Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

paraschivvvv

La noi putin mai rece decat ieri,dar tot cald este si un pic de nor ce face efect de sera.

sicamin

Caldura mare si la noi .Bine ca macar noaptea e racoare un pic.
Am iesit din spital ,unde chiar daca stateam 5-6 ore pentru tratament ,caldura era insuportabila.Nici vorba de aparate cu er conditionat .Inca nu s-a facut nici o modificare in bine. Ma bucur deci ca am scapat (pentru moment-stationar) si voi merge lunar la verificare.
Va multumesc la toti ca ati fost alaturi de mine si m-ati inbarbatat,asa am suportat mai usor chinurile tratamentului.  +hug +hug +hug
Peste toate aceste necazuri cu tratamentul meu ,am avut si un deces in familie (un frate al meu) care locuia in jud. Tulcea. Nu am putut merge ca eram internata si medicul nu mi-a dat voie decat pe raspunderea mea.

trandafira

Sica, un necaz nu vine niciodata singur. Regret  pierderea fratelui tau (Doamne, ce nenorocire!), dar e bine ca sanatatea s-a imbunatatit.

anasstasia

Sica, iti doresc multa putere de lupta si sa iti dea Dumnezeu multa sanatate. Imi pare rau pentru pierderea suferita, condoleantele mele.

Daca sti limba engleza, iti recomand acest documentar:
http://www.youtube.com/watch?v=wu-U_rvtIKA

Eu cred in puterea gindirii pozitive. Poate te va ajuta...

Am gasit si varianta subtitrata:
http://www.youtube.com/watch?v=ljkxrOl3Ywg

Rux

Sica,dupa cum stii ,si eu sint alaturi de tine si te imbarbatez !Sanatate multa.

gabi_gabriella

Sica, multa sanatate si condoleantepentru piererea fratelui.E un mare necaz, dar cu credinta o sa poti depasi necazul asta !!

paraschivvvv

Sica sanatate pentru tine si multa putere si condoleante pentru pierderea suferita.

rodi

Sica, condoleante pentru pierderea din familie dar mai ales din sufletul tau. Sa iti dea Dumnezeu multa, multa sanatate, multa credinta si putere sa treci peste toate incercarile.

ati

Sica Draga Multa sanatate si Condoleante
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

soeurmarie


   Chiar daca nu ne cunoastem Sicamin,draga mea, sunt alaturi de tine in durerea pricinuita de pierderea fratelui tau si daca vrei sa vorbesti despre efectele asupra ta a acestei pierderi iti stau la dispozitie oricand si oricat doresti sau simti nevoia.Intotdeauna emotiile negative vin cu o suita de efecte si manifestari la nivel fiziologic,deci corporal, care pot influienta chiar si gandirea prin starile de angoasa pe care le pot genera.

   Fii tare!Nu esti singura!

   Oricum esti o luptatoare.Am vazut ca multi de pe acest forum sunt alaturi tine si banuiesc ca mai sunt si altii multi din cercul tau de prieteni sau cunoscuti,vecini etc.

   Si cel mai important-Dumnezeu este alaturi de tine si-ti da puterea sa treci peste,sa mergi mai departe.Chiar daca uneori aparentele par sa arate altceva EL este alaturi de tine.Agata-te de mana LUI si n-o lasa.Ca si copilul mic de mana tatalui sau a mamei sale.Asa sa te tii de EL.

  Acum o noapte binecuvantata si odihnitoare tuturor.

geodezia

Draga mea , fi-ei tarina usoara fratelui .. suntem trecatori pe pamint si e pacat sa nu ne traim frumos viata
deci eu am asa un filing ca se rezolva problema ta si sper din suflet sa se rezolve .. asa ca fruntea sus ai mai trecut peste 2 hopuri grele in vara asta .. ar trebui sa te mobilizezi sa fii fericita
deci acum dupa astea 3 incercari ar trebui sa vina si ceva frumos asa ca eu astept increzatoare vestile bune .... +hug +hug

flordel

Sica, nu am ce sa spun in plus fata de ceilalti, dar iti spun ca-ti doresc din tot sufletul sa treci peste aceasta problema si sa te poti bucura in fiecare zi de cate ceva, fericirea este compusa din lucruri marunte. +hug

ati

Buna ziua tuturori
stiu ca nu este dimineata dar acum macar ma  simt mult mai bine ca sunt la malul uneii lac super si si la noi sa facut an sfarsit cam 26 de grade este drept ca apa este putin cam  ;D ;D ;Ddar totusi eu acum ma sint cel mai bine asa.
Sa aveti un weekend cat mai placut
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

trandafira

Ce se intampla cu cele 5 postari in engleza ale lui  shohag667   la care nimeni nu a raspuns, desi au fost citite??? Eu l-am citit pe cel cu Dating!!!Sunt spam-uri, cumva?

geodezia

a plouat cam 1 ora ..doamne ce bine a fost ..acum a inceput sa se raceasca ... uf cica vine iar cladura

flordel

Si la mine este inca bine si racoare, a si plouat zilele trecute.
Mi-a inverzit gazonul, oare cine credeti ca alerga prin ploaie sa dea cu ingrasamant? ;D

geodezia

oare Buso ? =)) =)) normal ca tu  ... :-bd :-bd

sicamin

Buna dimineata! La noi nu a plouat desi este innorat,dar bine ca s-a mai racorit un pic.

anasstasia

Quote from: trandafira on August 12, 2012, 11:24:25 PM
Ce se intampla cu cele 5 postari in engleza ale lui  shohag667   la care nimeni nu a raspuns, desi au fost citite??? Eu l-am citit pe cel cu Dating!!!Sunt spam-uri, cumva?

Eu nici nu le-am vazut....

Rux

Hehehe ,pai ce crede-ti ca s-a intamplat ? Ghici ciuperca cine-i ?

flordel

Pai eu nu le-am citit si nici nu i-am raspuns ca mi-am iesit din mana cu DATING-ul! :P

trandafira

Quote from: Rux on August 13, 2012, 08:38:20 PM
Hehehe ,pai ce crede-ti ca s-a intamplat ? Ghici ciuperca cine-i ?
''

Par bizare aceste postari, credeam ca cineva  da raspuns ca nu e vreun virus, nu e vorba de dating, e vorba de siguranta laptopului meu cand deschid asemenea mesaje.. Poate citim si o parere avizata.

Rux

Parerea mea nu este avizata,dar cred ca Es a sters postarile si i-a blocat accesul pe mai departe . Nu este prima oara cind se intampla asa .Rar ,dar mai scapa cite unul .
Cred ca forumul  nostru are sistemele lui  de siguranta  altfel nu ar fi rezistat timp de 6 ani . Stie Felix ce stie ,nu ?

sicamin

Buna dimineata si LA MULTI ANI tuturor ca-si serbeaza azi ziua : Marii ,Marini  etc .!
Sa aveti sanatate multa si sa fiti fericiti alaturi de cei dragi!

einsteinitza

Nu produc probleme calculatoarelor, doar sunt iritante. Nu au virusuri sau alte minunatii. Forumul are un sistem foarte bun de blocare dar mai scapa.Le-am sters.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro