Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: simonaelena on August 06, 2010, 10:01:43 AM
Am dat vreo doua ture pe aici si n-am avut ce sa citesc.
Asa ca sparg io gheata pe ziua de azi:

Neata doamnelor si fuga-fuguta la cafea! Ce, daca e sarbatoare trageti chiulul? Eu cu ce ma delectez cand "fur" cateva minute de pauza?
........ cu  amintirile te poţi delecta, tu! ;) Adicălea, ia mai reciteşte matale  de la începuturile frumoase ale comuniunii noastre!!! ;D

simonaelena

Vrei sa cad in butoiul cu melancolie? Daca imi rup una-alta?

geodezia

neata ce sa stati ca pe mine ma napadesc buruienile si doar am stropit . imi facui curat in spatele casii ca tabarisera si ma uitai azi dimineta la varza pe care o usurasem saptamina trecuta de buruieni si acu e plina iar la fel si ardei doamne si am mai si stropit anul asta de 2 ori cu glifortim si degeaba mai car si cite 2 cearsafuri pe zii de buruieni si degeaba . pina la urma cred ca bag cositoarea ca nu se mai poate m-am deselat de sira spinarii zilele astea
ploua si pe urma cresc in draci buruienile daca ar creste asa si legumele ar fi super da le sapi le bibilicesti si tot buurienile frumoase parca buruienile le-as sapa nu legumele

penelopa

'Neaţa, Geodezia! Da' ce scumpă ai devenit la vorbă!!!  ;)  Unde ţi-e logoreea care ne binedispunea de fiecare dată??? ;D

geodezia

n-auzi ca am tabarit cu caratul la buruieni si nu mai ies de la cusut ca m-am apucat de un  goblen mare de 70 cm se cheama Tapiserie egipteana si sunt concentrata  pe ea .am vut si calculatoarele duse acu l-a facut Rontzi pe al ei si mai apuc si eu rind reparai telefonul ca daduse Fritzi cu el jos si era mortua est si ma cam invirt pe linga niste brugmansii le tot mut de colo colo ca de atita soare trebuie sa le adapostesc ca le bate soarele si nu prea imi convine mie cum arata .am avut puse in butoaie mai mici niste hibi rosu dublu si unul simpli si cu curatenia asta asa de zii offday mutai buturoaiele de ma doare salteata de numai pot isi mutase cartierul general Rontzi la porci in deal asta a presupus mutatul mesei si scaunelor si acu adule innapoi da singura ca donsoara acu e pe distractie imi posei si umbreluta matusa e suparata ca ii da atacu unchiu la marut nepoata pleca cu vara-mea la tg jiu la cumparaturi ca de odata vine muma din Italia acasa  si [isoil arsunica e numai prin picioarele mele sa il iau in brate ca l-am invata cu narav si la 2 ore trebe sa ii dau de mincare .asa ca cu atita treaba ramase patu nefacut
ma duc sa fac ceva de mincare ca acu dau navala turcii la masa

doina

"neata buna tuturor .
Sa aveti un weekend placut .

sicamin

Buna dimineata! A plouat toata noaptea si acum a iesit soarele . Sper sa se mai zvinte pamantul pana dupa masa ,altfel le voi da cizme la fete ,dupa masa camnd vin sa vada gradina  :D :D ;)
Sa aveti un we. placut

gabi_gabriella

Buna dimineata ! Si la; noi a plouat azinoapte , dar acum e soare
Sica, distractie palcuta cu fetele !!!

einsteinitza

Buna dimineata, aici nu a plouat si se intrevede caldura mare. Slanicul e plin, nu voi cobora azi in centru,ca e ca la manifestatie. Stau inchisa in curte la umbra.Sper sa rezistati zilei de azi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

neatza, o fuga pe acasa , va lecturez un pic si inapoi la gradina !!!

gabi_gabriella

Buna dimineata ! Iar a plouat noaptea si acum e un soare in pacla
O duminica frumoasa sa aveti !!

sicamin

Buna dimineata! la noi n-a plouat si deja este o zapusealaaaa  +ham
Odupamasa placuta va doresc si eu!

