Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Adevarat a inviat !
A plouat si la noi azi noapte dar acum e senin .

einsteinitza

Buna dimneata, si lanoi a plouat toata noaptea, de vara, cu fulgere si tunete. Nu e senin dar e cald, si vad ca incepe sa se  usuce.
Am pe masa usturoi verde din gradina, ma uimeste ce bine s-a dezvoltat dupa ce a venit vremea buna.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

De doua zile ploua frumos,asezat,mocaneste;ploaie serioasa care se duce direct in pamint. A inceput vineri seara,dupa ce am udat in gradina,ca nu se mai putea!!! Se mai anunta ploi cam toata saptamina,dar e bine!! Poate nu si-or da pomii drumul total la flori,ca daca nu-i soare,nu zboara albinuta sa faca polenizarea!!!
Simt ca dupa atita fuga prin timp cu curatenia,cu gradinuta,cu floricelele,acum astea doua zile de leneveala sint binemeritate!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

anasstasia

Am vorbit astazi la tara si mi-a spus o vecina ca mi-au inflorit toate lalele. Iar eu nu sint acolo sa le vad...
Mi-a spus ca a tras si o ploicica. Nu a plouat mult, insa oricit ar fi fost, ma bucur ca a plouat.

claude

Pai nu exista nici un tren, autobuz, ceva, care sa faca legatura intre Bucuresti si tara ta?  ???  Ca-ti pui 3 sandwich-uriintr-o plasuca si te-ai dus  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

"Ezista" dar ma costa aproape 100 lei dus intors. Asa ca mai rabd 2 saptamini si mergem cu totii. Ca daca ma duc doar eu oricum ma duc sa admir privelistea, ca singura nu prea sint buna de treaba. :-\

claude

Cam scumput  :-\   Da' ce zic eu, ca eu doar sar in masina si tule-o si pe urma cand ma apuc sa fac socoteala la cata motorina am alimentat intr-o luna ma ia ameteala  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Cred, ca ceva mai mult ne costa si pe noi benzina (cam 130 lei). Dar macar megem cu totii, mai ducem cite ceva (adica umplem masina cu flori ;D) si exista si mina de munca.

einsteinitza

Buna dimineata, cam intunecat dar deocamdata nu ploua. Leneveala maxima. Afara mare scandal de pasaret! :D
Sa aveti o zi de refacere frumoasa!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata!
Si la noi e intunecat si ploua in reprize cu stropi mari ,ca ploaia de vara.

gabi_gabriella

Hristoa a Inviat!!
Azi e soare la noi , dimineata erau nori. Ieri a plouat in reprize, dar o ploaie calda, cu bulbuci.
Narcisele sunt in plin avant si se pregatesc lalelele
Odihna placuta , dupa atata mancat :)

vivi23ro

Adevarat a inviat, soare azi in Serbia, dar azi ma intorc acasa... sa vad ce gasim..

sicamin

Vivi,poate aduci tu soare de acolo.

claude

Cu toate ploaia, la mine a fost si soare  ;)  Eram cam ca la tropice, tragea o tura de ploaie, iesea un pic soarele, pe urma iar 2 nori iar o tura de ploaie  :D  A fost bine, ca nu e frig, minunata apa asta pentru gradina  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vivi23ro

am gasit ploaie si se pare ca de miine se si raceste..macar am gasit flori inflorite acasa

Radu

Quote from: claude on April 16, 2012, 08:40:32 PM
Cu toate ploaia, la mine a fost si soare  ;)  Eram cam ca la tropice, tragea o tura de ploaie, iesea un pic soarele, pe urma iar 2 nori iar o tura de ploaie  :D  A fost bine, ca nu e frig, minunata apa asta pentru gradina  ;)

Asa a fost si la Roman... o minune de vreme. Ploaie cu descarcari electrice, cam timide dar oricum....
Solarul meu a facut un pui, de frica:D :D :D . Vi-l arat maine.  ;;) ;;)

claude

 :D :D  Ce ne tii in suspans!
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Eu nu stiu care-i faza cu puiul, insa daca ai un pui de solar ma inscriu el la el, ca tare mult imi doresc un solar  =)) =)) =))
Eu zic sa-l pui closca sa faca citi mai multi pui, ca se mai arata si altii interesati.

Radu

Quote from: claude on April 16, 2012, 09:48:48 PM
:D :D  Ce ne tii in suspans!

Pai, nu e de suspans dar e deja intuneric si s-a ascuns sub aripa clostii.   :D :D

claude

Na dracie, da' nu imprumuti closca aia?  :D   Ca poate-mi face si mie un pui de solar  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Eu vreau puiul de-a gata. Ce sa ma mai incurc?!?

vivi23ro

intrebarea e daca puiul de solar are si ceva paraziti pe interior(alias flori)? ;D

claude

La mine ploua neintrerupt de azi-noapte...nu e rau, ca se acumuleaza apa, asa poate revine si lacul la nivelul normal, nivelul apei din fantana...doar ca azi ma gandisem sa fac cateva treburi prin gradina, ca m-am plictisit de atata stat degeaba  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

si la mine la fel ploua si tot asa ma dor salelele de sedere
Hristos a inviat si cum zic eu
ce bine imi pare ca am inviat

DanaT

Hristos a inviat!
Buna ploaia, chit ca asta a insemnat sa ma ling pe botisor de iesit la padure de sarbatori...Sper sa se descarce norii pana in weekend, sa fie vremea tocmai buna de mers la munte.