Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Si de luni alt pirjol. Eu merg in weekendul acesta la tara si cred ca voi sta sa numar decesele.... >:(

paraschivvvv

Desi nu este dimineata,Anastasia a pus punctul pe i;si eu am inceput sa mai numar decesele:trandafir urcator bleu-mov,un hibiscus de la Gommer,un hibiscus coccineus.Asta este arsita de vara in contrast cu gerul iernii.Exista totdeauna si pierderi indiferent ce am face,poate doar sa le reducem dar in totalitate sa nu avem, nu cred.

einsteinitza

Buna dimineata, caldura mare! :D
Tot lipiti de furtun sunteti? Mai rabdam doua zile si se mai moaie, se pare.
La mine caldura a afectat anumite ramuri la trandafiri , pe cele care nu fusesera curatate corect in primavara. Aveaumici probleme de la ger dar am incercat sa le pastrez sa nu stric structura.Nu a fost o idee grozava +ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Nu-i dimineata dar se anunta zile grele pentru noi dupa caldurile avute:ploi placute ar fi bine,dar vanturi puternice si grindina  ,asta ne mai trebuie!?

vernil

Am trait sa vad 42 grade Celsius in Bucuresti. Si nu m-au luat frisoanele, cum mi s-a intamplat acum 4 ani, cand au fost 39 grade. Dar lucrez intens cu mintea mea, imi zic ca asa este in pantecul mamei, cald si umed. Se pare ca la mine functioneaza perfect sa-mi educ subconstientul. Incercati si voi, va trebui sa ne adaptam, ca altfel nu se poate.
Apropos de trandafirii netaiati corect dupa iarna, si la mine s-au dus cateva ramuri pe care nu m-am indurat sa le tai. Mai mult, de la caldura, nu mai infloresc, saracii. Iar 2 schlumbergere au dat coltul, si erau mari si frumoase. La fel si un epipyllium, cel matur. S-au innegrit tulpinile si s-a uscat. Cred ca l-a atacat vreun  daunator.

einsteinitza

Asta ne trebuie, daca am vrut vara! :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia


geodezia

un intelep  ne zice ca vara nu-i ca iarna .. ce sa va fac ..

sicamin

Buna dimineata si o saptamana cat mai buna!
Eu in schimb voi avea o saptamana cam grea ca merg din nou la spital. +hug

einsteinitza

Multa liniste, rabdare si multa multa sanatate. Lasa ca trece imediat si esti din nou acasa! +hug


La noi a fost furtuna peste noapte, nu mare insa a plouat de ziceai ca e perdea de ploaie. De dimineata a iesit soarele iar la pranz a mai tras o serie suparata, de nu vedeai la doi pasi.  +hypno +hypno Parca nimic nu s-ar fi intamplat, dupa jumatate de ora a iesit soarele si e vreme de plaja. Ce frumoase sunt ploile astea de vara, ua si apoi din nou vreme frumoasa!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Sica draga mea ititinem pumnii .. treci si peste asta ..hai sus sus fii optimista ...  :x :x

einsteinitza

Brr, ce s-a racit, parca miroase a toamna!
Imi pare bine, pot lucra la gradina si am si o paine la crescut, trebuie bagata la cuptor, e vreme buna de asa ceva. :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Ce fericita esti Es! Gata, te-ai mutat la Slanic?
Sper sa fi dat o bruma de ploaie si la mine la tara.

einsteinitza

Nu inca, azi fug in Bucuresti pana sambata, avem admiterea la facultate, apoi ma mut o perioada, sper. Totul este crescut in exces in gradina, trebuie sa bag foarfeca in multe! E o mare jungla aici, trebuie sa fac ordine, dar mereu pe fuga, n-am apucat.  Glicina cred ca ne confisca toata casa in curand! :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Am revenit ,dar nu prea optimista in ce priveste rezultatul la analize . Important e ca ma simt putin mai bine. Voi vedea luna viitoare ,daca tratamentul e bun.

einsteinitza

Sica bine ai revenit, trebuie sa fii optimista.
Mintea lucreaza mai mult ca medicamentele cateodata. Mai ai multe lucruri de facut, fii optimista! :x
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Sica, multa sanatate si sa-ti ajute Dumnezeu in tot ce faci!

claude

sica, sanatate si putere!


Quote from: geodezia on July 16, 2012, 09:56:36 AM
un intelep  ne zice ca vara nu-i ca iarna .. ce sa va fac ..

Geo, de n-ai mai trece tu pe aici eu cred ca in perioada as uita ce-i rasul  :D   Vai Doamne, nu te muti la mine cateva zile macar?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabriela jalba

Es, doamne-ajuta !!!! Succesul cel mare !!!!
Sica, lasa analizele,ca acolo-i rezultatul unei stari de moment. Precis esti mai bine,din moment ce tu simti asta. Dzeu are grija ta, si tu crezi asta,si trebuie sa-ti duci nepotii la scoala, sa-i vezi dind bacul,...ai inca treaba multa !!!! Mai vb noi la tel.  :x +hug +hug
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

geodezia

Bucurestencelor fugiti la aeroport la baneasa sa vedeti spectacolul aeronautic .. Rontzi ma suna de acolo .. e nebuna fata asta aveti si miine si poimiine specatacole .. vreau si ioo ..

einsteinitza

Unde sa fugim , femeie, ca avem examene la facultati! :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

 in cazul asta va tin pumnii la toate mamicile cu asta problema .. :x :x
da vezi ca pina duminica e programu asta in fiecare zi si e si gratuit ca asa rontzi de unde bani de intrare stateau si el si se uitau din afara aeroportului asa cu intrarea libera casca si ele ochii pe cer din aeroport .. se si minuna ce frumos este ca nu a mai fost pe aeroport pina acum ..


Ionela

Buna dimineata... la miezul noptii!  +ham
Ma bucur sa va regasesc +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Rux

Buna dimineata ,la inceputul zilei.Ma bucur ca ai revenit ! +hug