gradinita mea

Started by irina, March 31, 2010, 01:01:56 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Lasa ca vine vara si sa vezi ce gradinuta frumoasa ne vei arata.Asta-i inceputul, asa ne-am framantat toti ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

irina

da...oricum nu ma opresc aici, m-a prins rau microbul si am inceput acum sa le adun :)

einsteinitza

Irina, ai facut un mic musuroi peste trandafiri?Sa stea la caldurica si putin inuneric, sa creasca radacinile.
Crini am si eu de la Popgeo, vei fi incantata de ei, sunt splendizi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

irina

nooooooooo nu mi-ai zis de musuroi
eu am pus mai mult pamant dar crengutele tot au ramas afara...si au crescut mugurasii
daca nu se fac la toamna fac musuroi

einsteinitza

Daca ai facut putin, e in regula.Poate mai pui o putin pe fiecare cand te duci. Nu umbla la ei pana la sfarsit de mai, sau pana cand lastarii depasesc 10-15cm. Acum ei cresc din rezervele interne. Cand cresc peste 10 cm, inseamna ca au inceput sa se hraneasca singuri.Nu fii curioasa si nu umbla la ei pana atunci.
La trandfirii pusi acum in primavara sau in toamna anului trecut, nu se umbla pana in mai.Risti sa-i pierzi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

irina


irina

               

gentiana

Irino nu-ti ajunge ca ma imbolnavesti cu Vandele,acu si cu lalelele?
Pai treaba e asta?
Frumoase sunt lalelele tale!

einsteinitza

 :o :o :o
Irina, evolueaza spectaculos.
Minunate sunt cele din poza 3 si4
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

irina

Multumesc
nu am reusit sa incarc toate pozele
episodul 2 maine  ;D

gentiana

da ce nr 10 e mai prejos?

vernil

wow, Irina, asta da surpriza cu lalelele   :D Sunt superbe, mai ales ca unele sunt "atinse" de flacari violet ... au dus in derizoriu culorile ... hai sa le redam noi valoarea, prin florile noastre! Superbe!

einsteinitza

Nuu, dar alea imi pla cel mai mult. Oricum, sunt superbe toate. Si maine ne omoara ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

irina

vernil ai vazut am si eu cum ai tu in gradinita, parca sunt la fel

gentiana

deja ma enervati cu lalelele voastre violet
las ca infloresc si ale mele si atunci o sa fim la paritate

irina

gentiana abia astept sa le vad si eu pe ale tale
acum sa nu te enervezi prea tare ca mai am multi boboci de inflorit si nu stiu ce culori sunt asa ca... ;D posibil sa mai fie violet

einsteinitza

Violet, dungate si franjurte, pentru mine e prea mult :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Irina,sant minunate! Punele tu intai pe cele violet ,ca la mine inca nu au inflorit. :D Ale mele cele violet acum,au fost "negre" in primii ani(ca in ultima ta poza),dar in fiecare an ,se mai decoloreaza putin .

vernil

Am remarcat, Irina, ca ai si lalea Sidney, asa o cheama.  :D Dar eu am adevarata flacara violet ... mergi in gradina mea de vezi  :D

irina

ceva violet mai am si eu in episodul 2

gentiana

sunt lesinata dupa violet,albastru
cum lalele albastre nu exista inca,am o zona cu tot felul de nuante
alea picasso (cele tarcate  asa se numesc) sunt febletea mea de cand ma stiu
anul asta de ziua mea ,barbatul meu a spart traditia ,nu mi-a adus nici lalelele negre si nisci violet pestrite
a fost si pastele si nici n-a gasit,asa ca si-a primit bombaneala completa
si la capitolul flori de magnolie a fost deficitar.........ma gandesc sa-l parasesc pt asa de multe hibe
voi ce ziceti mai merita o sansa? ???

vernil

Genti, la ce replici ai, eu zic sa il mai lasi pe langa tine. A dovedit ca e rezistent si incasabil  :D

irina

eu zic sa ii mai dai o sansa
iportant e ca s-a straduit
o sa ii iasa mai bine data viitoare

costieanuconstantin

nu fi asa albastra la inima,  :'( ;), eu zic sa virezi usor spre roz !!!! ;) :-*

gentiana

ca sa va raspund la toti ,domnul e berbec ca si mine
Stilul lui e la fel ca si al meu,deci daca el e "rezisten si incasabil " la fel sunt si eu
Mie imi plac traditiile si anul asta nu s-au respectat 2 dintre ele(n-a gasit si a fost si vremea mai ciudata,plus Pastele)
A zis ca  eu fiind ecologista ,o sa-mi ia o magnolie la ghiveci in loc de bobocul de magnolie si ca  voi avea bulbi  la toamna in loc de lalele acu
Mie imi plac lucrurile concrete,ce am acu nu se compara cu ce as putea avea la toamna
daca ne ingroapa cenusa vulcanica,pana atunci?
Avand in vedere ca traditiile datau dinainte de el,am decis ca parca ar mai merita po sansa(si-a mai spalat din pacate cu clematitele si cu paeoniile,dar nu-s foarte sigura..........poate ceav rodo si azalee de gradina sa-l mai spele de pacate ::) ;D :D)