Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Peneeee ,alunga-i cu maturoiul tau  :D :D :D .
Desi a plouat, si dimineata a fost racoare,acum e o zapusealaaaa  +ham

gabi_gabriella

In sfarsit un pic de ploaie !! S-a mai curatit atmosferea si acum e chiar racoare , dar ce bine e  +apl  +apl  +apl

einsteinitza

Oricum, bucurati-va ,ca de saptamana viitoare iar incepe canicula. +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

riana

Buna dimineata la toata lumea!!! va doresc o zi cat mai frumoasa

einsteinitza

Buna dimineata, azi e racoare.
+dns
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Buna dimineata !
E racoare si bine , azi'noapte a plouat putin dar se intrevede tot o zi calduroasa .

penelopa

Bună dimineaţa! Acum  e frig, brrr, brr!  ;D
Vorba aia: "Şi-aşa-i bine, şi-aşa-i bine,
                   Cum o dai, ca draku' vine".

riana

si la mine e destul de frig. sper sa se mai incalzeasca pana imi termin cafeluta

simonaelena

Neata!
Se vede ca v-ati obisnuit cu canicula  :D La mine e bine, nu e frig deloc.
O zi faina sa aveti!

sicamin

Buna dimineata!
Pana a terminat Riana cafeaua ,a venit intradevar caldura ,dar suportabila  +dns

riana

asa este Sicamin e placut afara

adrianam

Buna dimineata, asa mai pe la pranz!  ;D
Eu sunt tot cu cana de ceai in fata!  :D
S-a mai racorit si pe la noi, dar soarele straluceste pe cer, cred ca iar va fi canicula!

sicamin

Gata cu racoarea ! Iar e caldura mare desi ar fi trebuit dupa Sf.Marie sa vina mai multa racoare.  +ham

geodezia

e bine acum da mai incolo cald

adrianam

La noi au fost 16 grC azi noapte- s-a racorit bine.  ;)
Acum e soare si frumos dar sper sa nu mai fie canicula!

vernil

Buna dimineata! Ce bine e acum afara, nu mai are atata putere soarele, stam in "foc" 4-5 ore/zi ! Boierie! +hug

costieanuconstantin

buna dimineata,
azi o luam catinel catre cluj,mergem sa ne dantuim un pic,fiul meu cel mare  e NASH MARE  pe acolo !!!! :) :-*

penelopa

Costeo, te cam ţii de petreceri când ai atâta treabă la moşie!!! ;D
ps. Te invidiez pentru viaţa de "nomad" de la moşie! :)

costieanuconstantin


adrianam

Buna dimineata! Eu sunt la al treile a ceai! Trebuie sa-mi scada colesterolul ca mi-a iesit pentru al treilea an la rand foarte mare- 260 a iesit acum.
Noi plecam   catre Campina, la o matusa care are o gradina la baza Muscelului! :)
De luni iar la servici!

vernil

Buna dimineata! E asa bine ca incepe sa fie racoare dimineata si seara! +hug

doina

Buna ziua !
Cam tarziu am ajuns pe aici dar am o portie de zacusca de facut si m-am ocupat de ea de dimineata pe racoare .
Azi dimineata erau 24 grade la mine in in casa  ;D , peste zi se va ma i incalzi dar nu cred ca mai ajunge la 30 cat am avut zilele trecute .

geodezia

am facut si zacusca si fasole batuta la borcan si rosii de 3 feluri acu fierb niste chetchap sa vad cum imi iese .

einsteinitza

Deci mkncesti la greu. Eu nu am facut decat rosii uscate la soare deocamdata, de conserve de obicei ma apuc la inceput de septembrie.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Eu am pus castravetii (otet) si ardei capia copti ... ca e bataie pe ei. Am pregatit si o parte din ingredientele pentru zacusca, ca pregatesc cantitati industriale. Sunt si eu "capie" de atata copt ...