Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Neata soare frumos am fost in vizita pe la Gabriela61 fetelor are multe muscate nici nu puteam sa ma uit atitea muscate .. multe muscate .. o femeie harnica mai harnica decit mine are multe muscate .. o fi zis saraca ce e cu asta de nu vorbeste stateam si ma uitam ca timpa la atitea muscate ziceai ca are sera de muscate .. muuuulllttte muscate

sicamin

Buna dimineata !
Geodezia ,tie care iti plac mult muscatele,cred ca ai fost uimita sa vezi ca si la altii le plac. :-bd Sigur Gabi va face schimb cu tine .
Eu am putut sa trec peste iarna doar cateva fire .
Inca stau si ma uit pe geam afara la gradina mea ,ca dupa toate problemele care le am ,am facut o viroza urata rau ,ca abia azi m-am ridicat din pat. :'(

geodezia

lasa Sica ca iti trimit iar si rasaduri si muscate nu e bai cum sa nu iti sarim in ajutor  +dns

sicamin

Multumesc  +hug :-* santeti dragute .Cand voi fi mai in putere ,voi striga dupa plantute. +rsp

geodezia


gabriela61

multumesc Es de explicatie pentru ca eu nu stiam ce e cu aceea banca de seminte.Nu vreau seminte ca am destule dar nu stiam ce e cu ea si e bine de stiut si cate o chestie de genul acesta mai ales ca vreau sa ma apuc mai serios de agricultura.Sa-mi trimiteti si o adresa va rog.
Geo draga tu tare ma lauzi dar nu-s asa de harnica precum spui tu numai ca eu am asa multe muscate pentru ca am asa multe balcoane si am considerat ca-s mai usor de ingrijit si casa cu ele arata plina si vesela. Sica o sa-ti trimitem .Eu plang dupa trandafirii mei care nu aveau nume dar erau frumosi si mari si acum arata ca niste jumulituri... :'(

geodezia

lasa ca se fac ei frumosi cind or inflori cu flori mari ... cind sunt multe creci dupa cite am inteles eu ... fac flori mici asa daca ai max 6 coarde sau creci fac flori mai mari mai frumoase

DanaT

Ei, buna dimineata la toata lumea. Sa aveti o zi faina si sa va pregatiti de un weekend si mai frumos.
Stiu ca intreba cineva pe la banca de seminte de fasolea indiana. E decorativa sa umple un gard spre exemplu, nu-i pretentioasa si nici invaziva (cum sunt zorelele spre exemplu). Cam asa arata cand e inflorita:

geodezia


gabriela jalba

E si parfumata si are si pastai de un grena-violet,o frumusete !!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

trandafira

Maine ma duc la Ronaland sa iau 200 panselute pentru prietena cu jardinierele si sa ma uit de clematite. Am mai luat de la dna Nicoleta 3 alpine si au crescut deja la 3 m. As mai lua si trandafiri, Auscot si Pomponella. Vreti sa ma uit de ceva special?

flordel

Eu nu, dar ia un creion si o hartie! ;D
Ce ti se pare interesant noteaza.

Radu

E seara dar tot aici postez (scuze, nu gasesc topicul cu tufanele  +ham)
Am o multime, albe. Trimit cu cea mai mare placere, lasati doar PM si... spuneti-mi cum sa le trimit. Le separ radacinile?

einsteinitza

Cu harletul, tai pur si simplu un capup, ca si cum ai scoate gazon. Nu e necesar sa le scoti intai.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu

Buna dimineata.
Multumesc, Es.

Spor, tuturor!  :-bd

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela61

buna dimineata.Multumesc pentru pozele cu fasolea indiana caci e tare frumoasa si-mi place si tot am eu de acoperit un zid si pana-mi creste trandafirul liana ea cred ca ma va ajuta.Super


trandafira

O veste proasta de cu dimineata:
Camere pe DN1 din nou!!!
1. "aproximativ" 59 de camere (nici politia n-a vrut sa spuna clar cate sunt) 
2. calcularea vitezei fara folosirea undelor radar (computerul imparte imaginea in mai multe perimetre si calculeaza viteza in functie de rapiditatea cu care treceti intr-unul in altul); uitati de detectoarele de radar !
3. identificarea numarului de inmatriculare chiar daca e plin de noroi sau a fost modificat (se folosesc niste filtre speciale)
4. posibilitatea urmaririi si calcularii vitezei de deplasare pe toata distanta pe care sunt camere (asa ca sa nu va ginditi ca puteti merge in fata camerelor cu 50 si intre ele cu 150)

claude

Siguuuuuur, nu cumva sa ajungem la destinatie azi, trebuie sa facem 5 zile pe drum, cu 50 la ora  >:(  S-ar putea reintroduce postalioanele, daca tot e asa cu circulatul in Ro... ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

trandafira

Dar stiti ca in Tancabesti sunt 50km/h si nu 70 cum sunt in celelalte localitati?

geodezia

neata spuneti-mi si mie ca sunt tutu si ma saturai de munca de az dimineata
se schimba ora sau ba

trandafira

Da, se schimba la noapte,  ora 3 devine ora 4.

Claudiu

De ce veste proasta?
Respectarea vitezelor maxime prevazute duce la siguranta circulatiei.
E o veste buna. ;)

geodezia