat pana la capat si ma bucur ca Alexia s-a distrat cat de cat!

diana

Alexia spune ca "A fost grozav la serbare!"  :D :D :D

einsteinitza

Copiii au schimbat o organizare proasta intr-o amintire frumoasa. Sa va traiasca, mamicilor. ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Flori nici macar nu s-a bucurat de serbare... Din cate imi aduc aminte, la sedinta cu parintii am zis ca nu-s de acord cu "banchetul de sfarsit de grupa mare" si am dat si argumente, ca doar nu terminau copiii clasa a XII-a, plus ca se si profila atunci greva generala! A reiesit ca sunt o zgarcita ce nu vrea sa dea 25 de lei pentru copilul ei :D :D :D  Au sarit mai multi sa ma convinga ca nu e scump deloc 25 de lei - probabil si-au imaginat ca nu am acesti bani sau ca o sustin pe Diana fiindca mi-e sora.
S-a votat, eu NU am votat pentru, dar am acceptat decizia marii majoritatii, mai ales pentru a nu priva copilul de serbarea de sfarsit de an si a-l face sa se simta exclus. Practic ieri s-a exclus singura cand a inceput sa planga ca vrea acasa. Nici macar aceasta satisfactie nu am avut-o - ca ei sa-i fi placut cat de cat petrecerea!
In alta ordine de idei, m-am decis sa fiu o vreme die Schwarze Madonna macar la avatar :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Frumos foc SM. Si eu il admir pentru forma si culoare. Desi nu mai am foarte mare atractie pentru tehibrizi, am totusi o gramda care imi plac ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Frumoasa floarea din imagine ca se ascundea dupa frunze... Restul florilor aratau sfarsite ::)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Ce faceti, dragilor, mi-a fost dor de voi! Cum fentati caldurile ?

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Eu nu mai fentez si astazi caldura. Stau in vizuina si beau apa cat pot... Am scapat ieftin dupa escapada de ieri :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

La mine in apartament sunt 25-27 grade C, dar afara, la umbra copacilor (stejari, castani, tei etc.) sunt 35 grade  >:( Inca nu folosesc aerul conditionat ... numai ca umblu mult prin oras ...

edita

Buna dimineata. La Valcea avem parte de tunete,fulgere,ploaie si pene de curent. Din pacate 10 min.de vijelie au fost de ajuns sa ravaseasca gradina  :(. Sa aveti parte de o zi cat mai buna  :)

penelopa

Bună dimineaţa, Edita, că la noi a fost ceva mai bună: puţini nori şi acum, iar soareee!  :(

geodezia

A plouat la mine 30 de minute .Dupa ploaie am pus 10 castraveti in pamint ca vroiam sa ii raresc .PAmintul era ud vreo 2 cm

ati

Buna Dimineata Tuturori
la noi am scapat de caldura  cel putin sper ca saptaman trecuta nu prea am iesit din casa ca ma topeam .
ACum pare annorat partial poate primim un pic de ploaie.
Sa aveti o saptaman superba
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

Ionela

Buna dimineata!  Sa fiti voiosi si teferi ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

a plouat iar .ce bine ca aseara am mai gasit niste ardei prin niste ghivece si i-am pus .am mai rarit si din castraveti iar vreo 25 de fire si i-am prepus azi dimineata dupa ce i-am udat si aseara erau toti voiosi tare .tin sa va anunt ca mi-a rasarit si fasuiul cel cu nabadai precum si cimbru . da si iarba cit cuprinzi e o adevarat bucurie sa intri in gradina .toate isi dau drumul acum intr-o bucurie .Parca este o sarbatoare sa vezi cum rasar infloresc toate .A si a facut prima floare  brugmansia galbena astept cu nerabdare sa ajung acasa ca am vazut ca se desface un trandafir de fite si mai astept o brugmasie vulcanosinumaistiucum din nemtoaicele de anul asta   sa imi infloreasca zilele astea

vernil

Si in zona mea a plouat bine, aproximativ 1/2 ora, fara vijelie, doar tunete si apa. As fi stat in ploaie sa ma spal de ganduri negre ... ca asa zile urate trecem ... Asa de suparata sunt, ca nici bijuteriile nu-mi mai spun nimic, nici parfumurile, nici hainele ... nici inghetata ... Si suntem abia la inceput  >:( >:( >:(

Cum naiba sa tai un cablu cu forfecuta de unghii ?