Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

cristinaf

Eu nu ma mai duc sa mai vad nimic. Dupa o ninsoare zdravana zilele trecute, astazi, in jumatate de zi de viscol, s-au blocat toate soselele, inclusiv europeana. Numai copiii sunt fericiti, ca le miroase a vacanta anticipata.
De maine incep gerurile.
Oricum, din ce se vede, vor fi ramuri rupte pe sub zapada, am si adevarate troiene peste unii, unde vantul a adunat mai multa zapada.

ati

Buna seara tuturori
Eram cam ocupat azi an sera ca sunt la anmultit asa ca doar acum am ajuns an casa
Acolo super fain ca am terminat cu ancalzirea suplimentara  sa ca acum cand este afara -3 grade an sera am cam 22 asa deja mi a placut cu maneca scurta ce sa spun am mai luat si un pic de vin fiert deja ancepeam sa si cant  ;D
E drept anul acesta a facut iarna datoria an alti ani eu chiar an ziua de revelion puneam a gradina bulbi de toamna acum deja de cateva zile ma lupt cu lopata .
Dar cum zice romanul   Mai rau sa nu fie  :-bd
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

claude

Ioi Ati, vezi cu vinul fiert si cantatul, sa nu demolezi sera  :D   Pai daca ai 22 de grade poti sa-ti faci culcusul acolo decat sa te impiedici in nameti ca sa ajungi in casa  :D

Ika, nu fi demoralizata si nu ma face sa ma duc acuma afara, pe viscolul asta, sa verific trandafirii de sub zapada  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

ati

Ei vezi claude
chiar ma gandeam sa mi fac un culcus pe acolo singura problema este doar lipsa de loc  abia am loc sa intru si si cand e vorba de udat vai de capul meu sunt locuri la care nu pot ajunge doar la primavara .
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

einsteinitza

Eu m-am bucurat de zapada umeda din primele zile, fiindca, desi mai aveam bulbi de plantat, pamantul avea mare nevoie de apa si trandafirii nou plantati se bucura si ei.
Mi-a rupt totusi o ramura mare de ienupar, bambusii sunt una cu pamantul iar imensul Ghislaine chiar arata ca o caracatita, cracanat! Din pacate dupa toamna lunga toate plantele aveau inca frunze, si asta a facut ca zapada sa aiba pe ce sa stea.
Eu sunt totusi multumita ca gerul nu a venit pe uscat, zapada asta e geniala pentru gradina.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

de acord cu voi mai ales ca am perfectat intoarcerea acasa .. nu am pe aici un emoticon de topait .. asa ca de luni acasa..again ...d-l Pipi e in delir Fritzi la fel si nu mai zic de mine cu toate ... asa ca draga Gabriela ai avut dreptate si tu si Vernil iup iup ...
ca sa revin frigggggggg mama bine ca am terminat cu cirnati caltabosi ai alte cele ... am luat si lada frigorifica si ce este cel mai important impotriva vointei boborului care a votat cu nu la propunerea mea mi-am achizitionat pe sestache un motocarici de data asta nou nout nu chiar asa micut ca primul dar oricum tot eu voi colabora cu el in gradina  +dns
asa ca ma pregatesc intens pentru campania de primavara 2013 si trebuie sa mai iau si dolomita ..am vazut in piata cu 2 ron kilu asa ca voi trece la actiune

einsteinitza

Ai noroc, dar ai grija cata pui, are si efect de modificare a aciditatii solului.
Ai motocarici nou! Sa il stapanesti cu folos, ai mos frumos!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Sa te plimbi sanatoasa si cu mult folos cu motocariciu! :-bd ;D
Sa-i spui lui Dl Pipi ca-i cadoul de la Mos Craciun... L-a bagat pe horn intr-o seara! =))
La mine in gradina este zapada cam de 30-40 cm, totul este acoperit. Mi s-au turtit tufele de miscanthus si cativa trandafiri, dar eu sunt bucuroasa ca poate sa vina ce ger o vrea acum, sunt toate invelite. Arata si frumos cand te uiti pe geam. +dns

geodezia

 Multam multam de urari  ;;) ca tot eu rup cocoasa da acu mai usor .
Da mosu a venit si la mine ca prima data mosu hot a venit la el cu mismasuri adica ceva pulovere si geaca de schi cu pantalon si pe urma mosu a dat lovitura la mine .. stiu de chestia cu dolomita cite 300 gr la mp
Draga Flordel cu bagatu pe hron nu a mers ca in timp ce imi descarcam eu cele cadouri ca un facut din fata a aparut si d-l Pipi .. bieninteles ca s-au umfalt falcile si buzele precum drapelul USA si a stat mohorit si suparat pina a venit acasa cu perdarful la cingatoare ..m-am ferit cum ma feresc eu de obicei cind fac prostioare din astea mari din calea vijeliei si am scapat doar cu ti-am zis eu sa nu faci asta ... asa ca acum sunt innoita cu multe pe batatura .. ce sa mai zica vazind ca fac botu ca copii mici a inceput sa rida si gata supararea ...ca doar asta  am invata si eu in 25 de ani de casnicie ca nu e bine sa dai din tifla cind esti vinovata si mai bine lasi privirea in pamint ramin si cu produsele si cu cojocu intreg  ;D neciumagit sa vada si dinsu ca e sefu haitei cind las privirea in jos nu stau cu flamura ridicata in vint  =)) =))
asa faceam in tinerete si ce iesea vai si vai acum de cum zicea Pene  cu tacut trebuie sa stii cind sa taci ca sa nu le iei pe cojoc

