Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

Ionela

Saracele plante >:( >:(  Cred ca sunt inecate de atata ploaie! >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Toti trandafirii sunt tufliti ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabi_gabriella

Si cand credeam ca azi ne ocoleste ploaia , n-a fost asa ..iar ploua , ce-i drept -linistit , dar ploua !!!
Dar cu ocazia asta am observat ca floarea la trandafirul Petrina e foarte rezistnta la ploaie

costieanuconstantin

greu si la noi ,cu atat apa prin gradina, am pierdut cateva dalii ( au putrezit) ,nu mai zic de fasole si porumb si alte plante >:(

einsteinitza

Inseamna ca chiar a plouat foarte mult la voi :(
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Neata .Hop si eu ca daca ma inercai sa ma apropii de calculatorul lui Rontzi cica e defect .A plouat cuminte si frumos si la noi cu buybuituri si fulgere si trosneli de a zburat o tabla de pe cotetul matusii si zdup in flroi Saracu unchiu ce de sudalmi a luat ca nu face un lucru bun (intepenitul tablei pe cotet) Si am descoperit micul hot de flori .

penelopa

'Neaţa, Geodezia!
Noroc cu tine că ne-ai trezit în dimineaţa asta. ;)

simonaelena

Neata!
Si eu m-am trezit :) O cafea, un ceai?

vernil


ati

Neata Buna tuturori
Eu acum am terminat cu udatul de dimineata si pe la 6 pot ancepe pe cea de seara daca vreu sa ma culc pe la 12
:'( :'(
Deja ancep sa ma gandesc serios sa ma scap de ele  ::)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

penelopa

Nu te cred, Ati!
Aşa zic şi eu în fiecare seară, înainte de a mă culca, evident, la orele 24,00. :(
A 2-a zi, deşi mă ridic "cocşată" din pat, o iau de la capăt! ;)

Ionela

Buna ziua si bun lucru!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Buna ziuaaaaa ! Va vad cu alti ochi  ;) (ca am ochelari noi  :D ).
Daca ati se plange ca uda in gradina ,eu nu ma mai plang de nimic. La mine a plouat ieri  mult de tot ,a batut piatra de au ramas numai bete din fasole ,ardei ,rosii,etc. Mi-a culcat la pamant daliile ,gladiolele    :'( . Inca nu am facut tot inventarul ,ca a plouat si azi noapte si e ud tare.
Sa aveti o saptamana frumoasa ,asa cum vo doriti !

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

adrianam

Buna ziua!  ;)
Bine ca a mai plouat, ca nu am ajuns la gradina cam de o saptamana.
Nu stiu cum or mai fi trandafirii, dar celor doua hortensii plantate pe 7 iunie cred ca le-a prins foarte bine perioada asta.
Astept cativa irisi sa vina prin posta si va fi musai sa mai trec pe acolo.
Deocamdata am santier in casa (bucatarie, bai , hol) si ajung mai greu pe acolo, dar abia astept! :D

sicamin

Demult nu a mai plouat ! :o ,de azinoapte ,iar acum toarna de nu se vede la doi pasi.Pamantul nu mai poate absorbi apa multa si apa curge in suvoi, iar pe strada este un strat mare de apa ca nu reusesc caminele colectoare sa -l duca. :o

doina

Off , Sica , inundatii ne mai trebuie cum  :P

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Neata .Cea mai plouat cea mai plouat .Da cred ca 22 milioane de romani s-au rugat asiduu in zilele alea de canicula sa ploua de acum nu se mai opreste .Ca vorba babei mele cu vezi ce iti doresti sa nu capeti prea mult

ani

Buna dimineata! A plouat putin, aerul este curat, sa aveti o zi frumoasa!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

vernil

Buna dimineata! In sfarsit, am dormit si eu 8 ore! Ce bine e sa fii odihnit! Uitasem sentimentul de cand a venit canicula.


Quote from: geodezia on June 22, 2010, 08:51:36 AM
Neata .Cea mai plouat cea mai plouat .Da cred ca 22 milioane de romani s-au rugat asiduu in zilele alea de canicula sa ploua de acum nu se mai opreste .Ca vorba babei mele cu vezi ce iti doresti sa nu capeti prea mult

Pai daca s-ar ruga 9 milioane (bugetarii si pensionarii) cu aceeasi ardoare ... Doamne, ce departe ar fi Romanica noastra  ;D


geodezia

HE HE HE pai cred ca uni s-au rugat haist si ailalti cea .nu s-au rugat in acelasi timp.

vernil

Nu are logica ce zici, Geo. Cum sa se roage diferit oameni care vor munci la fel, dar vor primi  doar trei sferturi din banii cuveniti pe munca lor ??? Nu mai zic de pensionari, carora li se ia un drept pentru care au muncit din greu (in anii de dupa razboi, chiar s-a muncit enorm). Mai nou, cand aud ca viitorii someri de la companiile de stat vor beneficia de salarii compensatorii de pana de 30.000 euro, imi dau seama ce bine suntem guvernati! Nu-mi ramane decat sa ma rog la Dumnezeu!

geodezia

in decembrie trebuia sa se roage unit da cu cine ca alternative nema .cind ma uit la tele si ii vad cu fumuri (bine nu ma prea uit ca nu am cind da mai dau in trecere ) si alte alea de incep cu be ...uri imi vine sa ma dau cu capu de pereti .Halal opozitie .Baietii tineri ,mindrii de ce sa cada la invoiala .Uite Teo avu curaj vira dreapta si ce facu ? sunt curioza (portugheza ) sa vad cite miini de ajutor ii intinde cineva . Sare cineva in sus ca sunt judecati tradatorii ? Ba domnule zimbesc pe sub mustati in loc sa faca front comun si atunci ? Racolari NU independenti .Asta e . Frumos nu ? Da si independentii ai cui sunt ? si ne invirtim in jurul cozii .Si banii de disponibilizari de unde ii ia ? de ce pentru banii astia nu ii pui sa faca ceva 10 luni sau 20 sa vina la servici .Asa ii baga in banci si sta acasa sau da spaga si gaseste alt servici .Nu e buna fratilor asta cu disponibilizarile ca tot bani de la noi din pozinar este . sii eu zic ca e facuta cu stiinta ca mai sunt bani pe undeva de se dau in draci la disponibilizari ? Pai cum sa dai bani fara sa produca ceva .Suntem ai draq in buget de ne permitem? Tinel tata acolo sa faca ceva pentru banii astia nu sa stea sa toace frunza la ciini Hai vireaza-i asa ca un imprumut (ca vad ca are statu bani de disponibilizari ) da pe urma sa vina sa produca ceva de unde a luat banii sa mature stada sa dea cu cirpa sa planteze pomi sa curete stadioane ca pe urma iar se vaita primarii ca nu au oameni la curatenie

Ionela

Ai dreptate, Geodezia. De unde bani de disponibilizari? Din taierea pensiilor? Ieri  m-am ingrozit, vazand pe ministrul sanatatii care nu vrea sa renunte la nici unul din cei 9 consilieri ai sai (parca atatia are). Motiva prin faptul ca profesia lui de baza nu are legatura cu ministerul pe care il conduce. Eu va intreb CUM se poate asa ceva? Pui la conducere pe unul care habar nu are de sistemul sanitar si problemele lui, insa ii platesti consilieri... sa nu pateasca ca Funeriu caruia ii sufla o doamna (consiliera, secretara ce-o fi fost!) ce sa spuna la conferinta de presa!  >:( >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8