Gradina Geodeziei

Started by geodezia, May 27, 2010, 09:33:53 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Da n-ai apucat sa infigi securea si sa dai cu sare ca sincer eu cind sunt acasa numai la asta ma gindesc cind ma uit pe cer .nu de alta da sunt toate asa frumoase in gradina ca nu s ceas face

sicamin

Geo ,eu nici nu am apucat sa intru bine in casa,ca eram in gradina cand a inceput sa tune si sa fulgere ,apoi brusc a inceput cu piatra ,dupa care a plouat in continuare si a fost si furtuna. Nu m-am gandit la secure si la sare ,ca oricum nu stiam de astea ???

geodezia

A eu stau pregatita . iei o secure o infigi in mijlocul curti si pui sare pe muchie .am pregatita la indemina ca cica ar fi adevarat .Nu am incercat pina acum ca  nu a fost nevoie si doamne pazeste sa fie .

sicamin

Geodezia ,multumesc ! Voi sta pregatita cu securea si cu sarea ,sa am grija de ce a mai ramas prin gradina  :D .

geodezia

hai ma Sica nu mai fi suparata .ia sa vezi ca rosiile  ardeii si vinetele isi revin

einsteinitza

Geodezia, distractie maxima zilele astea de we, la tine in gradina, sa ai parte si de ceva vreme buna.
Desi lipsesti motivat, astept din nou povestirile cu matusa si cocosul :D :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

hawky

Quote from: geodezia on May 27, 2010, 09:33:53 AM
Lume , Lume veniti la mine in gradina sa ne veselim ,sa ne cumetrim si sa ne povestim reale si imaginare .


Minunata si plina de umor povestea ta, Geodezia!

geodezia

Matusa e artista la gradina cu flori Are si ea citeva muscate curgatoare vreo 20 niste fucsii ciupite de la mine hibi rosu simplu ... e are si ea citeva floricele vreo 50 la ghivece . dar are multe flori in gradinita .are spatiu mai mare in fata casii . Dalii trandafiri gladiole regina noptii .e foarte frumos .o sa ii fac ceva poze ca ma tot roaga sa ii pun si gradinita ei pe net sa se vada .Acum cauta Vas aparatul minune de fotografiat(sper ca il mai mare sa nu macrizez de tot) si o sa pun poze cu duiumul ca mi-au inflroit si mie gladiole trandafiri si alte ale si e frustrant ca nu pot pune aci sa se vada . Acum preocuparea majora in gradina dupa ce rosiile au fost rapuse (nu ale mele ci ale vecinilor )este varza
Au facut sedinta de strada ca nu e just ca rosiile mele sa fie negre si urite si ale lor sa fie manite .
Au venit o delegatie de matusi sa ma intrebe ce le-am facut si le-am povestit cu mare emfaza de existenta musuroiului si de sfaturile de pe aici .Ma bufnea risul cu cit interes urmareau discutia .Ca sunt tare neastimparate tusile astea de pe la mine .Am pe una din ele care in fiecare dimineata cind ma scol eu si merg la gradina trece si face kilometraj pina in centru Si nu are mai multe de 50 de kile cu cioarpi de lina cu tot .da in fiecare dimineata ca e vara ca e iarna mai putin cind ploua  +ham

einsteinitza

Bine te-ai intors, imi lipseau povestile tale. Acum ca ai informat urbea despre musuroi, probabil ca e o forfota si un zumzet acolo, pana se lamuresc pe deplin :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Da e super , bien ca pentru a le scoate din mersul lor mai trebe sa traca vreo 2 mane peste gradina asta e altceva , da macar asa ca sa vada ca este o alta gradinareala fata de ce stiu ele  +hypno

penelopa

Fată, Geodezia, nu mai stârni invidii prin vecini că ne trezim, Doamne-Fereşte, ci niscaiva viruşi p-acilea!!!  ;D

geodezia

E macar cu rosiile ca se vad din drum si tot ma invidiaza . Da se le vezi cum trec pe drum si ridica capatinile ca eu gradina o am didinvale de drum si asa ca sa vezi in gradina trebuie sa te duci mai aproape ca am pus gunoiul de grajd la macerat si s-au facut muma se dovleti .si se apropie de margine si se uita , castraveti au inceput sa se urce incet pe sfori alti ii am pe jos ca am incercat si  experimentul ca la cumnata cu ei pe jos varza e marisoara da e otira galbina cica de prea multa ploaie frumoase sunt vinetele . ardei stagneaza chit ca i-am sapat de 3 ori si nu au pic de buruiana in ei
spuneti-mi ce sa le fac sa isi dea drumul la ardei ca e pacat de ei  nu vor deloc sa intre in vegetatie

penelopa

.. spune-le  că se fac de râs în faţa mătuşilor tale! :D

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Iar bate vintul pe aici de iti usuca rasuflarea .mie mi se inchid ochii am stat sa vad finala . si nu mai afceti misto de viata unui om necajit pe soarta cum sunt eu acum . de-abia astept sa ajung acasa .......sa fac poze la gradina asa de dor de lele

Ionela

Tulai Doamne, uitai de finala... Cine a castigat??  +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

E CINE PE CINE A GHICIT CARACATITA PAUL   SPANIA AU CISTIGAT SPANIOLII DA GREU CA AU JUCAT ASA INRAIT TOTI
in astfel de intreceri in care sunt bune amindoua echipele parca imi pare rau ca trebuie sa existe doar 1 cistigator .iti dai seama dupa ce su eliminat un olandez au inscris spaniolii ,.A fost frumos sau mai si impins pe ici pe colo ca atitea cartonase galbene si unu rosu

Ionela

Bun! N-a fost sa fie Gemania, macar Spania sa fie +dns Que viva Espana +apl
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

pe urma o ora au arata la tele MADRIDUL era in flacari imbracati toti in tricouri o mare de oamen

Ionela

Adevarul e ca trebuia sa iasa foc si para, asa ca pentru primul titlu de campioni mondiali +apl
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Quote from: einsteinitza on July 12, 2010, 02:44:08 PM
Ce bucurie pe ei.
............. şi pe noi, că n-am participat la campionat!! ;D :P

geodezia

pai da unde e echipa suntem si noi echipa in fata tele si noi tot in fata tele .hai ca ploua pe aici prin tg jiu o tira ca de trebe sa creasca astfalt , ciment , borduri sper sa ajunga si prin Ticleni la gradina meeeee

einsteinitza

 ;D ;D ;D
Sa nu creasca prea mult ciment ca nu mai ai gradina cu atata ciment
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

pai de aia zisei  ca ploua in tg jiu nu la mine