flordel

Pai da, normal ca m-am gandit ca te-ai descurcat, doar suntem de-un leat! ;D +hug

geodezia

 =)) =)) =)) isperienta zi asa nu ca suntem batrine ma ca atunci cind e vorba de prostii imi umbla rotitele in cap mai dihai ca la 15 anisori

einsteinitza

Da, Geo, dar cine tine gradina si legumele cu motocaraciul si cu munca, nu tu? Zic, daca luai trei parfumuri si un colier de margele, dar tu rozele si motocaraciul! Oare suntem normale?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Ea macar tine si gradina cu legume, dar eu? In afara de busuoic n-am nimic de mancare pe acolo! :P +ham

geodezia

eu parfumuri scumpe nexam ca nu imi plac mie imi place mirosul roselor unul  sanatos ca parfumurile pot ascunde mirosuri urite ... si eu ma consider foarte santoasa la cap cind imi cumpar scule si utilaje pe linga casa dar ceilalti din jurul meu ma considera sidefata la cap ... cum pot da parai pe flori si sa nu imi iau un parfum placut mirositor
le-am spus miros rosele crini lalele etc si atunci e mai placut decit un parfum facut sintetic

vernil


Programul sărbătorilor de iarnă, all inclusive, adica și Apocalipsa:

- 20 decembrie 2012 – pregătirea pentru sfârșitul lumii
- 21 decembrie 2012 – începutul sfârșitului lumii
- 22 decembrie 2012 – sărbătorirea oficială a sfârșitului lumii
- 23 decembrie 2012 – sfârșitul oficial al sfârșitului lumii

...
- 24 decembrie 2012 – Mahmureala de după sfârșitul lumii
- 25, 26 decembrie - Crăciunul
- 31 Decembrie 2012 – pregătirea pentru anul nou: brad, sampanie, cadouri, etc...
- 1 ianuarie – începutul noului an...
- 2, 3 ianuarie – mahmureala după anul nou
- 4 ianuarie – pregătirea pentru alte sarbatori

=)) =)) =)) =))

paraschivvvv


rodi

 =)) =)) =)) 4 ianuarie ar fi trebuit sa fie pregatirea pentru inceputul serviciului.....  :yrk

flordel

Buna planificarea, dar parca bradul se face de Craciun, nu de Anul Nou...Si parca si cadourile tot atunci se dau... ;D
Iar sfarsitul lumii ar trebui sa dureze mai putin, nu 3 zile! :P

claude

Pai ce vrei Flor, un 'fas' rapid si gata toata distractia  =))  Lasa sa tina 3 zile, sa putem admira sfarsitul lumii in tata splendoarea lui  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

vederi de ce imi luai io cadou asa devreme sa ma bucur de el inai nte de sfirsitul lumii  =)) =))

einsteinitza

Da ce, ti-aius si lama la motocarici si dai zapada?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ati

Neata buna tuturori
Dupa o noapte an care nu prea am dormit de fica frigului  ce mai conteaza pentru mine sfarsitul lumii lasati ca aia va fii an ianuarie fabruarie cand vor veni facturiile na atunci vine sfarsitul  lumi   :D
Sa aveti un weekend cat mai placut
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

lasa Ati ferbruarie ca inghetam in casa pina atunci si nu mai au astia de la cine incasa facturile ... =)) =))Es lasa-ma ca acu ma paste bataia de cap ca am ajuns iar acasa cu servicul si asa ca iar la treaba .. Doamne cit mi-a placut Galatiul si Braila si sa stii ca sunt oameni de oameni mie mi-au placut mult

claude

Ati draga, da si tu o treapta inapoi si renunta la centrala, fa o soba de teracota pe lemne si ai caldura un an intreg cu 9-10 milioane  ;)  Si caldura de caldura, nu 20 de grade, de sa stai in casa cu paltonu'  ;D   Ce am observat eu e ca la toata lumea care are centrala e frigut in casa...de, sa nu ii omoare facturile. Imi zicea mama sa ma mut la ei la Cluj peste iarna ca e mai comod, nici nu ma gandesc, la mine in casa sunt minim 25 de grade, la ei in apartament eu umblu zgribulita tot timpul :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vivi23ro

Va urez un nou an fericit , plin de bucurii si sanatate cu cadouri din cele la care ati tinjit.. eu mi am primit cadoul pe 26 noi, a 2 fetita
http://vivi23ro.sunphoto.ro/ultima_bebelina