Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Dana, superbe poze! Esti o fericita ca ai vazut Singapore. Am inteles ca este printre cele mai civilizate tari din lume.

DanaT

Vernil, este cel mai curat oras pe care l-am vazut eu. Dar si regulile sunt destul de stricte ca sa-l mentina asa. Guma de mestecat nici nu se comercializeaza, ca sa nu se lipeasca de asfalt cand e aruncata la intamplare.... Asta e doar un exemplu... Sunt multe panouri cu nu, nu, nu fa aia, ailalta...
In Singapore nu am stat decat vreo 2 zile, alte cateva am fost in Malayesia si apoi din insula in insula la marea Andaman in Thailanda... Tare a fost  frumos.

Marmoset

Dana, mai povesteste!  :-* Ca tare frumos mai impletesti cuvintele!
Am dat refresh de 10 ori, cred, la topicul asta, sa vad daca n-ai mai postat ceva, iar intre refresh-uri, am stat exact ca emoticonul ala, daydreaming, cu barbia in pumni, rasfoind albumele tale. Pare ireal!

ozimandias

Quote from: Mada on January 20, 2010, 06:46:26 PM
Vin, soro, vin. Poate chiar saptamana viitoare, vreo 2 zile, sa ii fac mancare baiatului. Abia astept sa ne revedem!
Dar nici o radacina de orhi nu ai adus? Nik?
Ozi, daca vin la Buc., Obi te cheama! Ca la Hornbach ma duc eu cu autobuzul!

Abia astept! Sincer, n-am mai fost in magazinele de "profil" de multa vreme. Sunt in criza. De timp. Dar saptamana viitoare ma linistesc.

gabriela jalba

Dana,sa-ti dea Dzeu cit mai multe astfel calatorii. Sa fii sanatoasa si bucurii!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sicamin

Buna dimineata!!!! Avem si noi zapada acum si ninge in continuare  :D . bine ca nu e si viscol,e chiar placut.

gentiana


lala

pin nord numa -24 sunt si va fi si mai rau cica ;D

sicamin

A inceput sa se topeasca zapada la noi .Nici nu ne-am bucurat bine ca avem si noi zapada ,iar acu se anunta ger mare ,probabil maine ca acum sant -7grade.

gabi_gabriella

La noi erau pe la 8 seara -10 grade si am auzit ca se face si mai mare  gerul , dar avem inca zapada :)

vernil

Buna dimineata mai pe la pranz  :D In Bucuresti e o vreme superbisima, a nins pana la pranz, dar nu oricum, ci cu soare, este ger. Doamne, ce-mi place aerul pur al iernii. Suport si flescaraia pentru el ...

gabriela jalba

Ger cumplit si vint. Spuneau ai nostri ca urmeaza 2 luni de primavara...Unde-i??!! S-au ghidat dupa prognoza englezilor. La ei chiar ca e cald ( 7 , 8, 9 grade)
Sa aveti o zi calda!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sicamin

Buna dimineata! La noi ninge tare frumos ,cu niste fulgi mari de tot.

Mihai

Buna dimineata!
E frumos cand ninge ,dar vin cu o complectare:e si mai frumos cand stal in casa si te uiti pe geam,nu?

sicamin

Exact asta fac eu acum  :D. Stau la comp. in fata geamului ,cu o cafeluta langa mine si mai arunc cate-un ochi pe geam sa privesc cum cad fulgii. ;)
Sa nu crezi ca in fiecare zi sant asa privilegiata,doar azi . ;D

mamaruta

Buna dimineata, musuroi! Sper ca nu ati inghetat.... :D

dorinas

Buna dimineata. N-am inghetat inca desi e frig afara asa cum erau iernile pe vremuri. Mie chiar imi place, iarna sa fie iarna si vara vara. Cred ca prea ne-am invatat sa ne plangem, din cauza stirilor sumbre nimic nu ne mai place, nici macar vremea.
Va doresc o zi cu sanius, bulgareala si vin cald. :D

penelopa

Nu, Dornas, nu din cauza ştirilor ci, din cauza neajunsurilor provocate de vreme şi "vremuri". :)

vernil


ozimandias

Buna dimineata va spun si eu.
Si mie-mi place vremea asta ca stau in casa si-i cald si bineeeee.
Dimineata, cum m-am trezit, am bagat la spalat toate hainele albe pe care le-am gasit. Apoi le-am intins afara. Acum le-am bagat in casa si miros..... doamne ce-mi place.

O zi minunata va doresc!

gabriela jalba

Buna dimineata ,dragii mei !!! Sa va zica Danero cum e vremea la Iasi..... Va dau un link ( il am de la Liana) ,si puteti afla cum e si va fi vremea la voi in oras:
http://www.meteo.ro/vremea/161/starea-vremii-in-Pascani.html

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sophia

buna dimineata!! ca sa va imaginati cat e de frig va spun doar ca eu  am gheata pe garnitura de la termopane!!!!!(in casa)

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

au zis ca la noapte o sa fie si mai frig.

mamaruta

La noapte: Brasov - minus 29 gr. Si in Moldova....aveti grija! Ce o fi la bella, nici nu ma mai gandesc! :-[
Vai de noi!!!!! :-\ :-\ :-\
Pe aici nu e chiar asa frig.....minus 12, parca.