Crinii de gradina

Started by vernil, March 18, 2010, 09:00:21 PM

Previous topic - Next topic

Ionela

Vernil, cat dureaza inscrierile si cand invitam colegii sa voteze??   Ma gandesc sa dam un anunt in care sa cerem prezenta la urne pana in ziua x.
Vor fii premile I,II, III sau doar premiul cel mare + premii de consolare?
Propun ca si concurentii sa isi exprime optiunile vizavi de crinii contracandidatilor ;) - asa cum se face la Eurovision, dar nu cu puncte caci ar fi mai complicat.  :o :o 

In calitate de sponsor al concursului, Vernil va avea drept de veto  ;)

Acum sper ca sunteti constienti de faptul ca toti concurentii inscrisi pana in acest moment ne-au demonstrat maiestria si competenta in materie de crini! Eu i-as vota pe toti! FELICITARI! :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Va exsta un singur castigator, ales de majoritatea, si 3 premii de consolare. Concursul va dura toata luna aprilie. Lista ramane deshisa.
Premiul cel mare consta in 5 bulbi de crini, iar premiile de consolare vor fi o phaleonopsis, un spatiphilium si o muscata curgatoare mov.

sicamin

Am profitat ca nu ai spus numarul de soiuri. ;) Am vreo 5 soiuri dar nu am poze decat la acestia. Vara asta le fac la toti. :D

vernil

Pai noi ne stim de ceva ani, Sica. Stiam ca ai multi crini, i-am admirat mereu. Vreau sa vad cati iubesc si cultiva crini.

einsteinitza

Sper din tot sufletul sa nu se inscrie Popgeo ::)
;D ;D ;D ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Quote from: einsteinitza on March 21, 2010, 07:40:29 PM
Sper din tot sufletul sa nu se inscrie Popgeo ::)
;D ;D ;D ;D

Nu Geo e problema, ci mama dumnealui, ca dansa cultiva crinii  :D Iar dansa nu e logata aici ... Sa vedem cum voteaza lumea  ;D

sicamin

Geo ar trebui sa se bucure ,ca majoritatea avem crini de la mama lui. :D

Nicol Caloian

Quote from: penelopa on March 20, 2010, 10:55:00 PM
Chiar mi-ai dat o idee !! ;)
Ce ştii tu, Elfo, ce tare-s io în muşcate. ::)
Pai gandeste-te la reguli de participare. Cred ca mai am si eu ceva din cele pe care mi le-ai dat asa ca....

einsteinitza

Asa este, mama lui Geo ne-a trimis crini splendizi
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Nicol, stai să termine Vernil cu crinii ei. ;D  Nu vreau să ne batem în flori. :D

georgette

Quote from: einsteinitza on March 20, 2010, 08:03:23 PM
Georgette, toate aceste concursuri sunt din nerabdare.Abia asteptam sa ii vedem infloriti, asa ca mai rasfoim albumele.
Mie imi spui de nerabdare? De cate ori iau eu folderul de poze  la "vizualizat" nu ma-ntreba ::).. in album pe sunphoto am putine poze ,pe cand in calculator le am pe toate: in diferite unghiuri,la diferite momente ale zilei ,de cand au inceput sa apara si pana la deschiderea totala a cupelor!Stiu ca mi trece viata ,dar ca sa i vad pe ei infloriti accept targul cu timpul! ;)

einsteinitza

Este un mic gadget la deschiderea calculatorului, e ecran. Cand calculatorul e deschis, dar nu lucrezi, poti avea intr-un colt un fisier cu poze care se schimba, un slideshow cu poze alese de tine. Eu am selectat poze din gradina si tot ti,pul le am acolo in colt, schimbandu-se.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Buna
Intrucat  nu  am apucat inca sa  fotografiez  crinii mei neinfloriti  ,  acum au crescut mari si .. Vernil ... ma inscriu  si eu la concurs !
Apropo ...   dupa ce mi-am "clatit " ochii cu frumusetile voastre   ,va anunt ca participarea mea este doar de dragul de a va arata ce crini am si eu ,ca de cistigat .... nici vorba ..

vernil

Esti inscrisa, Rux. Forumistii voteaza cine castiga ...
Va exsta un singur castigator, ales de majoritatea, si 3 premii de consolare. Concursul va dura toata luna aprilie. Lista ramane deshisa.
Premiul cel mare consta in 5 bulbi de crini, iar premiile de consolare vor fi o phaleonopsis, un spatiphilium si o muscata curgatoare mov.
Pana acum s-au inscris
Vio
Corina
Georgette
Gentiana
Sica
Rux

Rux

Premiile de consolare merg toate la "un singur nefericit " ?

einsteinitza

Rux, nu mai fi pesimista.Nu-i voie.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Quote from: Rux on March 31, 2010, 09:55:04 PM
Premiile de consolare merg toate la "un singur nefericit " ?

Nu, se impart ... frateste  :D

Rux

Corina ,din contra  : eram foarte optimista ! Imi faceam deja planuri ...
Vernil   sa stii ca incep sa am sperante ...

adrianam

Ma inscriu si eu ca nu am mai participat de mult la un concurs!

Primii crini i-am cumarat in 2007, apoi am mai luat si in 2008, numai din magazine si cautand sa fie pitici de 40-60 cm. Din pacate unii ajung cam la 1m sau chiar mai mult motiv pentru care in perioada in care sunt infloriti, trebuie sa fac slalom in balcon ca sa nu ma patez de la stamine!

Nu le-am notat numele iar pozele sunt din 2009, la mine in balcon:

, , ,
, , ,

vernil

ce ma bucur ca sunt asa multi iubitori de crini  :D

Pana acum s-au inscris
Vio
Corina
Georgette
Gentiana
Sica
Rux
Adrianam

Ionela

Spectaculos! 

Abia astept sa vad decizia finala ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Noua lista cu participantii la concursul crinilor de gradina
Vio
Corina
Georgette
Gentiana
Sica
Rux
Adrianam
Mihai - inscris din oficiu de moi

gentiana

Vernil foarte bine ai facut!
Mihai si stratul lui e un concurent serios
Sper sa imi infloreasca si crinii pusi anul asta si sa-i fac vedete

vernil

Asa arata deocamdata, premiul I.

vernil

Mai sunt cateva zile si se incheie concursul crinilor de gradina, va reamintesc ca trebuie sa alegem 3 castigatori, din cei inscrisi la concurs. Va astept.