Queen Of Bermuda

Started by lala, November 02, 2009, 08:01:23 PM

Previous topic - Next topic

lala

Trandafir teahibrid cu floare cam de 10cm,dubla si usor parfumata.Culoarea  e cam greu de definit ???.Este un trandafir rosu,un rosu exotic si ars de soare...probabil ma duc cu gandul in Bermude ;)Frunzele sunt un verde mai deschis si ghimpii sunt rari.L-am plantat in primavara asta si a avut o crestere spectaculoasa,bolile l-au cam ocolit doar acum ar fi ceva fainare.Oricum pare a fi un trandafir de mare vigoare.Nu pot sa spun ca au fost 2 sau 3 valuri de inflorire....a avut flori toata vara,fara oprire.Bobocii sunt pudrati cu negru,se deschid greu iar florile tin 2 saptamani nealterate si fara sa-si schimbe culoarea.L-am cumparat  ca mi-a placut numele,nu stiam nimic despre el si a reusit sa fie "vedeta" in gradina.http://lala.sunphoto.ro/27_septembrie_in_gradina/ZKAEBPJIZLCGCDKQJFG

dancoman

Cateva poze postate direct,o floribunda creata de  Bowie in 1956,caracteristic ii sunt bobocii negrii la culoare,si floarea rosu-oranje,la mine in gradina nu a atins mai mult de 1-1,1m inaltime,parfum slab(2 din 10 puncte)

einsteinitza

Ultima poza ii pune in valoare frumusete, arata foarte bine. +apl +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Asa mi se pare si mie. Ultima poza este foarte frumoasa.