Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

Ella

De asta n-am, da esti sigura ca iti ajung pt. 5 ani, "cei 50 de vodca"?

myky

Quote from: ozimandias on December 07, 2009, 08:57:33 AM
Quote from: ozimandias on December 07, 2009, 07:18:00 AM
Buna dimineata!
Am nevoie de o tona de cafea. Se ofera cineva?
:D
Da' 50 de vodca da cineva?
;D


mai bine aia, amorteste spiritele :D

gentiana

neatza!
mi-e somn si mi-e frig
colac peste pupaza mai si tusesc ca un magar batran
ntz! ozi........decretul 400 inca n-a fost abrogat! ;D

ozimandias

Quote from: gentiana on December 07, 2009, 09:03:20 AM
ntz! ozi........decretul 400 inca n-a fost abrogat! ;D
Ba cica da  :D

Quote from: Ella on December 07, 2009, 09:02:23 AM
De asta n-am, da esti sigura ca iti ajung pt. 5 ani, "cei 50 de vodca"?
Pana la aeroport? Cu masina? In conditiile in care ar fi prima data in viata cand as "consuma"? Eu cred ca-mi ajung...  :D

gentiana

decretul 400 e ala cu bautul la servici,si e inca valabil
poate nu sub denumirea asta,dar e inclus in legea 319 -cu sanatatea si securitatea in munca(nu este voie sa consumi alcool la locul de munca)
io vreau sa vaz intai negru pe alb rezultatul alegerilor,ca sunt convinsa ca la diferenta asta mica ,or sa fure  si or sa anuleze la voturi pana se vede iar in barca marineru

gentiana

te primesc in avion cu votca la bord,atat timp cat nu se observa si ai baut votca buna si nu pute
ca daca bei "saniutza" vacaroiu te cheama!:D

ozimandias

Quote from: gentiana on December 07, 2009, 09:14:58 AM
decretul 400 e ala cu bautul la servici,si e inca valabil
poate nu sub denumirea asta,dar e inclus in legea 319 -cu sanatatea si securitatea in munca(nu este voie sa consumi alcool la locul de munca)

Ei... stiam cu ce-i acest decret. dar am zis ca pot ocoli un pic...daca spun ca-i abrogat si nu spun ca-i si inlocuit  ;D Dar cred ca la Codu' Rutier ma incadrez... ca sunt in drum spre aeroport, nu vezi  :D

La aeroport nu-mi fac griji. Am pile  ;)
:D

gentiana

hm........uite ca la codul rutier nu -mi fac griji
io cand trebuie sa conduc (si asta mai mereu) nu beau nici macar bere fara alcool
ozi deja mi te imaginez ca pe zeuta aia cu 1000 de brate
conducand,band si mai si tastezi la comp............... ;)

ozimandias

 :D

Io nu beau niciodata, dar acum trebuie sa sarbatoresc, nu zici?  :D
Si, de multe ori, mi se intampla sa am mana ce o tin pe volan (ca intotdeauna e doar una  ;D) ocupata cu telefonul... Odata au strigat prin portavoce niste politisti la mine... dar atunci aveam o scuza, eram, impreuna cu alte 15-20 de masini si doua tramvaie, intr-o intersectie blocata  ;D

In alta ordine de idei, chiar azi a inflorit papucelul de care va ziceam zilele trecute  ;D sa fie asta (inca) un semn?
(poze mai tarziu ca am acumulatorii descarcati)

mamaruta

Quote from: ozimandias on December 07, 2009, 08:57:33 AM
Quote from: ozimandias on December 07, 2009, 07:18:00 AM
Buna dimineata!
Am nevoie de o tona de cafea. Se ofera cineva?
:D
Da' 50 de vodca da cineva?
;D


Soro, dau eu de baut....o tuica buna! sa nu zici ca nu primesti de la mine! :-* ;)
Buna dimineata, musuroi! La Deva a iesit soarele!

ozimandias


gentiana

cica s-au furat alegerile!
acu sa vaz ce se mai fura..ca nu prea mai ramasese nika.poate caciulili........ca alea-s furate de mult!:D

vivi23ro

da un somn gras nu are nimeni de dat? ca as avea eu nevoie....

gentiana

io personal n-am nici pt mine...cred ca am niste ani buni de cand nu mai dorm mai mult de 2-3 ore pe noapte

vivi23ro

eu am dormit atit aprox un an si am slabit 14 kg.. nu ca nu as avea de unde daca as dormi tot asa si acum as deveni transparenta :D

sicamin

Buna dimineata! O zi insorita cum e la noi ,va doresc si voua !

simona72

si mie imi este somn,imi pica ochii in gura,dar mai :Prezist.daca beau  o tuica fiarta cum zice sotul asa inainte de masa sigur ma ia de sub.

georgette

Quote from: vivi23ro on December 07, 2009, 10:17:12 AM
eu am dormit atit aprox un an si am slabit 14 kg.. nu ca nu as avea de unde daca as dormi tot asa si acum as deveni transparenta :D
:D Vivi ..asta e consecinta maternitatii! si cu cat o repeti cu atat devii mai transparenta! ;) :D :D de aia m-am oprit si eu la 2 experimente,mi-am zis ca am inteles suficient cu ce se mananca incat nu a mai ramas nimic nelamurit! ;) :D :-*
Buna dimineata mushuroi..chiar daca pe la pranz! As bea si eu o cafea dar mi-e ca trebuie sa mi pun pofta in cui pina la plecarea acasa! ;D

gentiana

io am baut o cana de 750 ml de cappuccino cu alune si cred ca mai beau una
sunt ametita si mi-e rau

Ella

Quote from: gentiana on December 07, 2009, 09:16:16 AM
te primesc in avion cu votca la bord,atat timp cat nu se observa si ai baut votca buna si nu pute
ca daca bei "saniutza" vacaroiu te cheama!:D

Dupa parerea mea, tre sa fii inconstient sa urci baut la bordul unui avion...dar, zilele trecute a nascut una intr-un avion, undeva prin state...lumea-i mare. ::)

simona72


Claudya

Buna Dimineata  :-* va doresc si eu si o zii minunata. :-*

gentiana

neatza la pranz
am aparut si io la muncile campului si-s un pachet de nervi
oare am sanse sa ma bine dispun?

penelopa

Nici eu nu reuşesc să mă binerdispun.  :(
Vrei, Elfo, să bem ceva?  ;D

gentiana

io beau ceai si suc!
tusesc ca un magar batran si am si de donat /vandut (daca reusesc sa pacalesc pe cineva) o pereche de gemene de 4 ani
ma-sa mi le-a donat pt cateva saptamani(asa a fost vb la inceput) acu aflu ca le am pt urmatoarele 3 luni(desi mie imi miroase ca le am si de pasti)
deci doritorii sa se inscrie(le dau ieftin)
sunt sanatoase,mofturoase,nu mananca la masa si papa doar sandwichuri tropaind prin casa,pun 1001 de intrebari si toate incep si se termina cu "de ce?'