Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Frumos Radu, simplu si frumos!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

MAI BINE MIGRAU  PARINTI

gabriela jalba

 =)) =)) =)) =))...Geo !!! Mult amar ai adunat !!! =)) =)) =))
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

geodezia

mai ales in ultimi 4 ani parca s-au adunat toate greutatile la mine ... anu asta sper sa scap  si nu ma refer la criza sau la parte politica ...  
Soare cu dinti ascutiti ieri am musuroit rosele puse Draga Es am aplicat in vara metoda descrisa de tine nu am mai  aruncat ierburile ci le-am adunat intr-un loc si acum am avut cu ce musuroii rosele ..s-a facut ok compostul am mutat ieri pierul (eden -ul ) azi mut MW ca am vazut ca nu prea ii place unde este pus si nu vreau sa il pierd .. asa ca iar la treaba

sicamin

Buna dimineata ! Soare cu dinti la noi, si daca se ia bruma, poate va fi si frumos. ;)
Mai am de facut cateva gropi (nu eu ,sotul ;) )pentru plantat niste butasi de vie apirieni,adica fara samburi, si sper ca inchei capitolul plantari de toamna.

geodezia


ati

Buna dimineata Tuturori
Eu nu stiu cum este soarele acea cu dinti ca la mine a ajuns fara dinti probabil politicieni au furat pe drum doar sunt pregatiriile acelea cum naiba sa spune campania de furatura  ;D
An rest a anceput si la noi iarna aseara parca niste fulgi sau aratat vai ce mi a placut candva iarna , cred ca de atunci nu mi place de cand am casa mea
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

si trebuie sa platesti lemne gaze etc  =)) =))

rodi

 =)) =)) esti tare simpatica geo...  =))

claude

 =))  Si trebuie sa tragi zapada de pe acoperis  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

La mine cade singura, nu pot sa ma urc s-o dau, si atunci stam cu sufletul la gura dupa catel cand iese afara! :-\

einsteinitza

Pesimistilor!
Ati, iarna face provizii de apa in sol, ca daca nu ai avea-o ar trebui sa cari furtune vreo trei patru luni in plus!

Eu trebuie sa ma strecor joi pana la SLanic fara cauciucuri de iarna, n-am avut timp si acum masina e in Bucuresti si cauciucurile in SLanic! +ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Va doresc la toti o vreme buna si fara necazuri .

gabriela jalba

Ieri a nins si la noi. FRumos,ca in povesti. Spre seara s-a topit. Azi nitel soare si frig,de au ramas "apele" inghetate,unde nu le-a vazut soarele. M-am uitat pe prognoza si in zona mea e cam jale. Adica nu prea sint precipitatii. Ne-au promis astia de la meteo ca iarna incepe devreme ,cu zapada, si...nik!!! De Craciun,aici nu va fi zapada (dupa prognoza de azi)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

claude

Ioi Es, ai mare grija, n-ai macar lanturile in masina, in caz de ceva ai o scapare! Dar poate ai nororc, ca daca bine imi amintesc ce au zis la meteo, prin sud nu ajunge zapada decat pe vineri  ???

La mine azi soare cu dinti, pudra de zapada de aseara s-a totit pe unde a ajuns soarele,  acum sunt deja -4 grade dar prognoza spune zilele astea cevas zapada, ma bucur  +dns
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Nu mi-e frica de sosea, ci de amenda, ca asta mai lipsea. Nu sunt eu vitezomana de marca, asa ca nu imi fac griji, doar incerc sa ocolesc organele ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata! A nins frumos de data asta ca s-a acoperit pamantul,dar nu cred ca va tine mult ca prin unele locuri a inceput deja sa se topeasca.

geodezia

si la mine a nins de la 3 dimineata ca la 5 desteptarea ... asa frumos .. si incepu sa se topeasca ... dete de 10 cm si gata ...

claude

Neata natiune! Ce faceti oameni buni, ati vazut 2 fulgi de zapada si deja c-ati retras in barlog la hibernare?  :D  Eu acum merg sa-mi pun tocurile si restul echipamentului de lupta ca mi-au sosit pomii si vita de vie de la 4garden si trebuie sa le plantez...chiar daca e zapada si -3 grade  ;D
Si din cate vad acum pe geam a inceput si sa fulguiasca...va fi distractie totala  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Ia si tu o lenjerie super sexy ,ca atunci cind intrii in casa sa-i pice din nou  fata sotului tau  ...

claude

Ei pe naiba Rux, l-am scos si pe sot la treaba, sa care apa si mranita, ca doar lui i-a trebuit vita-de-vie  ;D   Apropo de lenjerie, cand ma imbracam si apucasem sa pun pe mine doar braul de lana ca sa-mi tina cald la spate m-a si intrebat daca aia e 'tinuta' in care ies la plantat  :D

In orice caz a fost un cosmar, la un moment dat a trebuit sa fac o pauza ca atat de rau imi inghetasera picioarele in cizmele de cauciuc ca nu le mai simteam si am tras o tranta alunecand pe zapada  +ham. Oricum, eu cu asta am pus punct sezonului de plantari, desi trebuie sa mai primesc inca 5 trandafiri, aia vor sta frumusel in beci pana la primavara  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux


claude

 :D  Imi pare rau ca nu l-am pus pe sot sa-mi faca o poza la final, ca aveati ce rade, aveam pe mine la noroi la fel de mult cat am pus si in gropi  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

trandafira

Quote from: claude on December 07, 2012, 11:23:04 AM
Neata natiune! Ce faceti oameni buni, ati vazut 2 fulgi de zapada si deja c-ati retras in barlog la hibernare?  :D  Eu acum merg sa-mi pun tocurile si restul echipamentului de lupta ca mi-au sosit pomii si vita de vie de la 4garden si trebuie sa le plantez...chiar daca e zapada si -3 grade  ;D
Si din cate vad acum pe geam a inceput si sa fulguiasca...va fi distractie totala  +ham

Ca sa nu-mi inghete picioarele in cizmele de cauciuc mi-am croit si cusut o pereche de " cizme" din tricot  gros de bumbac . La partea superioara am facut un canal prin care am bagat panglica la culoarea tricotului si apoi am rasfrant 4 cm peste cizme. Am facut o funda dubla si am strans. Inauntru in cizma am bagat si cate o punga de plastic inainte de a incalta ciorapul din tricot, asa cum aveau prin anii '80 apres ski-urile.( care azi nu mai sunt asa, desi caut peste tot)

sicamin

Buna dimineata !
Ieri am incheiat si eu capitolul plantari de toamna ,ca am ai avut cativa trandafiri si butasi de vie de pus. A fost noroi si la mine ,dar nu asa mult.
Azi dimineata insa a trebuit sa ies la maturat zapada  :D .
Ninge si acum cu fulgi mari asa ca iarna si-a intrat in drepturi.
Succes si voua care nu ati terminat cu gradinaritul !