Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Pene ,Geodezia e cam ocupata ,ca o pregateste pe Rontzi sa o aduca la Timisoara si sa o instaleze la camin,asa ca joi ma "consiliaza" pe mine  ;) ,Numai voi sa va intalniti ? :D

Rux

Mai cind ziceati ca-i intilnirea ? Am inteles ca-i in Bucuresti ,asa -i ?


La multi Ani pentru Mariane si Mariani !

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Quote from: Rux on September 08, 2010, 07:54:32 AM
Mai cind ziceati ca-i intilnirea ? Am inteles ca-i in Bucuresti ,asa -i ?


La multi Ani pentru Mariane si Mariani !
'Neaţa şi La mulţi ani măriilor şi Mărinilor şi din partea mea! :-*
Da, Rux,  ne întâlnim sâmbătă la GetaV în Bucureşti - cartierul Militari.  :)  (Citeşte topicul de Întâlniri )

geodezia

La mult ani Marii Mariuci si Mariane
azi se anunta o zi calduraosa 31 de grade ca incepuse sa se strimbe urit de tot la noi toamna asta

Mihai

Buna dimineata!
La multi ani tuturor celor ce poarta numele de Maria si Marian!!!

sicamin

Buna dimineata! Sa aveti o zi calduroasa si placuta!
Mariilor  si Marianelor  sa petreceti cu drag ziua onomastica !

Pufa

Buna dimineata
Afara este foarte frig :( :'(
Va invit la o cafeluta fierbinte,ca sa  ne incalzim +dns

sicamin

Buna dimineata !
Multumesc Pufa ,pentru cafea ! Pica bine ,mai ales ca si la noi a plouat azi noapte si e rece tare.

penelopa

Hai, să sparg eu "frigul" în dimineaţa asta cu ............ "Bună diminneaţa"! ;)
La noi, de 3 zile'ncoace, frigul nu ne mai dă pace! :(
Fiindcă nu vreau să-i dau satisfacţie,  azi am venit la serviciu în jachetă şi cu picioarele goale în sandale. ;D >:D

Ionela

Buna dimineata!!

"Si toamna si iarna/ Coboar-amandoua..." Cam asa stau lucrurile la Iasi >:(. Pene, esti o viteaza! +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Buna dimineata.


Ieri am fost si eu la o lansare de carte in sandale.Mi-au cam inghetat degetele pana la eveniment, ca am parcat departe.+ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata!
Ploua si iar ploua  :'(  ,de umblat in sandale ,nici vorba .Am trecut la adidasi si la jacheta  ;D .

Mihai


costieanuconstantin

in picioarele goale in sandale !!! ??? asta ca sa simtiti mai bine talpa tarii  ;) :D
si la noi la gradina e un frig noaptea - cam 3-4 grade - dimineata e o roua consistenta si rece , am incercat  in vreo doua dimineti sa umblu in picioarele goale prin iarba dar, nu era chiar tentant , ma astept in fiecare dimineata sa cada bruma ,rosiile mele abia acum produc ce trebuia sa produca prin iunie-iulie :'( :-*

sicamin

Costi ,si rosiile mele abia acum incep sa se coaca  :D ,daca mai apuca. Voi avea un vagon de gogonele  :D ,tocmai cand m-am hotarat sa nu mai pun la murat  +ham . Cele care incep un pic sa se roseasca ,le voi rupe si infasura in ziare,dupa care le pun in cutii.Se vor coace si de Craciun voi avea rosii  +dns +dns +dns .

einsteinitza

De ce sa nu pui la murat??? ???Gogonele cu struguri mere,conopida gutui usturoi, e ceva grozav.Mmm,ce parfumuri amestecate......
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

si noi am pus asa ceva in tinerete ,dar acu' sanatatea nu ne mai permite sa mancam cam ce am vrea in exces !!! >:(

einsteinitza

Muraturile in sare sunt un lucru extrem de sanatos, datorita B-urilor din procesul de fermentare. Ca sa nu vorbim de faptul ca mananci legume.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

muraturile contin f. multa sare si ac. lactic ,ceea ce pt unele probleme de sanatate nu prea e indicat  >:( :'(

Ionela

Buna dimineata!  +hug

Muraturile pot suplini carenta vitaminica din timpul sezonului rece. Cel putin teoretic. Daca problemele de sanatate nu permit consumul lor, sunt necesare alte surse.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Mihai

Buna dimineata ,asa mai spre ora 12 +hug

Pufa

Buna ziua :)
Cica astazi am inceput clasa a 11 a :'(

Mihai

Mama,cat entuziasm se deduce din ce ai scris...........
Eu zic sa te bucuri de anii petrecuti la scoala,ca pe urma intervin altele.Nu cred ca vrei sa le enumar ;)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro