Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

irina

fetele multumesc de cura
vivi am primit pm,multumesc
cea mai bun acura stiu ca e foamea dar...trebuie sa facem o cura si de legume dupa atatea preparate cu carne,maioneze si alte chestii

ozimandias

Quote from: vivi23ro on January 04, 2010, 01:07:44 PM
daca imi mai mergea cintarul iti ziceam cit m am ingrasat... dar s au dus bateriile si nu gasesc altele...
:D :D :D :D
Nici eu  :D :D :D
Asta da scuza. Uite, nu-mi trecea prin cap.
Eu am sa scot bateriile (sau bateria.... nici nu m-am gandit cu ce o merge  :D) si zic si eu ca nu gasesc altele  :D

vivi23ro

NU ma crezi nici daca ma jur? pe mine ma intereseaza ca sa cintaresc si fata... sint baterii rotunde plate... le am mai bine de 1 an

penelopa

Quote from: gentiana on January 04, 2010, 01:16:37 PM
Neatza!
Ma deprimati cu discutiile despre mancare,io am senzatia ca ma ingrash si de la apa
Oricum n-am mancat mai mult de 2 mese pe zi(ca sa nu mananc am dormit) si parca parca orice vreau sa imbrac e stramt :P

Daa, scaune............. cate pe zi??  :D :D

ozimandias

Quote from: vivi23ro on January 04, 2010, 02:43:29 PM
NU ma crezi nici daca ma jur? pe mine ma intereseaza ca sa cintaresc si fata...
Draga mea... pe tine te cred.
Numai ca mi-ai "vandut un pont"  :D

stefana

Vivi draga, in primii ani si eu ii cantaream pe baieti des :D. Apoi am inceput sa raresc obiceiul, iar acum cand il vad pe "asta micu' " ca se cantareste... inghit in sec . Are mult sub greutatea normala :|, desi mananca zdravan. Chestie de metabolism, asa ca hraneste tu sanatos fata si nu mai cauta baterii la cantar ;).
Iar pentru noi, cel mai bun indicator raman tot hainele in care incapem mai mult sau mai putin ;D (eu am o pereche de pantaloni etalon, nici nu trebuie sa ma mai cantaresc... ).

gentiana

Quote from: georgette on January 04, 2010, 01:23:56 PM
Pai,mai fata,au tu nu stii ca odihna ingrasa cel mai tare? cand vei avea un copil si nu te va lasa noaptea sa dormi si ai sa te consumi din cauza lui, ai sa slabesti indiferet cat si ce maninci! :D
Acu fara gluma,somnul respectiv nesomnul are mare influenta asupra greutatii,cel putin la mine,o noapte nedormita se vede pe mine cu ochiul liber..si invers,zile cu odihna iar se vad si se simt!De asta am  zis ca de azi intru in normalitate,adeca alergatura,agitatie consum nervos..astept deci sa slabesc natural!  ;)
jorjet  io-s pe post de camila acu,dorm pt tot restul anului;doar la sarbatori mai apuc si io sa dorm ,altfel media mea de somn e cam de 2-3 ore pe noapte......cand sunt lenesa ajung la 4 ore

gentiana

Quote from: penelopa on January 04, 2010, 02:48:05 PM
Daa, scaune............. cate pe zi??  :D :D
offff pene trebe tu sa ma faci de ras si sa recunosc ca nu-mi place sa mananc la masa!:D(deci nici cu scaunele n-o prea am) ;)

gabriela jalba

A!!! si tu mininci cu castronul in poala?
ce va apuca sa vorbiti de ingrasat??!!! Las'ca vine primavara,incepe alergatura,stresul si sar kilogramele.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

nope! nu castron sau cu oala in poala
am niste masute de alea de mic dejun si ma culcusesc in varful canapelei sau a patului cu ele pe brate ;)
daca am musafiri pun platourile pe bufet si teancul de farfurii  alaturi si fiecare se serveste
desi am sufragerie,cu masa si scaune,acolo mancam doar daca avem musafiri simandicosi si .......te fiecare data ma enervez
io am fost un copil fugarit ca sa manance(daca sedeam pe scaun se repeze toata familia sa ma indoape ,sa nu zica lumea ca ma tzin flamanda) ;D

gentiana

na ca m-ati ambitionat si m-am urcat pe cantar
am cu aproape un kil mai putin decat cand am intrat in vacanta
:P

vivi23ro

ATUNCI intrebare e ce s a intimplat cu hainele? le ai pus la fiert si s au strins? sau   au stiu  ca sint sarbatorile si s au pregatit?   Stefana la tonele mele 1 kg nu se simte asa ca mai bine il prind pina nu se fac 2 ca mai usor e sa l vad decit sa l car

gentiana

nu fierb!
habar n-am......o fi de la scufitza

gabriela jalba

Buna dimineata!!! -7 la Pascani...dar e cam ultima zvicnire,cred. Ati vazut ca au anuntat 3 luni de primavara. Pregatiti-va muschii!!! Important ar fi ca dupa astea 3 luni sa nu se intoarca iarasi iarna..
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ati

buna dimineata
La noi -4 acum dar la ora 12 era cam -9 ancalzeam de ami ieseau ochi :)
Eu mas multumi si cu un -1.0 grade ca sa pot ancalzi cu clima
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

Nina

Buna dimineata, geroasa dimineata, eu n-am nimic impotriva iernii, dar cand sunt -12 grade cat au fost noaptea asta, (ca atat mi-a aratat termometrul meu :o ), nu-mi place deloc :'( si vreau sa vina primavara.

vernil


Buna dimineata! Sunt tare mandra de baiatul meu, a fost cel care a gandit programul de artificii de la inaugurarea Burj Dubai

http://www.youtube.com/watch?v=T5U109VOD-k&feature=related

cara


vivi23ro

hai serios?oau dar ce e fiul tau?

stefana

Felicitari fiului tau, Mariana! Ai si de ce sa fii mandra :D.
Imi imaginez cat de mult a lucrat la "scenariul" artificiilor si efectelor de culori pe fondul muzical.
A fost extraordinar spectacolul, chiar daca noi am vazut culorile ceva mai atenuate ( cred ca "pe viu" iti taia rasuflarea).

gentiana

neata!
ce artificii? unde,cum?

penelopa

Elfo, mai uite-te si tu pe la TV. ;) ..... nu sta tot timpul cu ochii in fundul pisicilor tale. :D

vernil

Multumesc de aprecieri!

Quote from: vivi23ro on January 05, 2010, 11:35:52 AM
hai serios?oau dar ce e fiul tau?

Baiatul meu este inginer electronist, dar are si specializare in pirotehnie. Practica meseria de la 18 ani, de cand l-a invatat tatal sau "tainele ei ascunse", apoi el a imbunatatit-o cu programarea si armonia muzicala. Fiind si pasionat, s-a format o combinatie cu efecte nemaipomenite.

Va doresc tuturor celor ce aveti copii sa aveti cat mai multe bucurii de la ei ! Simti ca viata nu s-a irosit , ca ai crescut un OM !

vivi23ro

asa cum ma asteptam a intrebat sotul care e profesia.... ;D urmatoarea  era cum a ajuns acolo ... dar la asta nu mai trebuia sa raspunzi.. e prea curios...

Marmoset

Vernil, jos palaria in fata baiatului tau! Uite asa, mai am cate un motiv sa ma mandresc ca sunt romanca!