Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Neata dupa ziua de ieri am scapat daa cum astept rezultatele .Sa vad in cit timp vin .BAcu a fost bine , Vas a luatu si ea cele 2 examane cheie si acum astept si eu sa vad ce cioarba am facutNu reusi sa intru in gradina azi dimineta ca am fost obosita dar o prietena imi zise ca i s-au ars toate rosiile de la mana .Ma intreba in ce stadiu am gradina .Sper sa nu am vreo surpriza ca eu le-am stropit de 3 ori pina acum .Imi zisa ca si castraveti s-au manit si ardeii si vinetele . Dupa cita munca am dus in primavara asta .......numai asta nu imi lipseste

einsteinitza

Deci, o familie fericita ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

mai astept  inca nu ma pronunt

simonaelena

Buna dimineata!
A plouat toata noaptea iar acum e soare.
Va pup!

geodezia

mai avem puitin si devenim Geneva si scoatem gondolele la plimbare . ploi frumoase frumoase .si repezi si iuti si bacoviene si .....prea multe

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Da ma Es da parca si starea sufleteasca e in ton cu vremea eu sunt meteofoba si am o stare de amorteala si nici timpi de reactie nu am asa sunt de molesita si fleoscaita Iar ma maninca talpa pe unde moi calatorii ca nu am chef de nimic pina nu termina fii-mea asta bacu

penelopa

Zi-i d-lui Pipi să -ţi scarpine talpa şi mai lasă superstiţiile alea în pace! :)

geodezia

taci soro ca vreau sa ma plimb da dupa examene .D-l Pipi e stresat de moare cu fii-sa

einsteinitza

Mi-e imi spui? Sunt o imprastiata zilele astea, ce nu se poate, incep sapte lucruri si termin niciunul ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata ! cam ii pranzul deja ,dar nu am putut intra ca am avut musafiri ,iar acum plec eu musafir  :D .
Sa aveti o zi buna si de odihna ,ca doar e sarbatoare (sf.Petru si Pavel).

geodezia

distractie placuta Es cred ca pina la sfirsitul lu iulie o sa tot dau rateuri ca o mita capiata prin casa .parca toate sunt pe dos nu stiu cum oi mai face sa imi fie bine ca chiar este dezastru la mine sufleteste .sunt cu nervi la pamint pur si simplu

penelopa

Geodezia, ridică-ţi nervii de la pământ şi ai grijă de ei ............... că sunt ai tăi, soro! ;D

einsteinitza

Dar de ce? Fetele merg bine, inainte, sunt serioase, tu ai brugmansiile cat casa ;), ce-ti veni?Ia aduna-te ca nu primesti butasi, ca nu are cine-i ingriji daca esti cu nervii la pamant. ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

E aia imi place mie aici ma faceti sa ma otimizez sa  nu mai fiu oripilata de ce se intimpla imprejur si sa zimbesc . :)

einsteinitza

Pai conteaza ce se intampla la tine acolo, cand inchizi poarta, restul, vin si trec. Uite ca saptamana asta nici n-a trebuit sa cari apa, ca a plouat, si tu esti cu nervii la pamant.Pastreaza-te pentru cand vine luna lui cuptor. ;) ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

de-abia astept sa ma duc acasa sa vad ce si cum prin gradina . trebe iar stropit da daca le gasesc in regula merita stropite nu ? Macar de la ele sa am o bucurie .

sicamin

Geo ,capul sus si  inainteeeee ! Am fost si eu suparata ca am ramas anul asta cu gradina vraiste ,dar mi-a trecut. Am smuls binisor fasolea,bobul nautul si tot ce nu-si mai revenea oricum dupa piatra aia si am pregatit terenul pentru noi culturi. :D Astea au fost distruse complet ca toate erau in floare si au ramas doar betele. Voi pune iar fasole verde si castraveti.Cateva rosii mai am ca abia acum incep sa infloreasca,iar ardeii au inceput si ei sa creasca.In rest nu ma mai gandesc la ce a fost ,ci la ce va fi ,poate la anul. Cand ma gandesc la altii care au avut pagube mult mai mari ,de la inundatii.....pot sa ma consider mai norocoasa .

Ionela

Geodezia, sper sa treaca aceast moment dificil si sa revii la forma care te-a consacrat! De n ori m-ai scos din butoi cu istorisirile tale pline de haz! Fruntea sus! :-* :-* :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

costieanuconstantin

eu am semanat a 4 a oara fasolea pt pastai verzi si nu stiu daca o sa reausesc, ca iar au venit niste ploi de a rupt pamantul, sotia zice daca in cateva zile nu rasare ,plantam varza si rosii !!!

Ionela

Buna dimineata!

Eu zic asa - sa fim noi sanatosi, ca belelele curg garla ::)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Bine ca mai aveti terenul si casuta-rulota.In rest, toate se refac. Altii nu mai au norocul asta.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

azi-noapte , i-a mai tars o rapaiala zdravana , sa stiti ca e placut sa stai in rulota si sa auzi ploaia !!! :) :'(

einsteinitza

Dar ce frumos arata, toate ordonate si curate.Bravo. Efrumos sa auzi ploaia la tine in gradina :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

recolta