penelopa

Deci, după masă vă citesc şi eu că n-am mai putut sta afară! :( M-am încăpăţânat să ud toţi pomii fructiferi tineri şi arbuştii fructiferi, şi grădina de legume şi aia aromatică iar acum m-a luat durerea de cap.  Cred că am făcut insolaţie! :(

sicamin

Pene ,bine ai facut ca ai intrat in casa ,ca pe caldura asta nu e bine nici pentru plante sa fie udate.
Eu am scapat de udat vreo cateva zile ca vineri a plouat asa mult ,ca ieri inca era noroi cand au fost fetele la mine  :D

einsteinitza

Pune repede o compresa rece si stai la intuneric, sa nu iti fie mai rau.Incepe o saptamana caniculara. +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

of vremea asta sa mai stea un pic din plouat ca m-am saturat

vernil

Quote from: geodezia on August 08, 2010, 06:09:29 PM
of vremea asta sa mai stea un pic din plouat ca m-am saturat

Trimite la noi, Geo, ca daca ai locui acum, cateva zile in Bucuresti, ai merge pe jos pana la tine acasa, numai sa scapi de aici  8)

Ionela

Buna dimineata!!

Cu chiu cu vai ajung pe forum... Sa aveti o saptamana cat mai buna! +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

edita

Buna dimineata.La Valcea a dat piatra  >:( si gradina e ravasita rau.Adio fructe sanatoase  :( Sa aveti parte de o zi cat mai buna.

einsteinitza

Daca sunt mari, nu au mai fost afectate, s-ar putea totusi sa ia noroc.
Neataaaaaa
Vorba lui Costi ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

adrianam

Buna dimineata!
La Craiova se anunta o vreme frumoasa, dar nu as refuza o ploaie scurta dupa-amiaza, asa cum au fost saptamana trecuta!
Am scapat de udat, fiind ocupata cu santierul din casa, dar buruienile ma depasesc in inaltime in unele locuri!

geodezia

neata .e rau si caldura mare ma ca la voi la bucale asa e da parca la tv zicea ca v-a plouat si pe voi .adevarul ca la voi acolo e infernul pe pamint mie asa mi se pare .cind ajung la capitala nu stiu cum sa ma intorc acasa mai repede mi se pare ca imi intra tot aerul ala poluat in fiecare por din piele si plaminiii mi-i simt asficsiati abia cind ajung la Vilcea imi revin
m-au lasat si azi noapte ploile de pot cosii si eu un pic si sa mai string finul pentru iarna ca  de cu zilele trecute incepuse sa mucegaiasca  noroc ca a fost ieri  cald de s-a uscat
acu pot intra iar cu curaj in gradina azi dimineata mai sapai o tira castravetii si mai jumulii iarba din ardei .rectific s-au dezvoltata frumos ardeii cu ploile astea si sunt plini si ei si vinetele de legume .sper sa se coaca mai repede si rosiile ca au inceput sa se  maneasca .pacat de ele ca erau babane

penelopa

Se pare că, în ultima vreme, sunt "oama" care aduce ploaia! ;D  De câte ori mă strofoc să ud tot ce-i viu prin grădină,  seara vine ploaia. ;D
Uite-aşa, la  12,30 noaptea, turna cu găleata, tuna şi trăsnea, fulgera şi vâjâia vântul din toate părţile, iar apa curgea prin toate părţile   :( ..... inclusiv în casă. :(  Mi-a trecut şi insolaţia şi cheful de grădinărit şi pofta de udat, numai somnul nu mi-a trecut până la ora asta! >:D

vernil

pe mine ma trimit vecinii sa pun furtunu', zic ei ca la cateva ore incepe ploaia  :D Normal ca aseara am udat gradinile cu furtunul (ca le mai ud si cu galetusa ...). Ma primesti in clubul oamelor, Cloanto ?

penelopa

Binenţeles! Ne facem o gaşcă care aduce ploaia la comandă şi .......... contra cost, nu? (facem şi noi un ban cinstit pe vremurile astea de restrişte  >:D)