Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Si-a revenit Cloanta!  =)) E pe post de Calathea

claude

Eu nici la ora asta n-am inteles postarile alea de care zice Trandafiria, am tacut naibii din gura ca nu m-am prins daca cineva a fost sau nu jignit  ;D  


Vernilo, planta aia a ta ar fi bine sa se fereasca din calea mea cand sunt obligata sa ma trezesc cu noaptea-n cap, ca altfel nu ar mai avea ocazia sa se roage  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

trandafira

Claude, m-ai facut sa rad cu jignire sau nejignire. Problema este ca pe un forum trebuie sa ai grija  sa folosesti o exprimare agreata de toata lumea.

vernil

Quote from: claude on February 23, 2012, 09:08:14 PM
Vernilo, planta aia a ta ar fi bine sa se fereasca din calea mea cand sunt obligata sa ma trezesc cu noaptea-n cap, ca altfel nu ar mai avea ocazia sa se roage  ;D
Pai tu de ce crezi ca vreau s-o fac bucati ? Parol, mi-au trebuit cateva zile sa ma obisnuiesc cu ea langa mine. I-am gasit un loc pe masuta de langa fotoliul unde stau eu, cand privesc la TV sau scriu la calculator. Imagineaza-ti ca incepe sa-si miste frunzele inspre lumina calculatorului sau a televizorului  +ham

penelopa

Mai bine o arunci la mine, Claude, daca te impiedici de o asa planta  cu  tendinte ... religioase  ;D Poate ma invata sa ma rog si eu! ;)

claude

Brrrrrr.... :D  Imi dau seama ce senzatie e cand prinzi asa, cu coada ochiului, o miscare ce nu ar trebui  :D

Pene, si la ce-ti foloseste sa te rogi?  :D

In alta ordine de idei, fratilooor, la mine ningeeeeeee  +hypno  Eu cred ca ma duc cu capul, zau, m-am saturat de iarna  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vernil

Pai de ce te-ai saturat de iarna ? Ca la noi, in Ro, a venit de o luna. Atat. Si normal ar fi fost sa fie 3 luni. Oricum, maine e Dragobetele, asta inseamna ca primavara e la usa. CIne-i deschide ?  :D

penelopa

Ca sa nu ma doara si pe mine capul (si-asa ma resimt de aseara, cand m-am ridicat  cu capul direct in streasina casutei cateilor  ;D de-am vazut zapada verde   =)) ) plec la culcare  ;)

ps. Poate visez si vreun Dragobete  ;D

simonaelena

Quote from: penelopa on February 23, 2012, 09:15:28 PM
Mai bine o arunci la mine, Claude, daca te impiedici de o asa planta  cu  tendinte ... religioase  ;D Poate ma invata sa ma rog si eu! ;)

Auzi!
Cloanta sa se roage!  =)) =)) =))
Femeie, vrajitoarele si religia sunt paralele!

penelopa

Quote from: simonaelena on February 23, 2012, 09:26:35 PM
Quote from: penelopa on February 23, 2012, 09:15:28 PM
Mai bine o arunci la mine, Claude, daca te impiedici de o asa planta  cu  tendinte ... religioase  ;D Poate ma invata sa ma rog si eu! ;)

Auzi!
Cloanta sa se roage!  =)) =)) =))
Femeie, vrajitoarele si religia sunt paralele!
Aoleeeeu, am uitat!!!  =))

claude

Vernilo, eu din decembrie am fost plecata in niste munti unde era iarna clar, cu zapada si tot ce vrei si m-am intors la sfarsitul lui ianuarie, cand a venit iarna la noi, deci eu sunt cu sezonul complet, am tot dreptul sa plang dupa primavara  ;)

Pene draguto, da' cucui ti-a crescut?  :D  Nu rad de tine, dar fazele astea sunt hazlii, dupa ce constati ca personana in cauza nu s-a lovit prea rau. Noapte buna
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


flordel

Dragobetele ii un barbat sau ceva de genu'? ;D
Eu ma gandeam sa primesc vreun cadou... ???

penelopa

Dau o tuica fiarta, Simo, ca doar e (inca) iarna! :D

Claude, acum rad, dar aseara ma durea si maxilarul  ;D M-am frecat o ora pe cucui cu gheta, apoi cu un unguent de galbenele.
Si acum ma mai doare la pipait  ;D, dar mi-a ramas capul simetric  =))

penelopa

Quote from: flordel on February 23, 2012, 09:31:08 PM
Dragobetele ii un barbat sau ceva de genu'? ;D
Eu ma gandeam sa primesc vreun cadou... ???
Flor, barbat sa vad in vis, ca in realitate nu cred sa vad vreun cadou  ;D

claude

Pene, daca te-ai lovit asa rau poate ar trebui sa te vada vreun medic  ???     
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

In realitate eu vreau un cadou, nu un barbat, de aia intrebam... :D
Poate m-am lovit si eu candva la cap. =))

DanaT

Am intrat si eu pe aici si dupa ce m-ati facut sa salivez pe la retete am trecut sa va salut.
Pot sa spun ca eu vreau si visul si cadoul? Da' sa fie frumoase...

trandafira


einsteinitza

Ia uite cum am pierdut eu cadourile.....
Si, cum zice Dana si visele frumoase.Bun revenit Dana.


Vernil, asa e, iarna are 3 luni, dar deja sa stii ca si eu, care o iubesc, caut prin gradina semne de primavara.
In weekend clar ma apuc de rasaduri. Am in plan si sa incep ordinea la ghivece, si schimbat de pamant, ca nu mai am rabdare.
Ore nu pot primi cadou o sera? Cum sa visez chestia asta, imi pun  putin pamant sub perna?


www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu

Buna dimineata!
Rasadurile de rosii ies deja la mine...  :)

gabriela jalba

Buna dimineata !!!!
    Aseara pe la 10,ploua cu galeata.
Acum e soare si un aer de primavara. Sint 3 grade afara. Se anunta o zi calda. Totusi!!1 va mai fi frig,precis.
    Radu,viata lunga si rod bogat rosiilor tale !!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Ah, abia astept weekendul sa incep sa ma joc cu pamant ;D ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Te bagi la rasadnita ??? Mie mi-au incoltit si garofitele.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Norocoaselor ! Aici a fulguit  usor ... dar se anunta ceva grade peste 0 azi !
Ce sa zic :tuturor spor la ce si-a propus sa faca!

P.S. Pai da ,In ultimele doua postari   s-au intalnit doua femei  ceva de groaza (pentru mine) : una enciclopedie si una cu maini de aur !