Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

simonaelena

Faci ce fac eu, adica te antrenezi, pe mine ce crezi ca ma asteapta din toamna?


flordel

Copii trebuie iubiti, dar lasati in pace...Eu am 3.

vikcelmic

Felicitari, sa-ti traiasca! Asta imi spun si eu. Inainte sa incep serviciul, am stat numai eu cu el (si tata, bineinteles, dar ca tata ;D, sa ma ierte domnii), nu credeam ca o sa stea cu bona. Si am avut surpriza sa DA. Nu am avut niciun fel de problema, nu a plans, etc. Eram fericita, dar parca eram putin invidioasa. Asa zic acum ca nu va sta la gradi. Imi dau seama ca trebuie sa invete sa se descurce singur. Va dati seama ce soacra o sa fiu? >:D

flordel

Nici nu vreau sa ma gandesc! :o
Ce bine, baiatul tau e prea mic prea a fi luat in calcul (de catre fetele mele evident)! ;D

vikcelmic

 ;D Sper sa nu-mi ia Dumnezeu mintile (daca n-o fi facut-o deja) si sa fiu genul acela de soacra.  +ham

Ionela

Quote from: simonaelena on January 10, 2011, 09:11:36 PM
Pai de aia am eu numai un copil, ca sa stiu incotro s-o iau  :D  Abia astept sa vad pe unde o va duce soarta....


Oooooof, chiar nu astept asta... sa plece si sa-mi pierd tot rostul :'(

Eu sunt mai psihopata.... ma si imaginez cu sabia de la Ati (una dintre ele) in mana, spariind de moarte pretendentii...
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vikcelmic

Eu nu te vad asa, asa suntem noi sagetatorii, dam mult din gura, dar fondul e bun.
Deci , notati si modesta, da? :D

Carina

Si eu sunt sagetatoare da incerc sa nu-mi sufoc copiii din prea multa dragoste, cred ca daca mie nu mi-a placut sa stau sub fustele mamei nici copiilor mei nu le place.
Asa ca liberi sa fie (in niste limite, bineinteles  :) )

penelopa

Adevăraţii săgetători gândesc precul Carina .... vă spune o altă săgetătoare cu experienţă! ;)

Ionela

 :D :D :D
Buna dimineataaaa!
Sagetatoarele mele, eu am ascendentul in Scorpion si vad ca incepe sa se manifeste... brrrrrr! >:D Cred ca nu mai sunt sagetatoare veritabila >:( -  am dat arcul si sagetile pe sabie. +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

ati

Buna Dimineata Tuturorii
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/


geodezia

Buna mai la amiaza . Ia taceti din  gura ca habar nu avet  ce spuneti. cind mi-a batut-o unu pe a mare intr-a 8a i-am tras muma de chelfaneala de am ajuns la proces . ca adormitele alea de profe stateau si beau tutun  si cofee si ala mi-a batut fata de i-a intors degetele . i se umflase fetii mina cit butoiu . si mai avea 2 luni pina la examene . pe urma venea ala pe la poarta sa ma duc sa intervin pentru el si pentru nevasta-sa pe la director . acu eu le-am zis , muma va  luati cu cine vreti da la mine sa nu veniti sa imi spuenti ca va bate ca salut il paste coada toporului pe partea cu lama . in tinerete am fost la aruncarea greutatii si a ciocanului si am o raza de actiune de 15 metri asa cu usurica la sacure asa ca sa nu se joace ginerii cu mine ca nu stiu pe unde scot camasa . le accept orice pina la am bate fetele mele .pina aici ca ii gasete cel cu coarne repede 

