Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Mărturisesc: eu  nu l-am folosit niciodată  ;) .... şi n-am de gând să-mi sparg capul singură! ;D

vernil

Quote from: penelopa on July 21, 2010, 10:39:15 PM
Mărturisesc: eu  nu l-am folosit niciodată  ;) .... şi n-am de gând să-mi sparg capul singură! ;D

Intotdeauna se va gasi un preten sa te ajute  +ham  +rsp

Traiesc cu gandul ca duminica scade temperatura cu cel putin `10 grade ... Este groaznic in Bucuresti, mai ales ca simt toate mirosurile ...

einsteinitza

La Slanic de doua saptamani avem clima stas ::) Dimineata pana pe la trei e cald si soare, excelent, apoi trage o ploaie de ne satura. Oare august va fi mai uscat?Sau tot tropical??? ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata!!!!
Este inca racoare si merg sa mai lucrez ceva pe afara ,ca dupa ora 11 este imposibil de lucrat ,ca te topesti de caldura. +ham
Sa aveti o zi asa cum v-o doriti ! +dns

simonaelena

Quote from: einsteinitza on July 23, 2010, 08:15:09 AM
La Slanic de doua saptamani avem clima stas ::) Dimineata pana pe la trei e cald si soare, excelent, apoi trage o ploaie de ne satura. Oare august va fi mai uscat?Sau tot tropical??? ???

Si ce e asa rau?
Abia scapi de udat plantele.

penelopa

'Neaţaaa!
Băi, Simo, ce crezi tu, că-i mai uşor să jumuleşti la buruieni??? ;)

einsteinitza

E rau ca e foarte multa umezeala in sol.Ploua torential cateva ore, si nu apuca ziua sa se usuce pamantul. Chiar si in casa e un aer umed cumva, ciudat.
Interesant este ca nu a aparut patarea neagra decat in cateva puncte, la trandafirii mai sensibili.. Ciudat, pentru asa umiditate mare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

simonaelena

Mie in perioada aia ploioasa mi-a aparut fainarea la trandafiri, de fapt am avut "bonus" la unul la ghiveci cumparat din Baumax si acum s-au umplut toti. Trebuie sa scap de ea, dar acum am o perioada ceva mai aglomerata si nu prea am timp de bibilit la plante

einsteinitza

Din fericire eu am cam scapt de plivitul buruienilor, mai apar ceva in zonele chiar de langa trandafiri, dar minime. Acum imi dau seama ce buni sunt arbustii grupati. +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Buna dimineata! Imi amintesc ca in copilarie/adolescenta vara, la 2-3 zile, ploua cu galeata. Si atunci erau temperaturi de 30 grade. Partea rea este ca acum ploua prea mult, cantitatile de apa sunt imense.
Es, la mine in gradina e uscat pamantul. Absoarbe imediat toata apa.

einsteinitza

Ieri am fost la niste prieteni din vecini, care au si ei o casuta de vacanta aici, absolut intamplator, suntem  prieteni buni de 25 ani. :D :D
Au cumparat un balansoar, i-am ajutat la montat pe deal, sub pruni.Pana am terminat era o mare de noroi, cum umblasem pe acolo, desi e iarba de pasune, nu e amenajata de ei, asa era pe panta. A trebuit sa mutam locul cand am terminat, altfel se balansau in noroi. ::)
Aici caldura e mare, dar nu caniculara, nu se usuca asa repede.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

neata . sunt suparata rau un verisor al fetelor s-a spinzurat a fost cu Vas de la gradinita pina la liceu .

vernil

Doamne, cate nenorociri ... acum, cand incep sa se acuze cei din familia Madalinei, mi se face asa mila de ea, incep sa inteleg zbucuiumul prin care a trecut.

penelopa

Ce e foarte dureros, e  că cei mai mulţi care renunţă la viaţă sunt ......... tineri  >:(
Îmi pare rău, Geodezia şi,  de fiecare dată când aud de aşa ceva, mă întristez. >:(

vernil

Buna dimineata! Aveti grija ca reincep vijeliile si ploile abundente. Maine vor cuprinde intreaga tara, deocamdata sunt pe jumatatea vestica.

einsteinitza

V-am spus eu, oare cand se termina???...
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ati

Buna ziua tuturori
Am ajuns cu bine aici an italia si saptamana viitoare sper ca si ne apucam de lucru

Cum voi avea un pic de timp va voi relata pana atunci va pup pe toti  :)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vernil

Ati, sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bine pentru tine si familia ta! Ma bucur ca ai dat un semn de viata.  +hug

sicamin

Ati ,iti doresc mult sa iti indeplinesti dorintele si sa te realizezi impreuna cu familia,in noua "locatie" aleasa de voi. +apl

geodezia

bag seama lumea este in relache azi nu se uita nimeni la calculator sau sunt defecte retelele dupa vijeliile de azi noapte ? LA noi a fost muma de furtuna si a plouat super s-a intyrerupt lumina vreo 5 ore acum e bine nu mai e asa cald si au zis ca ploua iar cei de la meteo ar fi bine ca ploicele din alea de citeva minute erau numai mana .

einsteinitza

Lumea e prin gradina,ca e de munca, si avem cat incape de facut.Seara se mai aglomereaza, desi cred ca toata lumea e franta dupa o serie de ordine printre flori.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

La noi a plouat bine ,si nu a lipsit nici furtuna ,asa ca vrand -nevrand ,m-am odihnit ,bineinteles pigulind la plantele de interior  +dns .

Ionela

Buna dimineata si bine v-am regasit :-* :-* :-*

Am mult de citit, dupa 8 zle in afara... netului (voiam sa spun timpului si spatiului!).

Ma bucur, Ati, ca ai ajuns cu bine si sper sa-ti mearga din plin in Italia.  :-* :-* :-*

Geodezia, sincere condoleante :( :( :( Pe 22 seara am trait cosmarul vietii mele... Un vecin si-a ucis sotia cu furca sub ochii fiicei si ai nepotelului... Nu s-a mai putut face nimc pentru ea. N-am putut decat sa sun la 112... desi in acele momente ea deja trecuse dincolo, saracuta :( Nu mi-am imaginat vreodata ca as putea asista la asa ceva.

Madalina Manole.. se rasuceste in groapa, saracuta :o Eu cred ca partintii ei nu au iubit-o niciodata, iar acum lupta sa ramana cu tot ce i-a apartinut Madalinei. Averea ii motiveaza, nicidecum iubirea fata de nepot.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

edita

Buna dimineata.Se pare ca azi avem parte din nou de nori si ploaie.Sa speram ca fara vijelii,gladiolele mele nu au avut tutori si sunt toate pe jos  >:(.O zi buna va doresc.

einsteinitza

Pacat de ele, pune-le in vaza, vor avea flori frumoase mult timp.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro