Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Daca vreti sa va invesiliti putin, puteti citi din NOCTURNA de la pag. 19, cu dedicatii, in versuri, pentru Sf. Valentin!!! ;)
Doamne, ce ne mai distram pe atunci!!! :D

einsteinitza

Si tocmai pentru ca te pazeste se intampla, stiu +rsp
Parca iti pierzi dexteritatile, daca te pazesti mereu. ;) ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ati

Lasa Pene ca me mi frica putin dar tot eu sunt  :-bd
na acum sosisi acasa de la chec cam devreme este drept dar lumea maine merge la lucru nu ca uni  +dns
Nopate buna tuturori maine vin cu poze
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

trandafira

Buna dimineata, masinile de deszapezit sunt foarte harnice, dar cu zgomot. 

penelopa

Buna ziua!
As putea zice ca lucrurile incep sa intre pe fagasul lor normal!! ;)

flordel

La mine pe strada nu s-a curatat zapada, s-au facut sleauri adanci. Situatia este aceeasi si pe celelalte strazi alaturate, numai pe bulevard este bine.

Opal


ati

Buna ziua tuturori
Acum la noi ancepe sa faca de cap vremea ca ninge din plin si ancepe sa sufle si vantul si face ca zapada sa se tulbure este fain cel putin mie ami place .
La noi cred ca cei de la drumuri nu se anghesuie la dezapezit au zis ca mai bine asteapta primavara ca atunci si asa va dispare zapada +dns
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

claude

Ningeee...si e viscoooool... +ham  Ma duc sa-mi aduc lopata-n casa, ca cine stie ce-o fi si sa nu ma trezesc inzapezita-n casa  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Iaaaaaaaaar???? Aoleo, nu mai trece???

einsteinitza

Claude, ai grija, sa nu te sui acum pe scara! :D ;D ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sicamin

Si la noi ninge dar e si viscol. Degeaba dam zapada ca in cateva minute se depune iar. :o

penelopa

Le-am gonit noi la voi  :P... ca noua ne-au ajuns!!  ;D

sicamin

Si noi la cine sa mai trimitem zapada ,ca e peste tot? +ham
Azi dupa masa ,am innotat prin nameti ,sa ajung la medic ,ca eram programata si dadusem si tel. sa vad daca vine medicul.Dupa ce m-a asigurat ca medicul e "pe drum" si sa vin cat mai repede,am stat 3 ore si nu a mai aparut (din cauza viscolului), asa ca m-a reprogramat  :-\

anasstasia


Carina

Sica trimite la noi zapada. Nu stiu cum se face dar aici a nins destul de putin iarna asta.

anasstasia

Hahaha, asta-i buna! Exista o zona in tara unde nu a nins destul?? Nu credeam sa-si mai doreasca cineva zapada... :P

einsteinitza

Lasa ca inteleg ca vine acum zapada si la voi, pana sus! +ham :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

La mine e bine, pana la urma aseara tarziu vantul s-a oprit si a nins linistit, nici nu a nins mult, doar 10 cm, acum fulguie rar si soarele straluceste in spatele norilor asa ca afara e o lumina ireala, nu poti tine ochii deschisi
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

adrianam

La Craiova sunt 2 gr.
Ieri, cand am plecat de la servici, a trebuit sa traversez multe zone in care apa era pana la glezna!  :'(
Sper sa tina mai mult timp temperaturile mai scazute, sa nu se topeasca toata zapada asa repede!

trandafira

Nu va suparati ca amintesc faptul ca sambata este Pomenirea.M-a sunat aseara o cunostinta si mi-a spus, altfel... mama ar fi asteptat in zadar si ar fi spus tatalui meu:Fata noastra nu ne-a dat nimic !

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel


claude

Astia din ce calendar is?  ;D  Sau nu-i din calendarul ortodox ci e o traditie? Eu sunt cam pe de laturi cu sarbatorile  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot