Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

Ariciule  ai tu talentul de a strica cheful omului
Acu  e musai sa gaseasca Pene alt joc si abia abia se specializease in asta  ;D :D ;)

geodezia

da pina joi ni se sparg dintii in gura de facut atitea cuie . de ger .mi-au inghetat miinile pe clanta cind am iesit afara .BBBBBBBBRRRRRRR

sicamin

Buna dimineata !
Pana joi Ati traim cu speranta si cu gerul pe care il avem  +ham .
La noi ninge marunt,iar pomii arata splendit incarcati cu zapada.

einsteinitza

Lasa ca nu-i rau, mai mor bolile si daunatorii, ca plantele sunt invelite in zapada si sunt bine la caldurica.Asta-i iarna, asa spectacol nu vezi vara.Turturi, flori de gheata, case cu acoperisuri ordonate , nu toate vechiturile si dezlanarile.Ca sa nu vorbesc ce bine arata acum gradinile sub zapada.Nu vezi borcane prin straturi, bete aruncate ici colo, jardiniere jalnice cu uscaturi in ele, depozite de tot felul stranse in coltul casei, mizeria caracteristica gradinilor aglomerate si dezordonate. Totul e alb si sclipeste.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Frumos intradevar dar si cand ne-o veni factura la gaze! Ca pe gerurile astea la aia ma gandesc.

geodezia

aoleo muica parca suntem la polu nord . ce facu astia inversara globu pamintesc ca m-am saturat zilele astea de frig . ma intreb aia in Siberia saraci ca la ei e tot anu asa ce or face . de ce nu pleaca in zone mai calde ca eu as pleca daca ar fi asa la noi .

sicamin

Buna si frumoasa dimineata ! :D Unde e caldura ,care s-a tot anuntat ? ;D
Tot frig e si la noi si ma gandesc si eu ca Flordel ,cat am sa platesc gazele iarna asta  +hypno .

gentiana

Io-s posesoare noua de gaze si am tendinta sa ma rasfat..mi-e groaza daca liberalizeaza si pretul la gaze

einsteinitza

Buna dimineata, nu-i nimeni pe aici, desi avem noutati pe forum. Am primit emoticoane noi! :-bd
E greu cand gradinile sunt sub zapada si suntem obligati doar sa planuim. Si am la planuuuuuuri......Ma mananca palmele!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Zi-ne un plan macar, sa avem ce discuta (ca la Mihai in gradina), sa "ne dam cu parerea".  ;;)

sicamin

Buna dimineata ,mai spre pranz  :D .Azi desi e frig afara ,plec sa ma intalnesc la un ceai, cu fetele  ;)

geodezia

waw am fost la tg jiu si mi-au inghtat toate cele cind am revenit matusa imi zicea peste gard ca termometrul arata la ora 10 minus 15 grade . auuuuu fac precum lupii de frig

GetaV


sicamin

Gata si pozele (cateva).
Ceaiul a fost super,fetele dragute ,asa ca am stat un pic la taclale.
http://s811.photobucket.com/albums/zz35/minescun/flori%202010/La%20un%20ceai/

stefana

Sica, a fost si Silvia la intalnire? Ce mai face?
Imi pare bine ca le-am revazut pe Johanna si Diana , le imbratisez de la distanta  +hug

ati

Buna dimineata tuturori
Vam vazut la antalnire cred ca era super :-bd
Nu ar stica sa mai fie si la mine mai ancolo cam prin iunie cred ca am putea organiza una si an Satu Mare  ce ziceti ?
Sper ca voi rezista pana atunci ca ma-m cam speriat ca de vreo 3 zile tot cand ma trezesc dimineata observ ca ami curgea un pic de sange din nas  oare numai din cauza tensiuni prea mari sau si altceva ar fii ca an rest ma simt super bine .
Poate si stresul sau poate si cei 100 kg de care ancerc sa ma scap si merge foarte greu  na da ma straduiesc.
Sa aveti o zi cat mai faina
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

ce zi faina Ati  ca iar fuse -15 grade afara . mi-au ramas de aseara de la intins citeva halate de baie  si le-am intins az dimineata la ora 8 mi se lipisera destele de halate si au inghetat la nici 1 minut dupa ce le-am pus pe culme . aseara nu am mai intins ca tot asa dupa ce am pus cearsafurle pe culme imi inghetasera si destele si suflarea si tot brrrrrrr

sicamin

Stefana,da a fost si Silvia de la Orastie .Va imbratiseaza pe toti(toate) si va transmite sanatate.

flordel

Ati, sa te duci la doctor, nu lasa treaba asta asa. Poate fi tensiune, dar poate fi si altceva. Trebuie sa-ti faci niste analize.
Te rog du-te la doctor...

penelopa

Chiar aşa, Ati! Fă-te bine că eu vin  la tine (la întâlnire) şi dacă ai fi la Polul Nord  ;)

gabriela jalba

Quote from: ati on February 04, 2011, 09:11:51 AM
Buna dimineata tuturori
Vam vazut la antalnire cred ca era super :-bd
Nu ar stica sa mai fie si la mine mai ancolo cam prin iunie cred ca am putea organiza una si an Satu Mare  ce ziceti ?
Sper ca voi rezista pana atunci ca ma-m cam speriat ca de vreo 3 zile tot cand ma trezesc dimineata observ ca ami curgea un pic de sange din nas  oare numai din cauza tensiuni prea mari sau si altceva ar fii ca an rest ma simt super bine .
Poate si stresul sau poate si cei 100 kg de care ancerc sa ma scap si merge foarte greu  na da ma straduiesc.
Sa aveti o zi cat mai faina
Ati,mergi musai la doctor;nu-i a joaca !!! Nu vreau sa te sperii(e bine ca se elibereaza tensiunea din vasele de singe), dar nu-i semn bun. Apoi......de vreo 2 ani te tot amenint ca vin sa-ti gust gulasul   ;)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Quote from: ati on February 04, 2011, 09:11:51 AM
intalnire... sa mai fie si la mine mai ancolo cam prin iunie cred ca am putea organiza una si an Satu Mare  ce ziceti ?
Woow, Ati, eu visez sa-ti vad pe viu plantele din 2006  ::), atunci cand a fost Myo si cu alte forumiste la tine in vizita  ;;)

penelopa

Bună ziua în loc de Bună dimineaţa  :D ... că eu mi-o petrec (ziua ) la serviciu  >:( (de aia sunt călare pe forum acum  =))), iar ieri am plecat de la serviciu la orele 22,00  :(

flordel


sicamin

Buna ziuaaaaa :D E un soare la noi de zici ca e primavara .A inceput sa se topeasca si zapada .
Pene  ai program prelungit ? I-mi pare rau pentru tine ca trebuie sa lucrezi asa tarziu  >:(