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Păi, vezi, Geo??? .. de aia ţi-a bătut-o, că n-ai lăsat-o să se descurce singură. :P
Eu, în clasa I băteam toţi băieţii care mă supărau.  >:D Aproape zilnic venea câte un părinte la poarta casei să se plângă la taică-miu că le-am caftit podoaba. :D În clasa a 6-a m-am bătut cu 2 băieţi odată,  cu restul clasei pe post de galerie. Când am simţit că pierd teren, am fugit în cancelarie să-i pârăsc. >:D

vikcelmic

Sa stii Pene ca si eu am fost baiata lu' tata, (ca el nu mai este acum printre noi), el si-a dorit, ca multi alti barbati, un baiat. Si asa am fost eu, nu mai baietoasa, dar si cu apucaturi de barbat.  ;D. Ma refer la mesterit una, alta, sa nu credeti altceva. Si cred ca aceasta latura a mea este prelungita oarecum asupra copilului meu, care mic fiind, pare fara ajutor. Si mai cred ca inconstient, asta vine si dintr-o teama ca baiatul meu sa nu pateasca nimic, pentru ca mi s-a mai intamplat o data in viata.  :'(

penelopa

Vik, cu cât cocoloşiţi mai mult un copil, cu atât devine mai vulnerabil iar când se face mare nu va şti să se descurce singur.
Eu sunt primul copil din 4, cu 2 fraţi după mine, soră-mea  venind după 12 ani. Deci, am copilărit cu fraţii şi tovarăşii lor de joacă. Bunici n-am avut (amândoi părinţii fiind orfani) şi rămâneam singuri acasă cu zilele. Am învăţat singuri să ne descurcăm, să ne apărăm etc. În şcoala primară, când veneam acasă cu carnetele de note să le semneze  părinţii, tata zice să le semnăm noi că doar nu pentru el învăţăm.

vikcelmic

Eu stiu asta teoretic, dar ce sa fac daca practica ne omoara? Acuma scriu si eu ce gandesc si ce simt, poate n-oi pune chiar in practica, ca ma duce familia la nebuni. ;D

einsteinitza

Eu sunt tot pe linia lui Pene, acelasi lucru gandesc, dar bineinteles, ca parinte sa ai un ochi si in ceafa. ;D
Hai sa spun putin mai brutal, dar eu zic real. Cocolosirea copilului si protectia lui, in loc sa il lasi sa se dea cu capul, foloseste doar parintelui respectiv, este egoismul lui in relatia cu copilul. Parintele vrea sa-l stie langa el, sa nu plece, sa il aiba alaturi, sa il vada, sa il pupe, sa ii dea mancarica buna. Copilul, daca parintii i-au dat siguranta ca are mereu unde sa se intoarca, atunci isi ia zborul, ca are asta in sange.Ii trebuie cuibul li, cu legile lui, cu intimitatile lu. Ii trebuie mai ales sa arate ce poate, ca sa capete incredere in el.
Egoismul asta parintesc nu e cu sens rau, dar este fix si simplu ceva ce satisface parintele, nu copilul neaparat.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel


penelopa

Ai perfectă dreptate,Es, cu cel de-al 3-lea ochi! :)
Avea taică-meu un oooochi  :o În adolescenţă, când mă întoarceam şi eu acasă cu vreun băiat, mai poposem în colţul cel mai intunecat al uliţei şi, când ne era lumea mai dragă, hop, apărea tata din întuneric şi-mi lua băiatul la întrebări : " Tu cine eşti... Al cui eşti... ce note ai la şcoală ... vezi, ai grijă de fata mea  ...  etc."", de-mi venea să intru în pământ de ruşine. :(

vikcelmic

Mai, voi incet, incet, mai un croseu, mai un upercut (a nu se intelege ca stapanesc vocabularul pugilistic si nu numai >:D ), ma bagarati in coltul ringului asteptand lovitura finala. Eu va dau dreptate, dar nu de alta dar vine barbata-miu care gandeste ca voi si poate ma arunca el la podea. :D

cristinaf

Asa mi-am cocolosit si eu baiatul cel mare, fiind si unicul pentru multi ani, iar acum, cand este intr-a zecea, m-am trezit ca-mi spune intr-o zi ca nu am procedat tocmai bine si ca trebuia sa-l fi lasat mai mult sa se descurce singur.

Ionela

Bine le mai ziceti voi! De atata cocolosit, a ajuns sa se urce in capul meu si sa imi spuna ca ea e stapana casei! Asa ca am dat militaria jos din pod.  ;D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8