Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

DanaT

Salut si eu pe toata lumea... Sa nu ma dati disparuta de tot, dar am tras pe la munci cam ca boul in jug... Mi-am predat proiectele si acum astept cumintel sa plec vinerea viitoare prin concediu... Carari montane in Balcani scrie pe mine si desi mai e o saptamana pana atunci eu deja sunt acolo cu gandurile...

penelopa

Drum bun, cărări bătute în CO, DanT, alături de gândurile noastre de susţinere !! :)

einsteinitza

DanaT, sa ai un concediu de vis si vreme buna, ca tu mereu mergi in locuri deosebite, si sa ne aduci si noua poze de pe acolo,ca de obicei, ca ne-ai invatat rau ;) ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

mi s-a parut sau ieri am vazut-o pe cara activa !!!??

einsteinitza

Cara e foarte ocupata, dar e activa. ea mereu a fost activa ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Buna dimineata!!! 

La Iasi e soare, ceea ce va doresc tuturor!!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

costieanuconstantin

ieri si azi am purtat o discutie le telefon despre afini de cultura ,poate lamaresc unul din copii sa dam o fuga pana acolo - sercaia Brasov

einsteinitza

Ai aflat si ce sol necesita? Din cate stiu eu, au nevoie de un sol mai acid, de aceea merg in zona Brasovului
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna ziua  :D !
Costi vezi cerintele lor si dupa aceia sa cumperi.Eu am luat de vreo 3 ori cate 5 bucati ,dar au murit ,iar in final am ramas cu unul care e glben tot ,asa ca nu cred ca va mai trai.

vernil

Buna dimineata! De ieri ploua incontinuu in Bucuresti, dar nu oricum, ci cu galeata, zici ca s-au rupt baierele cerului. Mai bine sa ploua aici, asfalturile si blocurile, decat sa faca prapad prin alte zone. Daca ati vedea ce murate si urate sunt unele blocuri, dupa ce a plouat pe ele, te-ai intreba daca nu cumva va cadea tencuiala de pe ele. Sa fiti iubiti!

doina

Buna dimineata , si la mine ploua de azi-noapte , intr-una  , ploua cu galeata  :(
Problema este ca Dunarea este foarte mare deja a spart un dig in judet ,  in cealalta partea judetului .
Am inteles ca este probabil sa ajunga iar la debitul istoric de acum 4 ani , 17600 mc/sec  :'(

sicamin

Buna dimineata !La noi a plouat ieri toata dupa masa desi dimineata a fost caniculara. Azi e soare (acum) dar nu stiu cum va fi dupa amiaza.
Sa aveti o zi placuta!

Ionela

Buna dimineata!

Ce bine-i sa va vad din nou! :-* :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Soare si frumos la noi si sper sa fie bine toata ziua !
Sa aveti o saptamana  asa cum va doriti. :-* :-* :-*

geodezia

Multumim multumim de urari chiar o sa am o saptamina frumoasa reusita lu Rontzi vine Vas acasa

vernil

Cei din sudul tarii si capitala, vedeti ca se anunta averse mari si multe pe la noi. Protejati-va plantele din gradina. Nu stiu ce sa fac cu hibiscusii, sa ii mai las afara ? Orhideele si hoya le-am aranjat n casa, dar hibi inca nu.

sicamin

In vest nu erau anuntate ploi si totusi dupa masa a inceput o ploaie cu tunete si fulgere.

Rux

Conform noului slogan " in vara lui 2010 nici o zi fara ploaie (uneori si de doua ori pe zi ,la interval de doua trei ore ) si azi am avut o repriza scurta de vrea jumatate de ora . Acum este SOARE si frumos,pasarele cinta ...habar nu au ca vine seara si ca sint obosite ...Dar eu da  !

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Quote from: Rux on July 05, 2010, 08:05:02 PM
pasarele cinta ...habar nu au ca vine seara si ca sint obosite ...Dar eu da  !

Exact asa le spuneam eu azi porumbeilor care mananca de pe pervazul ferestrelor de la serviciu: habar nu aveti ce viata avem noi, acum. In fiecare dimineata veniti sa va luati portia de mancare  :D

geodezia

Hait lasati pesimismul .Fruntea sus privirea inainte .o sa trecem noi peste toate .Ca ieri am plins de m-am rupt  cu ruperile astea de ritm ale lu Rontzi ca vreau ca nu vreau jurnalism ca vreau ca nu vreau veterinara etc .Am nervii intinsii parca sunt arc .daca lansez o sageata ajunge in inima uniunii europene .Asa ca sus privirea .Va rog mai imi trebuie 3 sapataminii de citit cite flori fruimoase aveti ca sa fie liniste si in capul meu sec

einsteinitza

 ;D ;D ;D ;D
Lasa ca trece si o sa radem de ce fraiere am fost, ca ei de fapt sunt foarte relaxati.Noi suntem fraierele.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Es nu ,ca m-am uitat la ea ca e suparata ca a invata un an si acum renunta .Da i-am spus ca e decizia ei da dupa ce termina facultatea sa nu vina la mine cu mina intinsa sa imi zica ca nu gaseste de lucru . Vad ca a priceput ceva da e suparata foc . Noroc cu vecinu ca asa ma ducea de nervi cu jurnalismul ei cu tot

sicamin

Buna dimineata ! Soare si frumos la noi ,acum dimineata ca pana dupa masa nu se stie.
Nu va mai necajiti cu copii ,ca sigur vor merge la locul lor si va fi bine !
Fruntea sus ,cum zice Geo !

einsteinitza

Geo, noi suntem fraiere, ca ei sunt relaxati.Mai avem putin, si respiram in sfarsit din tot sufletul.O sa fie bine, dar acum e macinare de nervi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro